Zistite, v akom stave je váš web.

Retarget od Etargetu: Ako na remarketing v kontextovej reklame

Necieľte reklamu len na stránky, kde predpokladáte výskyt svojich zákazníkov. Zamerajte sa na ľudí, ktorí už na vašom webe boli a remarketujte ich na takmer akomkoľvek webe.

Remarketing Etarget

Obsah

Ako funguje remarketing?

Remarketing vám umožňuje osloviť používateľov, ktorí už navštívili vaše webové stránky. Vďaka nemu im dokážete zobraziť reklamy s aktuálnou ponukou aj v čase, keď si prezerajú úplne iné stránky.

Remarketing od Etargetu

Retarget je nová funkcia Etarget odkazov, ktorá umožňuje unikátne cielenie (zobrazovanie reklamy) len na ľudí, ktorí už v minulosti navštívili vaše stránky. Takýmto spôsobom môžete inzerovať vašu aktuálnu ponuku cieľovému publiku, o ktorom ste si istí, že sa zaujíma o ponúkané služby.

Systém retarget rozpoznáva návštevníkov, ktorí navštívia vašu stránku a následne im začne reklamu zobrazovať v sieti Etarget.

Prečo vyskúšať retarget?

S retargetom zobrazíte reklamu ľudom, o ktorých ste si istí, že o vaše produkty majú záujem, pretože ich už u vás hľadali.

Retarget vám umožní osloviť ľudí, ktorých by ste klasickou kontextovou reklamou Etarget nezasiahli.

Ako to funguje v praxi?

Predstavte si, že inzerujete na tému cestovanie pomocou klasického cielenia reklamy Etarget. Cez kľúčové slová ste sa zamerali na stránky, ktoré súvisia s témou cestovania. Pridali ste aj niektoré prémiové portály ako sme.sk a cas.sk, kde predpokladáte pohyb vašej cieľovej skupiny.

Čo sa stane, ak na vaše stránky príde zákazník, ktorý nenavštevuje žiadnu z cielených stránok? Retarget mu reklamu zobrazí aj tak. Ak vie, že u vás bol, zacieli ho aj na webe o autách. Retarget teda umožňuje zobrazovať reklamu aj na stránkach, na ktorých by ste vašich zákazníkov len ťažko a nákladne hľadali klasickým cielením.

Personalizácia reklamy

Retarget ponúka aj možnosť efektívnej personalizácie reklamy a budovanie lojality. Kód, na základe ktorého sa zobrazuje reklama, môžete meniť pre rôzne časti vašej stránky. Docielite, že ľudia, ktorí navštívili stránky s ponukou produktov „A,B“, uvidia pri čítaní napr. sme.sk reklamný odkaz s aktuálnou ponukou práve pre tento produkt.

Remarketing podporuje návštevnosť webu

Retarget pomáha, aby sa zákazníci vrátili späť na vaše stránky. Pripomeňte sa zákazníkom, ktorí už u vás nakúpili a ukážte im súčasnú akciovú ponuku na iný sortiment (cross-selling).

Čo hovoria výsledky z praxe?

Reklamné odkazy cielené cez retarget sme skúšali v B2B aj v B2C prostredí. V obidvoch scenároch mali remarketingové odkazy vyššiu mieru prekliku (CTR). V niektorých prípadoch až dvojnásobne vyššiu ako klasicky zamerané odkazy. Miera konverzie bola približne na rovnakej úrovni, no celkový potenciál stále testujeme.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

//Gets slug(2) from the current location let slug = location.pathname.split("/").slice(2); const userData = ""; const meno = ""; const uloha = ""; var html = ""; //Fetches the current post author ID & role in the redaction fetch( `https://www.dexfinity.com/wp-json/wp/v2/posts?slug=${slug}&_fields=acf.redakcia` // `https://www.dexfinity.com/wp-json/wp/v2/posts?slug=/zapalte-ppc-kampane-7-chyb-ktore-brzdia-predaje/&_fields=acf.redakcia` ) .then((response) => response.json()) .then((data) => { let userData = data[0].acf.redakcia; for (let i = 0; i response.json()) .then((data) => { let img = data.simple_local_avatar.full; displayHTML(data.name, uloha, data.link, img); }); } function displayHTML(meno, uloha, link, img) { html += `
${meno} +

${meno}

${uloha}

`; document.getElementById("root").innerHTML = html; } #root a { text-decoration: none; color: black; width: 50%; border: solid #0000001c; border-width: 0px 1px 1px 0px; } #root a:nth-child(even) { border-width: 0px 0px 1px 0px; } #root a:nth-child(3) { border-width: 0px 1px 0px 0px; } #root a:nth-child(4) { border-width: 0px 1px 0px 0px; } .flexBox { display: flex; } .memberRedakcia { flex-direction: row; padding: 30px; gap: 2vw; } .imageRedakciaMember { flex-shrink: 0; width: 100px; height: 100px; border-radius: 5px; overflow: hidden; border: solid 1px #DBDFE2; } .imgMember { width: auto; height: 105% !important; object-fit: cover; } .infoMember { flex-direction: column; justify-content: space-around; } .contentMember { text-decoration: none; text-align: left; } .infoMember h3 { margin: 0; font-size: 1.5em; font-weight: 600; } .infoMember p { margin: 0; } #root { overflow: hidden; height: auto; flex-wrap: wrap; flex-direction: row; justify-content: space-between; } @media only screen and (max-width: 600px) { #root a { width: 100%; border: none; } .memberRedakcia { flex-direction: row; gap: 7vw; font-size: .93em; padding: 7vw } .infoMember h3 {line-height: 1.2em;} }

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.