Zistite, v akom stave je váš web.

Google Market Explorer

Ak ste niekedy zvažovali globálnu expanziu, určite vás poteší, že Google pre vás vyvinul bezplatný nástroj trhovú analýzu cieľových krajín. Market Finder od Google vám ponúka strategické dáta, ktoré potrebujete na rozpoznanie nových trhov, predpovedanie pravdepodobného dopytu a identifikáciu príležitostí na získanie nových zákazníkov.

Vyskúšajte Google market Finder už dnes a zvážte svoje možnosti

Čo je Google Market Finder?

Market Finder je bezplatná služba Google pre firmy, ktoré majú záujem expandovať do zahraničia. Poskytuje podrobné informácie o tom, ktoré trhy sú najvhodnejšie pre váš produkt alebo službu, a tiež užitočných sprievodcov, ako expandovať na nový trh.

Rovnako vám poskytne náskok pri vašej medzinárodnej marketingovej stratégii. Pomôže vám tiež zvážiť reklamné riešenia a dôležitosť analýzy a merania. Internet prelomil medzinárodné obchodné bariéry, aby priviedol potenciálnych zákazníkov k vašim dverám s nižším rizikom a nižšími nákladmi ako kedykoľvek predtým. Market Finder to ešte uľahčuje.

Začnite používať market finder už dnes

3 dôvody prečo si ho vyskúšať

1. Identifikujete tie najvýhodnejšie trhy

Vaša posledná expanzia bol úspech, lenže kam daľej? Na ktorý trh by ste mali vstúpiť ako ďalší? Market Finder vám ukáže, ktoré krajiny sú pre vás vhodné, na základe pravdepodobného dopytu po vašich produktoch alebo službách, konkurencie a podobne. Poskytne tiež užitočné spotrebiteľské štatistiky pre každý trh a predstavu o tom, koľko bude stáť prevádzkových nákladov vašich reklám. Vďaka cenám reklamy vo vašom segmente získate presnejší obraz o saturácii trhu a sile vašej konkurencie.

2. Celú expanziu si riadne naplánujete

Keď si vyberiete, na ktorý trh sa vydať, Market Finder vám ďalej umožní jasnejšie strategické plánovanie postupu expanzie. Prečítajte si napríklad o tom, ako lokalizovať reklamy, riešiť medzinárodné platby a organizovať dodávky.

3. Oslovíte lokálnych zákazníkov

Pomocou nástroja Market Finder môžete identifikovať správne jazyky, v ktorých chcete inzerovať, aké zariadenie kde cieliť a ďalšie. Jeho dáta su skvelím strelivom na výdatný brain-storming o spôsoboch, ako presvedčiť vašu cieľovú skupinu na vašom novom trhu, aby ich zaujala práve váš produkt alebo služba.

POSUŇTE HRANICE SVOJICH ZNALOSTÍ

Relevantné články na Beyond Ecommerce

Michal Valent
Autor Michal Valent
29 mája, 2023
SEO

Nový AI Google Search: Čaká nás kataklizma v SERP?

Konečne sme sa dočkali. Na svojom dlho očakávanom podujatí Google I/O 2023 oznámili a predstavili novú verziu Search Generative Experience (SGE), ktorá sa bude pomaly zavádzať v nasledujúcich mesiacoch.

Čítať viac
Filip Lehotský
Autor Filip Lehotský
26 mája, 2023
SEO

DUOS príbeh e-shopu: Ako kráľ influencerov ovládol tržby cez newsletter?

Ako sme zvýšili obraty s personalizovanou newsletter kampaňou pre e-shop s optikou? Pomohol nám pri tom najslávnejší československý raper.

Čítať viac
Michal Valent
Autor Michal Valent
5 mája, 2023

Kedy digitálna marketingová agentúra už pre ecommerce nestačí?

Chcite od marketingovej agentúry viac. Je váš strategický partner. Ako funguje moderný biznis akcelerátor, ktorý preberá zodpovednosť za výsledky?

Čítať viac