Zistite, v akom stave je váš web.

Ako s Facebook Lead Ads nachytať 100 nových kontaktov

Časy studených kontaktov sú dávno preč. Využívajte moderné spôsoby získavania potenciálnych zákazníkov cez Facebook Lead Ads. Ako ich robíme v Dexfinity?

Facebook LeadAds

Obsah

Tradičné získavanie potenciálnych klientov

Väčšina firiem zameraných na online biznis a iné odvetvia zháňa potenciálnych zákazníkov formulárom na konci článkov a na kontaktnej stránke, prípadne v kombinácii s propagáciou článkov cez sociálne siete. 

Ako získavame 100 kontaktov mesačne?

V Dexfinity sme získavali leady formou boostovania príspevkov, ktoré odkazujú na články na našom blogu. Investovali sme do nich podobné množstvo financií, avšak mesačne sme získavali 3-4 leady. 

Aktuálne máme pravidelne mesačne spustených zhruba 4 – 6 Facebook Lead Ads kampaní, z ktorých získavame priemerne 50 – 100 leadov mesačne. 

Ako vytvoriť kvalitný obsah pre Lead Ads

Ľudia majú tendenciu prečítať počas scrollovania prvú vetu príspevkov, či už ide o príspevky na sociálnych sieťach alebo blogoch.

Myslite na to pri tvorbe textu. Väčšina používateľov sleduje Facebook na mobiloch, preto sa sústreďte hlavne na toto rozhranie. 

V texte príspevku sme sa snažili zhrnúť pútavým spôsobom obsah, na ktorý sme odkazovali. V našom prípade to bol článok Čo trápi klientov na začiatku spolupráce od nášho e-commerce stratéga Vladimíra Nociara.

V priebehu dvoch mesiacov nám tento Facebook Lead Ad priniesol 116 leadov a neustále pribúdajú ďalšie.

Na čo nezabudnúť pri tvorbe Lead Ads?

 • Pravidelne sledujte cenu za výsledok, cenu za reálny lead, ktorý má záujem o konzultáciu alebo iný cieľ Lead Ads. 
 • Neustále optimalizujte. Tie reklamy, ktoré prekročili cenu 4 až 5 €, sme buď doladili, znížili na nich rozpočet alebo úplne vypli. 
 • Spustite viac reklám, ktoré odlíšite v texte príspevku, cielení a štruktúre formulára.
 • Buďte transparentní. V texte príspevku dajte ľuďom jasne najavo, čo získajú po zadaní kontaktných údajov. Ubezpečte ich, že nezneužijete ich údaje na spam.

Prvá strana formulára

Po vytvorení textu príspevku, nadpisu a popisu, sme prešli na tvorbu formulára, ktorý je komponovaný zo 4 častí.

Na prvej strane sme uviedli informácie o tom, prečo pýtame údaje. Hneď v úvode sme položili zásadnú otázku, vďaka ktorej môžeme vypočítať reálnu cenu za používateľov, ktorí majú záujem o konzultáciu.

Druhá strana formulára

Na druhej strane formulára sme si od potenciálnych klientov vypýtali osobné údaje s uistením, že ich údaje nezneužijeme a nebudú od nás dostávať žiadny spam.

Tretia strana formulára

Do tretej strany sme doplnili link na ochranu osobných údajov, ktorý sa nachádza na našom webe.

Štvrtá strana formulára

Návštevnosť, ktorú dostaneme na náš článok vďaka tomuto Lead Adu, potrebujeme odlíšiť. Preto sme zvolili UTM parametre, ktoré sprehľadnia zdroj návštevnosti v Google Analytics.

Link s UTM parametrami sme  vygenerovali cez Campaign URL Builder a vložili do ďakovnej obrazovky spolu s CTA prvkom na prečítanie článku.

Optimalizácia a vyhodnocovanie

Cielenie Facebook Lead Ads – interest

Kampaň sme zo začiatku cielili na adminov facebookových stránok.

Vyhodnotenie dvoch textov reklamy

Vytvorili sme dve verzie – dlhšiu a kratšiu. Dlhšia verzia nám priniesla viac výsledkov, tak sme ju podporili vyšším rozpočtom.

Počas prvých dvoch týždňov sme síce získali 40 leadov s vynikajúcou cenou 1,95 € / lead, avšak ku koncu ich počet rapídne klesol a cena za jeden lead stúpla až na 10 €. Preto sme sa rozhodli zvýšiť relevanciu publika.

Takto vyzerali priamo v editore Facebook Business Manager.

Zúženie publika

Následne sme okresali cielenie na adminov facebookových stránok, ktorí majú záujem o online reklamu. Toto publikum bolo mimoriadne efektívne, pretože nám až dodnes (3. 6. 2020) prinieslo 76 leadov s cenou 3,80 € / lead.

Po zúžení publika bola priemerná cena za lead 4,43 €, ale po viac ako dvoch týždňoch opäť klesal počet.

Zmena obrázku

Preto sme stavili na spustenie totožnej reklamy s odlišným vizuálom, ktorý by viac zodpovedal našej korporátnej identite. Počet opäť stúpol a priniesol nám ďalších 45 leadov, z čoho až 36 malo záujem o konzultáciu.

Reset reklamy a zníženie denného rozpočtu

Keď cena za výsledok stúpla ku koncu mája, reklamy sme resetli a rozhodli sme sa znížiť rozpočet na 3 € / deň namiesto 10 € / deň.

