Zistite, v akom stave je váš web.

Ako ui42 Digital muselo zaniknúť, aby mohlo vzniknúť Dexfinity

Tento článok je aktualizovanou verziou pôvodného obsahu z webu ui42.digital, ktorý približuje históriu firmy Dexfinity.

Značka ui42 digital stojí na pevných základoch a dlhoročnej tradícii s veľkými ambíciami do budúcnosti. V roku 1997 vznikla značka ui42 a my sme ju neskôr doplnili o ui42 digital, v roku 2019 oslávila 5 rokov. Každým mesiacom u nás pribúdajú klienti i noví kolegovia.

Naše zameranie na online performance marketing začínalo v roku 2014 len s 3 zamestnancami. Dnes je na palube ui42 digital magických 42 zamestnancov. Náhoda?

Naša filozofia – alfa a omega značky ui42 digital

5 rokov pre nás znamená prerod z detstva na dospelosť, čomu sme museli a najmä chceli prispôsobiť aj filozofiu ui42 digital.

Tú sme formovali tak, aby sme vedeli dosahovať najlepšie výsledky pre rast klienta. Sme presvedčení, že rastieme iba vtedy, keď rastú aj naši klienti.

 • Nemáme klientov, máme partnerov
 • Pracujeme na zvyšovaní obratov a znižovaní PNO (pomer nákladov k obratu)
 • Zefektívňujeme náklady investované do online reklamy
 • Čo nový produkt, to technologická inovácia
 • Máme rovnocenný prístup ku každému zamestnancovi, každého názor sa ráta
 • Vážime si náš i váš čas – automatizujeme, testujeme a prinášame výsledky
 • Cieľom je rast a ten prináša profit klientovi aj nám

Sme presvedčení, že rastieme iba vtedy, keď rastú naši klienti. Preto je naša identita partnerstva nefalšovaná a skutočná. Naši klienti sú s nami roky. Pomáhame im expandovať a exportovať ich biznis do zahraničia. Na základe toho sme dokázali zväčšiť aj ui42 digital. Naša firemná kultúra je postavená na synergii klientov a zamestnancov, ktorých vnímame ako partnerov.

Pracujeme na tom, aby boli naši ľudia spokojní a pracovali na projektoch, o ktoré majú skutočný záujem. Len touto filozofiou totiž dosiahneme najlepšie výsledky. Už päť rokov vám pomáhame rásť. Vám všetkým – našim klientom i samotným zamestnancom. Náš rozvoj ide ruka v ruke s rozvojom našich klientov. 

Poskytujeme preto skvelý základ pre vzdelávanie našich zamestnancov vo všetkých oblastiach.

S každým človekom v ui42 digital formujeme business plán. Cieľom je vyskladať plán, na základe ktorého dosiahneme spoločný rast a prosperitu celej firmy. Každý jeden z nás pomáha definovať náš smer.

Žijeme pre progres

S väčšinou klientov vedieme dlhodobú spoluprácu. V priebehu piatich rokov do našich rúk vložilo dôveru viac ako 400 klientov. Cez Google Ads účty uička prešlo vyše 2,5 miliónov eur (G. Ads za posledný ½ rok).

Zamestnanci v ui42 Digital

V priebehu piatich rokov sme rozšírili portfólio našich služieb aj o SEO oddelenie. Keďže Bratislava nám začala byť malá, expandovali sme do “ďalekého” Trenčína. 

Dnes ponúkame viac ako 36 služieb a stále pridávame novšie, inovatívnejšie služby, ktoré nadčasovo pomáhajú zefektívniť váš biznis, ušetriť čas i náklady.

Oslavou 5. výročia sme si zaspomínali na rôzne okolnosti nášho vzniku i okamihov, ktoré klientov aj nás posúvajú vpred.

Náš CEO Pavol Adamčák nostalgicky zaspomínal na bujaré začiatky ui42 digital v 2014 a jeho prvé vtipné momenty v tejto firme.

