Martin Matuška

Martin
Matuška

Key Account Manager
& Marketing Consultant

Martin, v Dexfinity zastrešuje pozíciu Key Account Manager & Marketing Consultant pre projekty s veľkým potenciálom. Byť Accountom u nás obnáša brať projekty za svoje vlastné a posúvať biznis našich klientov za hranice (nielen tie geografické).

Ak neviete kam idete, nikam sa nedostanete

Plody jeho práce je vidieť na prerode projektu hodiny.sk na medzinárodnú značku IRISIMO. Tiež na automatizácii a efektivite Google Ads projektov Pelikán a GymBeam. Medzinárodné e-shop projekty ako MyHome (Artmie) a ArmyMarket (Waragod) sú tie, kde je Martin kormidelník marketingových rozpočtov aj navigátorom marketingovej stratégie.

 

Martin je živým dôkazom toho, že naša vízia marketingového partnera, nie dodávateľa (agentúry) sa dá realizovať externým človekom a tímom ľudí, ktorý nemusí sedieť na stoličke priamo v e-shope.

Dohľad nad smerovaním firmy

Ako Chief Strategy Officer zastrešuje dohľad nad smerovaním a stratégiou firmy. Jeho kľúčová iniciatíva je prinášať do nášho ekosystému nové partnerstvá skrz firmy, ktoré zastrešia všetky potreby, ktoré e-commerce projekt pri svojom raste zastrešiť potrebuje. Okrem marketingu sú to oblasti: automatizácia online reklamy, logistika, financie a IT.

Práca so skúsenými kolegami – podnetné prostredie pre efektivitu

Martina najviac baví práca so skúsenými a schopnými ľuďmi, ktorých má vo firme okolo seba. Skúsenosti z mnohých projektov posúvajú jeho samotného a jeho projekty oveľa ďalej, ako keby ich riešil iba sám.

Martin oceňuje aj to, že vo firme sú príležitosti sebarealizácie v budovaní nových služieb, produktov a strategických iniciatív firmy. A to podľa neho tvorí skvelé a podnetné prostredie na prácu.

Strategický rozvoj klienta. Rast za hranice Slovenska & komfortnej zóny 

Ako Account manažér sa stará o strategický posun a rozvoj klientov. Navrhuje stratégie a taktiky online marketingu. 

V praxi to obnáša zistiť, ako čo najlepšie domerať návratnosť marketingovej investície cez pokročilé atribučné modelovanie, ako riešiť problémy s maržou (kedy business nie je v podstate dlhodobo ziskový) a ako zabezpečiť, aby vývoj e-shopu nebrzdil jeho rast. Plánuje portfólio rôznych marketingových kanálov. 

Expanzia e-shopu 

Analyzuje možnosti rastu biznis partnera za hranice Slovenska, niekedy aj za hranice klientovej komfortnej zóny. Pojektu Armymarket, dnes už Waragod, dodal nie len dobré výsledky, ale pomohol mu tiež s expanziou do zahraničia. 

Zodpovednosť za rozvoj klienta = Variable fee

Výrazný rast e-shopu sa nezaobíde bez motivačného odmeňovania nášho tímu podľa výsledkov klienta. Preto sa Martin prirodzene stal spolutvorcom infraštruktúry prechodu projektov na rôzne „Variable a Provízne“ modely. Na jednej strane pripravoval strategický rozvoj klienta. Interne zase nastavuje systém práce, ako s modelom variabilné rozpočtu pracovať. 

Odmena závislá od výsledkov 

Pri variabilnej odmene je naša odmena (náklad pre klienta), priamo závislá na dodaných výsledkoch. A to nie len z našej strany. Je to tímová spolupráca s klientom. 

Plánované obraty (a hrubý zisk) treba vedieť dobre odhadnúť. Náklady zasa musíte vedieť tomu flexibilne prispôsobovať. 

Napriek tomu, že návratnosť niektorých marketingových investícii je treba vidieť ďaleko v budúcnosti, veríme, že toto je win-win pre obe strany. Pretože len dlhodobé partnerstvo dokáže vybudovať hodnotu.

Referencie: 

Martina ste mohli osobne stretnúť aj na prednáškach Slovak Business Agency, kde prednášal podnikateľom o PPC – Google Ads a jeho využití pre potreby danej cieľovej skupiny. 

Absolvoval trojročný vzdelávaci program v Nexterii, ktorý má za cieľ formovať budúcich lídrov Slovenska. Pred nástupom k nám Martin pracoval v Slovak Telekome.  Po skúsenostiach s korporátnym svetom, kde sa veci prirodzene hýbu v horizonte mesiacov a nie hodín až dní, oceňuje možnosť mať priamy dopad na projekt a firmu.

Case Study: 

Prečítajte si zaujímavú prípadovú štúdiu od Martina. Riešenie, ktoré zjednodušilo prácu a prineslo okamžité “ovocie”. Googlesheet tabuľka, ktorá v prepojení priamo na Google Ads vytvorila rozhranie, ktoré aktualizuje texty reklamy, akcie, bez potreby kontaktovania nášho PPC špecialistu. 

Klient môže aktualizovať svoje reklamné texty v Google Ads v podstate ihneď a “od stola”. Pri rýchlo meniacich sa kampaniach tým získavame veľkú časový náskok oproti konkurencii.

Na čele projektov:  

  • MyHome – segment hobby a potreby pre umelcov,
  • Topánkovo – obuv,
  • IRISIMO – hodinky a móda,
  • Pelikán letenky a cestovanie
  • GymBeam – výživové doplny a zdravie
  • Armymarket – army oblečenie
  • Origos (Sbikes.sk) – cyklo segment
  • Kingray – segment zdravie
  • Inlea – detsky sortiment

 

Superschoponosti: Schopnosť rýchlo a koncepčne riešiť zložité problémy, spájanie ľudí a technológií.  

Jazyky: slovenčina, angličtina 

My Blog Posts

VOĽNÉ POZÍCIE

Poďte s nami posúvať slovenský e-commerce
za hranice.

Sme partia výkonnostných marketérov, technológov a biznis špecialistov zameraných na rast.