Zistite, v akom stave je váš web.

Intextová reklama je nenápadná a účinná. Ako na ňu?

Intextová reklama alebo PPC reklama sa zobrazuje priamo v článkoch a blogoch cez kľúčové slová. Ako ju využiť a aké sú jej výhody a nevýhody?

nenápadná intextová reklama

Obsah

Ako funguje intextová reklama?

Intextová reklama je forma kontextovej PPC (pay-per-click) reklamy. Zobrazuje reklamný odkaz prostredníctvom cielených kľúčových slov v texte článku, blogu alebo inom textovom obsahu.

Spočiatku je pred zrakom návštevníka skrytá. Zobrazí sa po prechode kurzorom myši cez slovo, na ktoré inzerent cieli.

Kliknutím na reklamný odkaz, podobne ako pre iných PPC reklamných systémoch (AdWords, Etarget), navštívite stránku, na ktorú smeruje. Či vám ponuka inzerenta zapasuje a nakúpite, je ťažké odhadnúť. Reálna ponuka sa nemusí zhodovať s vašimi očakávaniami.

Ktoré slová sú intextová reklama?

Kľúčové slová zamerané intextovou reklamou spoznáte podľa špecifického prerušovaného, respektíve dvojitého podčiarknutia.

Otázkou ostáva, či si ľudia nebudú mýliť intextovú reklamu s klasickými hypertextovými odkazmi. A možno práve na to spoliehajú prevádzkovatelia a inzerenti intextovej reklamy.

Prečo využívať intextovú reklamu

Intextová reklama má dve hlavné výhody:

  • kontextové cielenie na kľúčové slová v texte článku, z ktorého algoritmy vyhodnocujú zobrazenie vhodného inzerátu
  • a efektívnu formu spoplatnenia, pay-per-click (platíte len za kliknutie).

Až do momentu, kedy cez kľúčové slovo prechádzate, ostáva reklama skrytá a tým sa pri jej náhlom zobrazení znásobuje šanca, že si jej obsah všimnete.

Ak zaujme natoľko, že sa z nej prekliknete na cieľovú stránku, splnila svoj účel, ak nie, budujete aspoň povedomie o vašej značke.

Využitie obrázkového formátu a videa

“Pop up” efekt reklamy prináša možnosť použitia rozmernejších obrazových formátov a dokonca videa, ktoré by inak narúšali rozvrhnutie a dizajn stránky.

Či takéto formáty nebudú čitateľa danej stránky otravovať, je už na zvážení prevádzkovateľa webu.

Intextová reklama má aj nevýhody

Presnosť a efektivita kontextového cielenia v prípade intextovej reklamy je z našej skúsenosti otázna. V nastaveniach kampane nastavíte zobrazenie reklamy aj pri zhode len jediného kľúčového slova.

Ak máte skupinu relevantných slov, ktoré spolu vytvárajú tému blízku cieľovému publiku, pri zhode článku čo i len s jedným z týchto slov, sa možno zobrazí aj nevhodná reklama.

Hľadajte skutočne zaujímavý obsah

Využívajte intextovú reklamu efektívne a hľadajte články a stránky, ktoré vaši potencionálni zákazníci skutočne navštevujú. Druhou podmienkou úspechu je správne zacielenie kľúčových slov, ktoré majú spojitosť s tým, čím chcete čitateľa osloviť.

Kde sa využíva intextová reklama?

Na slovenskom internete je intextovou reklamou inClick a Billboard pokrytých už niekoľko desiatok webov a portálov. Patrí medzi ne napríklad Pravda.sk, Hospodárske noviny, Pluska.sk, 24hod.sk, eTrend.sk, autobazar.eu, meeto.sk, topzena.sk a mnohé ďalšie.

Úspešnosť intextovej reklamy je v rukách inzerentov. Cielenie správnych stránok v kombinácii so špecifickými kľúčovými slovami je jediná cesta k úspechu.

Google Ads špecialista musí byť detailista

Ak to myslíte s PPC reklamou vážne, spojte sa s ľuďmi, ktorí majú s Google Ads prax. Poznajú všetky nástrahy a vedia sa vyrovnať s nekalými praktikami konkurencie.

V spolupráci s MagicScript sme vytvorili unikátny spôsob biddovania na maržu, s ktorým dokážeme priniesť partnerom vyšší zisk. Pomôžeme vám s:

  • auditom či kompletným nastavením Google Ads účtu, 
  • tvorbou a optimalizáciou reklamy, (garantujeme plnenie stanoveného PNO/ROAS a nesieme finančnú zodpovednosť za to, ak sa tak nedeje; vyžaduje si to nasadenie nástroja MagicScript a jasne stanovené ciele),
  • nastavením publík nielen podľa demografických dát,
  • automatizáciou PPC kampaní (PPC Bee, Supermetrics, MagicScript),
  • prípravou detailných automatizovaných reportov (Datastudio, Zoho Analytics, Power BI).

Ak vás láka globálne ihrisko a veríte svojmu produktu, neváhajte a poďte s nami predávať. Celosvetovo a bez otravných obmedzení domáceho trhu.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.