Zistite, v akom stave je váš web.

Upterdam

Ako osloviť celú e-commerce komunitu a vypredať všetkých 500 lístkov?

Rok

2023

Segment

Event

Služby

Meta Ads,
Google Ads,
marketingová stratégia,
e-mailing

Špecialistov

3

Upterdam je najväčšia konferencia na Slovensku, ktorá sa špecializuje na e-commerce sektor a online podnikanie. Organizuje ju spoločnosť Blueweb, s ktorou sme pri príležitosti 5. ročníka spojili sily a vytvorili nezabudnuteľný event, podporili značku Upterdam a vypredali lístky pomocou dát a výkonnostného marketingu.

Vypredanosť lístkov 3 dni pred konferenciou

Prvýkrát v histórii Upterdamu sa podarilo vypredať všetkých 500 lístkov 3 dni pred konferenciou.

Spolupráca s jasnými kompetenciami

Dexfinity nie je eventová agentúra, preto organizovanie samotného podujatia zostalo plne v réžii Bluewebu. My sme si zobrali pod záštitu online marketing a budovanie povedomia o konferencii Upterdam.

Spolupráca s Bluewebom prebiehala od začiatku hladko. Mali sme rovnaké predstavy o podujatí, čo naň chceme priniesť a aké online aktivity plánujeme realizovať. 

Aké sme si stanovili ciele?

 • Dostať konferenciu do povedomia každého jedného majiteľa e-shopu alebo online marketéra.
 • Pomocou reklamy vypredať všetky lístky, ktoré sa pohybovali od 129 do 169 eur. 
 • Vytvoriť v spolupráci s Bluewebom ucelenú komunikáciu Upterdamu ako značky.
 • Podporiť záujem o registráciu účastníkov do bezplatnej expo zóny.

Aj podujatie potrebuje stratégiu

Ak sme chceli predávať lístky efektívnejšie ako predchádzajúce roky, potreboval Upterdam ucelenú stratégiu. Organizátor Blueweb mal o nej pomerne jasnú predstavu, ale bolo potrebné ju z našej strany doplniť, rozpracovať a dať na papier.

Na úvodnom workshope sme si vyjasnili vzájomné predstavy a následne vypracovali stratégiu, ktorá obsahovala:

 • unique selling points(USP, špecifické výhody, ktorými sa Upterdam odlišuje od konkurencie),
 • persóny, na ktoré budeme cieliť prvé kampane,
 • jednotlivé fázy STDC (See-Think-Do-Care) a k nim prislúchajúce KPIs (Key performance indicators, kľúčové ukazovatele výkonnosti),
 • rozpočet,
 • účel jednotlivých marketingových kanálov v rámci celej komunikácie.

Realizácia

Na základe stratégie sme spustili komunikáciu na Meta Ads a Google Ads, pričom každý kanál a každá fáza mala svoje vlastné ciele. 

Nech všetci vedia, čo je Upterdam

Ľudia nekupujú lístky 2-3 mesiace pred konferenciou. Preto sme sa na začiatku sústredili na budovanie povedomia o samotnej konferencii. Zamerali sme sa na všetky stanovené persóny a brandové kampane.

Vo fáze SEE sme z KPI sledovali najmä dosah (Reach), cenu za 1000 zobrazení a 1000 ThruPlays (metrika počítajúca počet prehratí videa alebo minimálne 15 sekúnd). 

Vzbudzujme záujem

Keď sme získali dostatočné množstvo návštevníkov webu a dát, presunuli sme sa do fázy THINK. Zamerali sme sa na USP (unikátny koncept Upterdamu, poradenská zóna, limitovaný počet lístkov a i.). Zároveň sme splnili cieľ a nepresiahli stanovenú hranicu ceny za preklik.

V tejto fáze zohrali neoceniteľnú úlohu samotní spíkri. Vďaka svojej autorite prinášali potrebnú návštevnosť aj na web Upterdamu a nám kvalitnejšie dáta o cieľovej skupine.

Predajme všetky lístky

Keď prišlo na samotný predaj (fáza DO), zbierali sme ovocie predchádzajúcej práce – stratégie a získaných dát. Prostredníctvom remarketingu sme pracovali so získanými publikami a snažili sa čím skôr predať všetky lístky. 

Aby kampane nepresiahli stanovený rozpočet, optimalizovali sme ich na PNO (podiel nákladov na obrate).

“Najväčší nápor na kúpu lístkov býva štandardne posledné dni pred eventom. Vtedy sa už nedali zohnať. Boli beznádejne vypredané ešte niekoľko dní pred Upterdamom, čo považujeme za obrovský úspech.”
Ondrej Lipták
Senior Biz & Account Manager, Dexfinity

Postarajme sa o účastníkov

V rámci fázy CARE hral hlavnú úlohu e-mail marketing. Tu sme pôsobili len ako konzultanti a realizáciu zabezpečoval tím Upterdamu.

Všetci majitelia lístkov boli rozdelení do e-mailových segmentov podľa typu účasti (bezplatne registrovaný návštevník EXPO zóny a platiaci účastník konferencie). Vďaka tomu dostávali všetci návštevníci relevantné informácie pred i počas konferencie priamo na e-mail. 

Výsledky “sklamali” len kupujúcich

Presnejšie tých, ktorí si odkladali nákup lístka na poslednú chvíľu. Pretože prvýkrát v histórii Upterdamu boli všetky lístky vypredané už tri dni pred konferenciou.

Tlak na nedostatok lístkov sme pociťovali aj my. Neustále nás oslovovali partneri, ktorí sa ešte snažili dostať na konferenciu. Organizátori Upterdamu sa však rozhodli, že nebudú znižovať kvalitu tým, že by predali viac lístkov. Tento postoj oceňujeme. 

Kompenzáciou pre nás bolo potešenie z kvalitne odvedenej práce. Splnili sme cieľ, naplnili KPIs počas všetkých fáz a vypredali 500 lístkov.

S presným cielením reklamy

Trúfame si povedať, že po prvých dvoch mesiacoch marketingu sme oslovili takmer každého z cieľovej skupiny na Slovensku. Už počas týchto mesiacov išli predaje nad očakávania. 

Zároveň Upterdamu mimoriadne pomohla kvalita konferencie. Organizátorom sa podarilo dať dokopy atraktívny program so skvelými spíkrami a aktuálnymi témami.

Projekt v číslach

Výsledky

100 %

Vypredanosť konferencie

Prvýkrát v histórii Upterdamu sa podarilo vypredať všetky lístky 3 dni pred konferenciou.

 

500

Počet predaných lístkov

Prostredníctvom rôznych marketingových aktivít sa nám podarilo predať 500 lístkov.

 

Špecialisti za týmto projektom

Ondrej Lipták

Ondrej Lipták

Ondrej je náš senior biznis konzultant a account manager, ktorý čerpá rôznorodé skúsenosti zo svojej širokej palety klientov. Okrem štandardných e-shopov, ktoré dokopy operujú až v 14 krajinách, pomáha aj klientom s generovaním nových leadov a vytváraním vhodného procesu na ich kvalitatívne ohodnotenie a následné obhospodárenie v rámci sales procesu.

Takisto pracuje na už spomínaných projektoch v rámci Travel & Tourism segmentu a spolupodieľal sa aj na vytváraní komplexnej stratégie pre klienta Demänová Rezort.

Matej Hupčík

Matej Hupčík

PPC Specialist

Richard Kondáš

Richard Kondáš

Senior Performance Marketer

Viktor Maceják

Viktor Maceják

Marketing Strategist

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.