Vedenie ui42 Digital

Zo stážistu šéf rýchlo rozvíjajúcej sa značky na trhu

Značka ui42 digital síce vznikla pred piatimi rokmi, ale jej korene siahajú do roku 2008, keď sa dnešný CEO digitalu Pali Adamčák začal zaujímať o pozíciu stážistu v ui42. Neskrýval svoje ambície a nástojčivo cez e-mail naháňal majiteľa ui42 Martina Krupu. 

Nastal ďalší výrazný medzník v histórii internetu na Slovensku – začali sa používať PPC reklamy Google AdWords a na meranie Google Analytics. A viete, kto ako prvý začal používať tieto neokukané novinky? No predsa my.

Paliho oslovila filozofia uička už počas štúdia na univerzite v dánskom Nordjyllande. Začiatky neboli jednoduché. Keď sa mal na Vianoce vrátiť na Slovensko, aerolinka, cez ktorú letel, skrachovala a tak sa start date musel posunúť. Ako mladé ucho sa nenechal odradiť nepriazňou osudu a neprestával tlačiť na pílu v e-mailovej komunikácii s Martinom Krupom. Dokonca do firmy volala Paliho mamina, ktorá orodovala za Paliho, aby mu určite podržal miesto v uičku.

Prvé myšlienky o zrode ui42 Digital spočiatku stáli na ramenách troch ľudí – boli nimi Martin Krupa, Robo Mráz a bývalý stážista Pali Adamčák.

Zakladatelia ui42 Digital
Zakladatelia ui42 Digital: zľava Pavol Adamčák, Robo Mráz, Martin Krupa.

Pali mal veľké oči a ešte väčšie ambície. Ani sám netušil, čo si týmto rozhodnutím naložil na plecia. 

Online marketing bol v tom čase na Slovensku iba v plienkach. V tomto období sa ním zaoberala len malá hŕstka firiem. Pavol tak v tejto oblasti našiel dieru na trhu a prišiel s nadčasovými návrhmi:

 • návrh marketingu pre klientov v online prostredí,
 • návrh marketingu pre samotné ui42,
 • rozbehnutie uička v zahraničí (dokonca zo štúdia priniesol nových kolegov zo zahraničia).

V roku 2014 všetky tieto nápady vytvorili pevný základ pre rozbeh druhej značky s rovnakou víziou – ui42 Digital.

Čo nás robí priekopníkmi v e-commerce?

Automatizácia a technológie sú v DNA každého digital uičkára. Keďže radi objavujeme a skúšame, ale zároveň radi zefektívňujeme často opakované, manuálne procesy, hľadali sme spôsob, ako to vyladiť. 

Projekty veľkého rozsahu sa totiž nedajú riadiť manuálne. Vytvorili sme interný skript MagicScript, ktorý automatizuje bidding v Google Ads a v cenových porovnávačoch. MagicScript má vynikajúci dopad na efektivitu kampaní, pretože dobre nastavený algoritmus neberie ohľad na emócie, človek áno.

Vďaka MagicScriptu sme získali cenný čas na aktivity, ktoré sa v marketingu bez ľudského faktoru nezaobídu. Okrem MagicScriptu sme vybudovali kopec iných vlastných nástrojov na zefektívnenie reklám.

Výsledky s MagicScript

V našom portfóliu je viac ako 36+ produktov. Jedným z našich inovatívnych služieb je Magic Hiring. ui42 digital dokáže nájsť vhodného špecialistu na akúkoľvek pozíciu v online marketingu. 

Ak by naši klienti, hľadajúci CMO alebo marketingového špecialistu, mali zaplatiť personálnej agentúre, bolo by to pre nich drahšie. Personálne agentúry nevedia ísť do hĺbky tak špecifických pozícií ako performance marketing.

U nás spájame dlhoročnú skúsenosť našich špecialistov a osobnostné predpoklady jednotlivca. Práve osobnostný profil uchádzačov je kľúčový pre úspešný hiring. Ak totiž nájdete super špecialistu, ktorý osobnostne nie je vhodný pre danú pozíciu, môže sa stať, že tým utrpí celý projekt. 

Špecialista v e-commerce marketingu spravuje vaše budgety a je dôležité vedieť, akej osobnosti zveríte svoje investície.

Čo sme v ui42 digital stihli za 5 rokov?

