Martin Matuška

Senior Consultant

Martin je Senior Consultant pre projekty s veľkým potenciálom. Stará sa predovšetkým o strategický posun a rozvoj klientov. Projekty považuje za vlastné, vďaka čomu prekonáva všetky očakávania.

Ak neviete kam idete, nikam sa nedostanete

Plody Martinovej práce vidieť na prerode projektu hodiny.sk na medzinárodnú značku IRISIMO. Podarilo sa mu tiež presadiť automatizáciu a efektivitu Google Ads na projektoch ako Pelikán či GymBeam. Pri medzinárodných e-shopoch, napríklad MyHome (Artmie) a ArmyMarket (Waragod), je kormidelník marketingových rozpočtov aj navigátorom marketingovej stratégie.

 

V praxi to obnáša zistiť, ako čo najlepšie domerať návratnosť marketingovej investície cez pokročilé atribučné modelovanie, ako riešiť problémy s maržou (kedy business nie je v podstate dlhodobo ziskový) a ako zabezpečiť, aby vývoj e-shopu nebrzdil jeho rast. Plánuje portfólio rôznych marketingových kanálov.

 

Je živým dôkazom toho, že naša vízia marketingového partnera, nie dodávateľa (agentúry) sa dá realizovať s externým človekom a tímom ľudí, ktorý nemusí sedieť na stoličke priamo v e-shope.

Rast za hranice Slovenska & komfortnej zóny

Martin analyzuje možnosti rastu biznis partnera za hranice Slovenska, niekedy aj za hranice klientovej komfortnej zóny. Projektu Armymarket, dnes už Waragod, dodal nielen dobré výsledky, ale pomohol mu tiež s expanziou do zahraničia.

Zodpovednosť za rozvoj klienta a provízna spolupráca

Výrazný rast e-shopu sa nezaobíde bez motivačného odmeňovania nášho tímu podľa výsledkov klienta. Preto sa Martin prirodzene stal spolutvorcom infraštruktúry prechodu projektov na provízne modely.

Odmena závislá od výsledkov 

Pri variabilnej spolupráci je naša odmena (náklad pre klienta), priamo závislá na dodaných výsledkoch. Plánované obraty (a hrubý zisk) treba vedieť dobre odhadnúť. Náklady zase flexibilne prispôsobovať.

 

Napriek tomu, že návratnosť niektorých marketingových investícií sú dlhodobá záležitosť, veríme, že ide o najlepšie riešenie pre obe strany. Pretože len dlhodobé partnerstvo dokáže vybudovať hodnotu.

Práca so skúsenými kolegami = podnetné prostredie pre efektivitu

Pre Martina je nesmierne obohacujúca práca so skúsenými a schopnými kolegami. Skúsenosti z mnohých projektov posúvajú jeho aj projekty, na ktorých robí, oveľa ďalej, ako keby ich riešil celé sám.

Oceňuje aj to, že vo firme sú príležitosti sebarealizácie v budovaní nových služieb, produktov a strategických iniciatív firmy.

Dohľad nad smerovaním firmy

Dozerá aj na smerovanie a stratégiu firmy. Do nášho ekosystému prináša nové partnerstvá cez firmy, ktoré zastrešia všetky potreby e-commerce projektu. Okrem marketingu ide o automatizáciu online reklamy, logistiku, financie a IT.

Referencie 

Martina ste mohli osobne stretnúť aj na prednáškach Slovak Business Agency, kde prednášal podnikateľom o PPC – Google Ads a jeho využití pre potreby danej cieľovej skupiny.

 

Absolvoval trojročný vzdelávací program v Nexterii, ktorý má za cieľ formovať budúcich slovenských lídrov. Pred nástupom k nám Martin pracoval v Slovak Telekome.  Po skúsenostiach s korporátnym svetom, kde sa veci prirodzene hýbu v horizonte mesiacov a nie hodín až dní, oceňuje možnosť mať priamy dopad na projekt a firmu.

VOĽNÉ POZÍCIE

Poďte s nami posúvať slovenský e-commerce
za hranice.

Sme partia výkonnostných marketérov, technológov a biznis špecialistov zameraných na rast.