Zistite, v akom stave je váš web.

Šliapnite na predaje s Google Ads

PPC reklama

Oslovte milióny nových zákazníkov s reklamou vo vyhľadávaní, Google Nákupoch či YouTube.

Lamborghini credits Brandon Woyshnis

Využívame MagicScript algoritmus, s ktorým dokážeme optimalizovať PPC reklamu na zisk, maximalizovať obrat a garantovať PNO (ROAS).

RÝCHLO, EFEKTÍVNE, S VÝSLEDKAMI
Ako uspieť s PPC reklamou?

KROK 1

Nastavenie Google Ads účtu

Nechajte si nastaviť PPC kampane špecialistom. Najprv sa pozrieme na váš biznis a aktuálne dáta.

Optimalizujeme nielen mediálne náklady, ale aj celkovú cenu práce.

KROK 2

Optimalizácia PPC reklamy

PPC reklama na Google by sa mala zobraziť vášmu zákazníkovi v správny čas, na správnom mieste a s relevantným posolstvom. 

Do PPC kampaní však investujte efektívne s jasne stanovenými cieľmi.

KROK 3

Exportujte s Google reklamou

Ak zvažujete vstup na nový trh, práve PPC reklama môže byť najefektívnejším spôsobom, ako na to.

Nie ste si istí, či sú vaše kampane nastavené správne?

ŠETRÍME ČAS AJ PENIAZE

Automatizácia PPC reklamy s AI

Už pri trochu väčšom e-shope čelíte počas vytvárania PPC kampaní enormnému množstvu nastavení. Robiť to ručne by bolo príliš drahé. Preto využívame širokú paletu nástrojov, ktoré zabezpečujú, že reklama je aktuálna, užitočná pre človeka a účinná pre biznis. 

Naši PPC špecialisti nie sú „klikači“. Sú to technici a odborníci, ktorí každý deň zápasia zo svetom technológií, aby váš online biznis rástol.

Nástroje ako Dotidot, MagicScript či Google Ads dnes potrebujú technikov, ktorí „nakŕmia“ systémy a algoritmy správnymi dátami. Budúcnosť je v PPC reklame riadenej v reálnom čase podľa vygenerovanej marže. V druhom rade podľa ceny za získanie nového zákazníka. 

Vďaka MagicScript algoritmu vieme obrat a maržu očistiť o storná, vratky, dopravné náklady aj kredit a prácu. Tak získame info o hrubom zisku v reálnom čase.

Aj vy ste už zažili, že PPC kampane generovali vysoké obraty a na konci ste boli v strate? S „Magicom“ sa info o efektivite (cene za získanie zákazníka alebo objednávky) v reálnom čase premietne do PPC biddingu. Denný rozpočet ide hore automaticky, nepotrebujte k tomu debaty a reporty. Neujdú vám tak žiadne príležitosti na predaj.

Opačne. Straty na PPC reklame sa automaticky minimalizujú. Ak sa „ľudia zľaknú“ a len klikajú bez nákupu, algoritmus reklamu utlmí na efektívne minimum.

RIADENIE PPC KAMPANÍ NA MARŽU

MagicScript pre maximálny zisk

MagicScript Algoritmus nám umožňuje bidovať PPC reklamu automatizovane a efektívne podľa PNO/ROAS cieľov e-shopu. S „Magicom“ dokážeme garantovať maximalizáciu obratu hrubej marže pri zadanom percente efektivity.

Bidding stratégiu a algoritmus prispôsobíme vášmu biznisu na mieru. Automatizáciou ľudskej práce s pomocou algoritmov zvyšujeme celkovú pridanú hodnotu.

Garancia dodržania stanovenej efektivity a neprespendovaného kreditu je kľúčová výhoda pre medzinárodné e-shopy s veľkými rozpočtami. Naše algoritmy nikdy nespia, nie sú PN, nemajú víkendy ani sviatky. Ako je na tom váš PPC špecialista?

Zistite viac o algoritme biddingu na webe MagicScript.

EFEKTÍVNY NÁSTROJ PRE RAST E-SHOPOV

Ako naštartovať predaje s PPC reklamou?