Pozrite si stručný prehľad toho, čo sme za 5 rokov stihli.

Online marketing nikdy nespí. Od 2014 roku sme sa nezastavili a naďalej raketovým tempom pracujeme na zvyšovaní návratnosti investícií a zefektívňovaní predajného procesu. S množstvom klientov každým rokom rastie aj počet našich kolegov.

2015

 • Na Slovensku patríme medzi prvých 10 partnerov pre riadenie online marketingu z 350, ktoré sa môžu pochváliť certifikovaným partnerstvom s Googlom.
 • Dvaja naši kolegovia získali certifikáty Google Certified Trainers.
 • Plnohodnotne sme rozbehli PPC a cenové porovnávače.

2016

 • Zlomový rok pre všetkých milovníkov konferencií – zorganizovali sme totiž našu prvú konferenciu E-shop Akcelerátor (dnešný MastersGate). V máji sme oslávili už štvrté výročie tohto mega eventu nabitého medzinárodnými prednáškami a top spíkrami.
 • MagicScript time! Vytvorili sme vlastný skript pre automatický bidding PPC kampaní.
 • Pribudli ďalší traja certifikovaní tréneri – vtedy ich bolo na Slovensku iba 10.
 • Klienti pribúdajú, najnovšie aj GymBeam. ui42 digital oslavuje zatiaľ najväčší rast.

2017

 • V ui42 Digital je dokopy už 12 certifikovaných Google trénerov.
 • Pribudli k nám nové posily – interní native spíkri zo zahraničia. Je čas na poriadny export. Začíname spolupracovať s rumunským, bulharským a maďarským trhom.

2018

 • Bratislava je nám malá a tak otvárame brány novej pobočky v Trenčíne.
 • Zmobilizovali sme naše know-how a na čele s Martinom Krupom napísali prvú uičkarsku knihu Od nápadu po úspech (medzičasom už 3x vypredanú, opäť v predaji).
 • SEO oddelenie zažíva najväčší rozmach.
Kniha E-shop od nápadu po úspech

2019

 • Nájdete nás na 26 trhoch – SK, CZ, RO, HU, BG, UA, RS aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy.
 • Riadime projekty, ktoré sú na trhoch v USA, Austrálii, na Novom Zélande, v Hong Kongu, Singapure, Japonsku a máme ambície ísť ďalej do sveta.
 • Sťahujeme sa do väčších priestorov.
 • Zapojili sme sa do súťaže Google Premier Partner Awards so super case studies postavených na spolupráci s klientmi.
 • Oslavujeme 5 rokov a stále máme veľké vízie pred sebou.

Ako sa nám darí dnes?

Internacionalizujeme seba i našich klientov. Sme jednou z najrýchlejšie rastúcich “Kľúčových Google Premier Partnerov” v rámci CEE regiónu. 

Vďaka profesionálnej znalosti marketingových technológií, PPC automatizácie, UX a konzultingu pomáhame e-shopom preraziť na trhu. A nielen na tom slovenskom.

Rozhodli sme sa dodať šťavu nášmu tímu a tak sme začali spolupracovať s ľuďmi zo zahraničia. Naši partneri môžu úspešne expandovať za hranice Slovenska, keďže náš medzinárodný tím zo Slovenska, Maďarska, Nemecka, Rumunska, Bulharska a Česka dokonale pokrýva regióny strednej a východnej Európy.

Keď nás výsledky ženú vpred

Teší nás, že výsledky našej tvrdej práce sú reálne hmatateľné. Vybrali sme kampane, na ktoré sme najviac hrdí a prihlásili ich do Google súťaže Premier Partner Awards. V rámci Google Partners Rewards sme získali ocenenie za využitie automatizácie v našich kampaniach.

Niet divu, s eyerimom sme za rok dostali do Google Shoppingu viac ako 99 % produktov. Návštevnosť na ich predajnej stránke vzrástla o viac ako 44 % a konverzie narástli o viac ako 42 %. Raketový progres, čo poviete? 

V spolupráci s GymBeamom sme za rok vďaka video reklame o 101 % zvýšili subscriber base. Získali sme 3,6 miliónov videní a, čo je najlepšie, zákazníci spravili viac ako 2500 objednávok prostredníctvom Google Video Ads. 

