Zistite, v akom stave je váš web.

Cord Blood Center

Ako sme zmaximalizovali počet relevantných kontaktov a znížili ich cenu

Task

Cord Blood Center je druhou najväčšou európskou bankou pupočníkovej krvi a funguje už 18 rokov. Za ten čas otvorili svoje pobočky v siedmich krajinách Európy, no svoje služby poskytujú aj inde. Zabezpečujú odber pupočníkovej krvi, jej vyšetrenie, uchovávanie a vydávanie.

 • Rok

  2020

 • Segment

  Healthcare

 • Služby

  Google Ads, Facebook

 • Špecialistov

  4

Na rozdiel od bežných e-commerce projektov sa pri tomto nezamieravame na obrat, ale na získavanie nových kontaktov (leadov).

S klientom spolupracujeme od septembra 2020 formou „success fee“. To znamená, že sme odmeňovaní za každý kontakt, ktorý získame za lepšiu cenu, než je dohodnutá maximálna cena jedného kontaktu.

Nový prístup k lead kampaniam

Získavanie kontaktov prebiehalo v minulosti prostredníctvom súťaže priamo na webe klienta. Z takto nadobudnutých kontaktov sa stávali noví potenciálni zákazníci. 

Našou úlohou bolo získať klientom stanovený počet unikátnych kontaktov a zároveň dodržať maximálnu cenu za kontakt. Na začiatku spolupráce v septembri sme začali s jednou krajinou – Maďarskom a v priebehu piatich mesiacov sme prebrali aj Rumunsko a Slovensko.

Vizuál súťaže pre efektívne získavanie nových kontaktov.

Facebook ako nosný pilier kampane

Klient získava kontakty priamo na stránke, čiže nešlo o klasické Lead Generation kampane, ktoré poznáme z Facebooku. Napriek tomu sa Facebook stal nosným kanálom v prinášaní nových kontaktov, ktoré sme mohli sledovať cez custom Pixel event.

Ako prvú krajinu pre kampaň sme si vybrali Maďarsko. V septembri sme začali neskôr, no napriek tomu sa nám podarilo za prvý mesiac získať 85 % požadovaných kontaktov, ktoré mali o 40 % lepšie výsledky.

Rýchla zákaznícka podpora

Začiatkom októbra nám zablokovali reklamný účet, ktorý sa však podarilo odblokovať behom piatich dní vďaka našej Account manažérke, ktorá pôsobí priamo vo Facebooku. 

Vďaka dobrým výsledkom a spokojnosti klienta sme tak boli pripravení prebrať ďalšie krajiny.

„Dexfinity prebralo prácu a nastavenia inej, dobrej PPC agentúry, pričom pri rovnakých obmedzeniach značne zlepšilo ROAS na SK, RO a HU.“
Lukáš Melichar
Senior Marketing Specialist
Cord Blood Center

Optimalizácia kampaní 

V každej krajine sme preberali rozbehnuté účty a čakala nás ich optimalizácia. 

Najprv sme znížili počet kampaní, čím sa zjednodušila ich štruktúra. Pod každou kampaňou bolo množstvo publík a ďalších reklám, ktoré zbytočne míňali kredit. Ich vypnutím sme ho mohli efektívne preinvestovať tam, kde boli najlepšie výsledky a zároveň vytvoriť nové. 

Zamerali sme sa aj na zmeny v bidovacej stratégii, ktoré škrtili potenciál kampaní. Obmieňanie týchto stratégií prinášalo najlepšie výsledky.

Nové formáty pre lepšie výsledky

V kreatívach sme sa nezamerali len na budúce mamičky, ale aj na oteckov jednoduchou zmenou v texte a obrázkami mužov s tehotnými partnerkami. 

Ďalším nevyužitým kanálom bol formát Stories. Vďaka nemu sa nám podarilo zlepšiť výsledky za minimálnu cenu, čím sme prekonali pôvodné očakávania klienta.

Pre porovnanie sme spriemerovali mesačný počet nových kontaktov za uplynulý rok (pred naším prebratím) a porovnali ich s priemernými výsledkami po skončení kampane.

Veci netreba zbytočne komplikovať. Najlepšie výsledky majú jednoduché kreatívy s jasným posolstvom.

Zaslúžené ovocie

Spriemerovali mesačný počet nových kontaktov za uplynulý rok (pred naším prebratím) a porovnali ich s priemernými výsledkami po skončení kampane.

Projekt v číslach

Výsledky

-40 %

Cena kontaktu

zníženie ceny kontaktu o 40 % medziročne v Maďarsku

+31 %

Počet kontaktov

zvýšenie počtu kontaktov o 31 % a zníženie ich ceny o 44 % medziročne v Rumunsku

+45 %

Priemerná cena za kontakt

zlepšenie priemernej ceny za kontakt o 45 % na Slovensku

Získaných kontaktov za
prvé dva týždne
  0%

Projekt zastrešovala

Alina Tutulan
Alina Tutulan

Alina je šéfkou exportného tímu pre región CEE. Riadi export našich klientov do strednej a východnej Európy (Srbsko, Chorvátsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko, Taliansko či Grécko).

Alina verí, že život je ako jazda na bicykli. Na udržanie rovnováhy sa musíme neustále pohybovať. Digitálny marketing je živý tvor, ktorý sa neustále vyvíja. 

Podľa tejto myšlienky sa riadi aj pri práci a neustále nasáva nové poznatky. Poslaním Aliny je pomáhať klientom rozvíjať biznis a úspešne expandovať do zahraničia.

Zdieľajte case study

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.