Pri rozbehu e-shopu je kľúčové získať prvých zákazníkov. Výhodou reklamy vo vyhľadávačoch (Google, Bing, Seznam.cz) je, že tam ľudia aktívne hľadajú riešenie na svoj problém alebo potrebu (odpoveď na otázku).

Ak ponúkate produkt či službu, ktorá reálne rieši ľudom ich potreby, potrebujete už „len“ v správny čas zobraziť vašu reklamu práve tam, kde sa ju „zúfalo“ pokúšajú nájsť.

Kvalitne nastavená reklama v Google Ads zobrazí vašu reklamu len tým ľuďom, ktorí svojím vyhľadávaním indikujú, že skutočne hľadajú vami ponúkaný produkt (službu).

Ak si nedáte pozor, môže sa vaša reklama síce zobrazovať vysoko, prinášať veľa ľudí na web, ale vo výsledku bude mať nízku návratnosť (ROI).

PPC reklama na Google vie zhltnúť nekonečne veľa peňazí. Ceny klikov môžu byť doslova astronomické. Pre najkonkurenčnejšie slová aj niekoľko eur. Snaha šetriť na poriadnom nastavení Google Ads účtu sa vám nevyplatí.

Peniaze ušetrené na špecialistoch a ich práci ťažko preplatíte na drahých klikoch smerujúcich ľudí, ktorí nikdy nebudú vaši zákazníci, na stránky, ktoré ich neprivedú k dokončeniu nákupu.

Pay-per-click reklama

Čo je PPC reklama?

PPC je skratka pre pay-per-click. Je to model internetovej reklamy, v ktorom inzerent platí za každý klik na reklamu. Ide o spôsob nákupu návštevnosti pre váš web. 

Práve reklama na Google (predtým známa ako Google Adwords) je jednou z najpopulárnejších foriem PPC reklamy.

Kľúčová výhoda pay-per-click reklamy je fakt, že platíte, len ak človek na reklamu kliká. Klik na reklamu sa rovná defacto návšteve vášho webu. Neplatíte za zobrazenie reklamy, teda ak ju niekto „len“ videl.

Protipólom k PPC je model CPM (cost-per-mile). Ide o spoplatnenie za každých tisíc zobrazení reklamy.

PPC reklama sa zobrazuje nad organickými výsledkami vyhľadávania. Google umožňuje umiestniť reklamu vo svojom vyhľadávači presne na mieste, kde váš budúci zákazník hľadá odpoveď na svoj dopyt.

Pomocou Google Ads viete váš reklamný odkaz umiestniť zákazníkovi tak trefne a „prirodzene“, že väčšina populácie si ani neuvedomuje, že klikajú na sponzorovaný odkaz na váš web alebo e-shop.

Príklad PPC reklamy v českom vyhľadávači Seznam.cz
Príklad PPC reklamy v najznámejšom vyhľadávači Google

PPC KAMPANE. AKO NA TO?

Ako funguje reklama Google Ads?

Staňte sa hrdinom digitálnej doby a vniknite do tajov Google reklamy. 

Vďaka lepším znalostiam o „PPC marketingu“ budete vedieť lepšie uchopiť strategické rozhodovanie a kreatívne využiť všetky možnosti, ktoré vám svet reklamy vo vyhľadávačoch ponúka. Spoznajte tajomstvá PPC reklamy.

Internetová PPC reklama to nie je len vyhľadávač Google. PPC kampane pod názvom Google Ads dnes zobrazujú kontextuálnu reklamu v širokej sieti Google AdSense v Google mapách, YouTube aj v Gmail schránke. Pre e-shopy najefektívnejším typom PPC kampaní zostáva Google Shopping (G Nákupy).

Drvivá väčšina ľudí prichádza na váš web z mobilných zariadení. Mobily tak zohrávajú v predajných procesoch e-shopov čoraz dôležitejšiu úlohu. Prečo sa oplatí mobilná reklama pre váš e-shop? Na čo si dať pozor?

Prezradíme vám, aké sú podľa nás najväčšie výhody pay-per-click reklamy v mobile.