Spoločne s TonerPartnerom sme v priebehu roka spustili Google Ads škálovateľné kampane, ktoré sú ľahko expandovateľné do zahraničia. V priebehu roka získali o 93 % viac výnosov. ROAS vzrástlo o viac ako 71 %. Taktiež v priebehu roka došlo k vzrastu transakcií o viac ako 57 %.

V spolupráci s Topánkovom sme po roku získali o 191 % viac výnosov vďaka user-centric Google Ads. ROAS vzrástlo o 60,9 %. Na základe user-centric Ads sme znížili náklady masívnou redukciou kampaní až o 53 %. To sú už vskutku vynikajúce výsledky.

ui42 digital ako súčasť ekosystému ui42

Ekosystém značky ui42 tvoria online marketingoví odborníci, vďaka ktorým pomáhame e-shopom rásť. 

Pod jednou strechou klienti u nás nájdu profesionálov zo sveta výkonnostného marketingu i profesionálov zo sveta UX (user experience), vývoja a nasadenia redakčného systému pre web alebo e-commerce platformy.

Začiatky ui42 Digital

Náš ekosystém:

 • Tvorí vlastný medzinárodný online marketing tím
 • Dlhá tradícia už od 1997
 • Viac ako 75 odborníkov
 • Viac ako 400 projektov
 • Pokryli sme viac ako 26 krajín

Špecialisti v ui42 digital sa zameriavajú práve na výkonnostný marketing rôznorodých partnerov. V ui42 digital totiž veríme, že ui42 digital môže rásť iba s rastom klienta. A preto je naším poslaním zvyšovanie obratov klientov a zároveň zvyšovanie efektivity minutých peňazí v online marketingu.

Strategicky pomáhame klientom s rozvojom e-shopov na domácich ako i zahraničných trhoch s našimi inhouse native špecialistami. E-shopom pomáhame s exportom do strednej Európy na Balkán aj do Škandinávie. Exportujeme tiež do Japonska, Malajzie, Spojených arabských emirátov či USA.

Ako vznikol názov a značka ui42?

Príbeh ui42 sa začal písať pred 22 rokmi. Bolo to v období, keď spoločnosť Microsoft spustila Internet Explorer a Microsoft Office a Google len začínal v garáži dvoch 20 a 21-ročných študentov Stanfordskej univerzity. 

Mark Zuckerberg so spolužiakmi ešte netušil, že rozbehne Facebook. Slovenskí marketéri sa zatiaľ nehrnuli do online sféry, ako je tomu dnes, pretože internet a počítače neboli bežnou výbavou každej domácnosti. Neexistovali ani wifi siete či smartfóny.

Dizajn webu z počiatkov internetu
Dizajn prvých webov by dnes ohúril už len málokoho.

Značka ui42 uzrela svetlo sveta za dverami číslo 42 na Ústave informatiky MFF UK. Presne preto sa voláme ui42. Dvaja z troch pôvodných zakladateľov Robo Mráz a Martin Krupa vybudovali originálny projekt, ktorý sa ako jeden z mála zaoberal technológiami a automatizáciou.

 Hľadali spôsob, ako zviditeľniť a podporiť biznis v online sfére.

E-shop postavený na províznom systéme

V roku 1999 sa v uičku naprogramoval napríklad takýto nadupaný e-shop postavený na províznom systéme. Bolo to v období, keď by ste na Slovensku napočítali e-shopy na prstoch jednej ruky.

Potrebujete pomôcť?

Ukážte nám svoj projekt a pobavme sa o potenciáli jeho rastu. Poradíme vám, v ktorej oblasti online marketingu by váš e-shop mohol zaznamenať výrazný rast.

Spojte sa s nami a váš biznis posunieme za akékoľvek hranice.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Global BizDev, Sales, Marketing Consultant
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Eva Čechovská

Eva Čechovská
Sales & Export Consultant
+421 918 341 781
eva.cechovska@dexfinity.com

Pavol Adamčák
International Marketing Strategy Consultant, Founder
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.