Spracovanie leadov

Generované leady je možné efektívne sledovať cez API (napr. Zapier integrovaný priamo do Facebooku) v CRM systéme na cloude, na serveri, prípadne v hybridnom CRM systéme.

Pre väčšie firmy je vhodný napr. CRM Pipedrive, avšak menším spoločnostiam postačí sledovať leady stiahnutím .csv súboru priamo z Facebook Business Managera.

Maximalizácia efektivity času a rozpočtu

Aktuálne získavame pri cene 3-4 € za lead viac ako sto leadov mesačne. Cena za potenciálneho klienta extrémne klesla – priemerne až o 95 %.

Lead Ads nám ušetrili desiatky hodín času stráveného zháňaním nových klientov, prípadne čakaním na organické leady z formulárov pod článkami. 

Už žiadne studené kontakty

Bežné firmy investujú množstvo hodín do obvolávania studených kontaktov, avšak nám sa vďaka Facebook Lead Ads kampaniam začali ľudia sami ozývať so záujmom o spoluprácu.

Získavame relevantnejšie leady, nakoľko ľudia prirodzene žiadajú o konzultáciu zdarma, ak ich zaujme príspevok a sú zvedaví na samotný obsah.

O 95 % nižšia cena za lead

Aktuálne nám táto kampaň priniesla 116 leadov, pričom až 97 z nich má záujem o konzultáciu. Po úspechu tohto Lead Adu sme sa rozhodli ho používať pri každej propagácii článku.

Myslíme aj na organiku

Zároveň okrem platenej reklamy investujeme čas aj do zverejňovania Facebook postov, ktoré však už neboostujeme, aby sme podporili aj organický dosah na Facebooku.

Cena za kontakt je 3,17 €

Kampaň sme spustili 7. apríla 2020. Zatiaľ nám beží (3. 6. 2020) a ešte stále dosahuje vynikajúce výsledky. Cenu za výsledok sa snažíme udržiavať medzi 3,50 – 4 €. 

Aktuálne sme do tohto optimalizovaného Lead Adu investovali 367 €. Priniesol nám 116 leadov (do 3. 6. 2020), pričom priemerná cena za výsledok je 3,17 €.

Koľko stál reálny záujem o konziltáciu?

V knižnici formulárov sme stiahli všetky informácie o našich leadoch a vypočítali ich úspešnosť.

Chceli sme zistiť cenu za leady so záujmom o konzultáciu zdarma (reálny lead), nie len za používateľov, ktorí vyplnili formulár.

Priemerná cena za ľudí, ktorí majú záujem o konzultáciu zdarma, je vynikajúcich 3,78 €.

V tabuľke nájdete celkový spend na každej reklame, cenu za lead, aj cenu za používateľa, ktorý má záujem o konzultáciu zdarma (“YES” lead).

Ako s Lead Ads generovať masívny počet kvalitných leadov pre biznis?

Lead Ads majú však oveľa širšie využitie.

Súťaže cez Lead Ads?

Namiesto toho, aby ste získavali odpovede zo súťaží cez komentáre a lajky, využite Facebook Lead Ads.

Keď sa spýtate súťažnú otázku vo formulári, okrem odpovede získate aj kontaktné údaje. Pomocou nástroja Zapier, ktorý je integrovaný priamo do Facebooku, môžete poslať automatizovaný e-mail so správnosťou odpovede.

Môžete ich využiť aj s iným cieľom, ako je súťaž:

 • budovanie e-mailovej databázy prihlásením do newslettera
 • registrácia na event
 • rezervácia produktu v bazáre
 • rezervácia miesta v servise
 • testovanie nového produktu
 • VIP prístup k nejakej udalosti, výpredaju alebo výrobku (používateľ sa po zadaní osobných údajov dostane k ďakovnej obrazovke so zľavovým kódom)
 • prihlásenie na váš kurz alebo konferenciu (môžete zvoliť otázky s rezerváciou viacerých miest naraz)
 • pripravenie dizajnu izby zdarma a pod.

Facebook Lead Ads využívame aj s klientmi

Začali sme ich využívať pri rôznych klientoch ako napríklad Najsport.sk. Na Najšporte sme ho využili na generovanie rezervácií pre skúšobnú jazdu na bicykli.

Tento Lead Ad nám priniesol 18 kontaktov v priebehu dvoch týždňov s cenou 10,47 € / lead. Cieľom testovacích jázd je predaj bicyklov v hodnote 2000 – 3000 €.

facebook lead ad

Lead Ads patria nepochybne medzi jedny z najefektívnejších spôsobov na získavanie leadov.

Získajte zákazníkov cez Lead Ads

Ak vás Lead Ads oslovili natoľko, že ste sa rozhodli generovať potenciálnych zákazníkov touto formou, vyberte si konzistentný spôsob, ako tvoriť texty, ako skomponovať reklamnú skupinu, ako cieliť, a aj ako vytvoriť formulár.

Kampane optimalizujte

Po spustení Lead Ads kampane však nezabúdajte pravidelne sledovať štatistiky a optimalizovať nastavenia cielenia, štruktúry, textov alebo formulára.

Optimalizácia Lead Adov stojí čas, avšak keď ich správne vyladíte, dokážu vám ušetriť desiatky hodín mesačne a znásobiť počet kontaktov.

Ak si neviete dať rady s Lead Ads, ozvite sa a radi vám pomôžeme.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.