MÁ PPC REKLAMA CENNÍK?

PPC reklama a cena

Cena PPC reklamy (pay-per-click) závisí primárne od ceny za klik. Ako majiteľa vás ale zaujíma celková cena práce a výška kreditu (faktúry z Google). Neporovnávajte cenníky PPC reklamy. Pýtajte sa, akú návratnosť (ROI) alebo aký pomer nákladov z vygenerovaného obratu (PNO), by pre váš biznis mohla mať.  

Aj tu platí, že čím viac konkurentov inzeruje, tým viac do nej treba investovať (práce šikovných špecialistov aj ponúkanou cenou za klik). 

Google reklama totiž funguje ako online dražba. Kto viac ponúkne za klik, ten je vyššie. Reklamný odkaz na prvej pozícii získava najviac klikov a má predpoklad, že aj najviac zákazníkov.

Je to len o cene? Nie. Bez špičkovo nastavenej reklamy vás systém bude penalizovať. Google si nemôže dovoliť zobrazovať „nekvalitnú reklamu“.

Nekvalitne spracované reklamy sa na Google buď ani nezobrazia, alebo budú také drahé a neefektívne, že ich vypnete sami.


Ako funguje aukcia v Google Ads

NAKOPNITE PREDAJE OBĽÚBENÝM FORMÁTOM

Google Shopping Ads pre vyššie predaje​

Nákupné reklamy tvoria v súčasnosti až 70 % ziskov e-shopov. Zobrazujú sa na základe kľúčových slov, respektíve hľadaných dopytov. Google ich na základe názvov produktov a popisu vytvorí sám.

Shoppingové kampane fungujú naprieč rôznymi segmentmi a valcujú ostatné. Google im v tom aktívne pomáha, pretože sa zobrazujú ako prvé v priestore hneď vedľa textových reklám.

Zistite, ako funguje retargeting.

NÁRASTY PREDAJOV VĎAKA CIELENIU NA MIERU

Výhody PPC reklamy

Excelentne nastavené PPC (pay-per-click) kampane presne mieria na cieľovú skupinu. Vďaka nim je konverzný pomer vysoký a na web prichádzajú kvalitní zákazníci. 

Kampane potrebujú čas na získanie dostatočného množstva dát z remarketingových a konverzných kódov. Ak máte tri objednávky denne, môže to trvať týždne. Pri stovkách stačí pár dní.

V súčasnosti 86 % minutého kreditu pochádza z plne automatizovaných kampaní Google a MagicScript. Tvorbu stoviek či tisícok kampaní optimalizujeme pomocou nástroja Dotidot. 

Kvantita nie je kvalita. Platí to aj v prípade reklamných kampaní. Čoraz častejšie k nám prichádzajú e-shopy, ktoré spravujú obrovské množstvo PPC kampaní. Riešime ich podľa dvoch jednoduchých pravidiel:

  • Ak je v účte viac ako 10 kampaní, zisťujeme, či sú efektívne.
  • Ak je v účte viac ako 100 kampaní, kompletne ich “prekopeme”.

DVE CESTY, TEN ISTÝ CIEĽ

PPC reklama verzus strategické SEO​

SEO aj PPC sú nástroje na generovanie vyššej návštevnosti webovej stránky a na získanie nových zákazníkov.

Zatiaľ, čo PPC kampane zvýšia relevantnú návštevnosť stránky takmer okamžite, pri SEO musíte mať viac trpezlivosti. Ide o dlhodobú aktivitu, ktorá prinesie výsledky často až po niekoľkých mesiacoch.

Mnoho biznisov si pochvaľuje SEO, pri ktorom platíte len za výsledky.

PPC MARKETING AKO ÚČINNÁ METÓDA NA ZVÝŠENIE PREDAJA

Remarketing à la výsada PPC reklamy

Predstavte si, že by ste reklamou vedeli osloviť konkrétnu skupinu ľudí. A tejto skupine by sa obsah PPC reklamy na Google jedinečne prispôsoboval – každému jednotlivcovi podľa jeho preferencií. Remarketing v Google Ads dokáže vytvoriť takéto skupiny podľa niekoľkých kritérií. 

