Zistite, v akom stave je váš web.

Retarget od Etargetu: Ako na remarketing v kontextovej reklame

Necieľte reklamu len na stránky, kde predpokladáte výskyt svojich zákazníkov. Zamerajte sa na ľudí, ktorí už na vašom webe boli a remarketujte ich na takmer akomkoľvek webe.

Remarketing Etarget

Obsah

Ako funguje remarketing?

Remarketing vám umožňuje osloviť používateľov, ktorí už navštívili vaše webové stránky. Vďaka nemu im dokážete zobraziť reklamy s aktuálnou ponukou aj v čase, keď si prezerajú úplne iné stránky.

Remarketing od Etargetu

Retarget je nová funkcia Etarget odkazov, ktorá umožňuje unikátne cielenie (zobrazovanie reklamy) len na ľudí, ktorí už v minulosti navštívili vaše stránky. Takýmto spôsobom môžete inzerovať vašu aktuálnu ponuku cieľovému publiku, o ktorom ste si istí, že sa zaujíma o ponúkané služby.

Systém retarget rozpoznáva návštevníkov, ktorí navštívia vašu stránku a následne im začne reklamu zobrazovať v sieti Etarget.

Prečo vyskúšať retarget?

S retargetom zobrazíte reklamu ľudom, o ktorých ste si istí, že o vaše produkty majú záujem, pretože ich už u vás hľadali.

Retarget vám umožní osloviť ľudí, ktorých by ste klasickou kontextovou reklamou Etarget nezasiahli.

Ako to funguje v praxi?

Predstavte si, že inzerujete na tému cestovanie pomocou klasického cielenia reklamy Etarget. Cez kľúčové slová ste sa zamerali na stránky, ktoré súvisia s témou cestovania. Pridali ste aj niektoré prémiové portály ako sme.sk a cas.sk, kde predpokladáte pohyb vašej cieľovej skupiny.

Čo sa stane, ak na vaše stránky príde zákazník, ktorý nenavštevuje žiadnu z cielených stránok? Retarget mu reklamu zobrazí aj tak. Ak vie, že u vás bol, zacieli ho aj na webe o autách. Retarget teda umožňuje zobrazovať reklamu aj na stránkach, na ktorých by ste vašich zákazníkov len ťažko a nákladne hľadali klasickým cielením.

Personalizácia reklamy

Retarget ponúka aj možnosť efektívnej personalizácie reklamy a budovanie lojality. Kód, na základe ktorého sa zobrazuje reklama, môžete meniť pre rôzne časti vašej stránky. Docielite, že ľudia, ktorí navštívili stránky s ponukou produktov „A,B“, uvidia pri čítaní napr. sme.sk reklamný odkaz s aktuálnou ponukou práve pre tento produkt.

Remarketing podporuje návštevnosť webu

Retarget pomáha, aby sa zákazníci vrátili späť na vaše stránky. Pripomeňte sa zákazníkom, ktorí už u vás nakúpili a ukážte im súčasnú akciovú ponuku na iný sortiment (cross-selling).

Čo hovoria výsledky z praxe?

Reklamné odkazy cielené cez retarget sme skúšali v B2B aj v B2C prostredí. V obidvoch scenároch mali remarketingové odkazy vyššiu mieru prekliku (CTR). V niektorých prípadoch až dvojnásobne vyššiu ako klasicky zamerané odkazy. Miera konverzie bola približne na rovnakej úrovni, no celkový potenciál stále testujeme.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.