Ktoré časti vašej stránky navštívili

Čo si napriek záujmu nekúpili

Aký produkt si napokon kúpili

Čo ich z vašej ponuky zaujalo

OSLOVTE ZÁKAZNÍKA S PRODUKTOM, KTORÝ HO ZAUJÍMA

Ako funguje remarketing?

Návštevníkov vašich stránok najprv označíme pomocou kódov vložených na webe (pre každú podstránku jedinečný kód). Podľa toho identifikujeme používateľov, ktorých vieme osloviť tematicky cielenou PPC reklamou v celej sieti Google.

Budete môcť upozorniť zákazníkov, ktorí za posledný mesiac navštívili váš web, ale nenakúpili – napríklad na darček k nákupu zadarmo. Záujemcom o tovar z určitej kategórie môžete povedať o špeciálnej ponuke, ktorá sa týka priamo tohto produktu.

Čo vám remarketing prinesie?

Nerozhodných zákazníkov presvedčíte k nákupu. Ak už nakúpili, ponúknite im súvisiaci tovar, zľavu či darček. Je to jeden z najefektívnejších spôsobov, ako predať službu či produkt.

Vašu stránku navštevuje množstvo ľudí, ktorí nenájdu, čo hľadali, a už sa k vám nemusia vrátiť. Remarketing ich môže pomocou relevantnej PPC reklamy na Google priviesť rovno na miesto s vytúženým produktom.

Posilníte vzťah so zákazníkmi. Informujte ich o aktuálnych akciách či zľavách. Pri uvedení nového produktu na trh oslovte všetkých, čo v prvej fáze navštívili váš web. Neskôr k tomu môžete pripojiť predajnú ponuku s exkluzívnym darčekom.

0
projektov
0
partnerov
0
krajín
0
členov tímu

CERTIFIKÁTY & PARTNERSTVÁ

Know-how potvrdené tými najlepšími​

Ako jediná marketingová spoločnosť na Slovensku sme sa stali Google partnerom pre export. Máme tak exkluzívny prístup do Google exportných nástrojov. Vhodný trh pre váš e-shop vyberieme na základe skutočných dát.

Certifikované partnerstvo s Mergado šetrí značné množstvo peňazí. XML feed dokážeme upraviť aj bez zásahu programátora. Náš partner MagicScript umožňuje pri PPC Google reklame bidovať produkty automatizovane podľa PNO/ROAS stratégie e-shopu s cieľom dosiahnuť čo najvyšší obrat alebo hrubú maržu. Vďaka tomu vyťažíme maximum z vášho rozpočtu.

POSUŇTE HRANICE SVOJICH ZNALOSTÍ

PPC reklama na Beyond Ecommerce

Autor Adriána Černáčková
20 júna, 2023
PPC

Google Discovery Ads: Servírujte, keď zákazníkom chutí

Google Discovery Ads je nenápadne vtieravý, ale vizuálne atraktívny formát reklamy, ktorý prináša výsledky aj s malým rozpočtom. Ako ho využiť?

Čítať viac
Autor Veronika Svajčiaková
3 decembra, 2022
PPC

Google reklama a jej tajomstvá

Reklama na Google prináša mnoho nových zákazníkov, konverzií aj tržieb. Viete, ako vyladiť PPC kampane pre maximálny zisk?

Čítať viac
Autor Adriána Černáčková
3 novembra, 2022
PPC

Ako na nablýskané SEO a linkbuilding vďaka dátam z PPC kampaní

Len 10 % ľudí číta druhú stranu vo vyhľadávaní. Chcete sa zobrazovať na popredných priečkach? Spojte SEO a PPC kampane. Ako na to?

Čítať viac

Pripravení na rast?

Vykročte k biznisu, ktorý zákazníci milujú.

Michal Lichner

Michal Lichner

Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Samuel Ondrišák

Samuel Ondrišák

Master of Client Development
+421 905 936 764
samuel.ondrisak@dexfinity.com

Pripravení na rast?

Vykročte k biznisu, ktorý zákazníci milujú.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.