Zistite, v akom stave je váš web.

Dexfinity & Google Premier Partner Awards: Nevymýšľajte rýchlejšieho koňa

Inovatívne riešenie expanzie, ktorým pomáhame rásť našim partnerom, získalo uznanie od ľudí z centrály Googlu a dostalo Dexfinity na pódium Google EMEA Partner Summitu 2023 v Dubline. Ako dopadla historicky prvá slovenská účasť v panelovej diskusii medzi agentúrnou špičkou z Európy?

Na začiatku sme chceli len pomôcť klientom pri vstupe na nové trhy. Vytvorili sme systém, ktorý minimalizuje finančné riziko a maximalizuje šancu na úspešnú expanziu. S týmto príbehom sme vystúpili na Google Premier Partner Summite.

Čo je Google Premier Partner Summit?

Každý rok Google pozýva partnerské agentúry na celodenný summit o najnovších trendoch, marketingu a technológiách. Tým najúspešnejším na konci dňa udeľuje ocenenie.

Zároveň hľadá do panelovej diskusie na summit zaujímavé príbehy a úspešné marketingové spoločnosti. Nie však hocijaké, ale len tie, ktoré už majú konkrétne výsledky a zapadajú do ústrednej témy.

E-book zdarma
55 tipov pre úspešný
e-shop
Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.


„Na našom prvom stretnutí na mňa zapôsobila vaša schopnosť formulovať svoj plán ziskovosti prostredníctvom konzultačných služieb a spôsob, akým plánujete pomôcť vašej spoločnosti a zákazníkom rásť prostredníctvom týchto služieb. Ďakujeme, že ste sa o svoje know-how podelili s ostatnými na našom partnerskom summite 2023 EMEA. Zdvihli ste latku pre všetkých a inšpirovali ste aj nás,“ hovorí Suzanne Claassen (CEE Director, Google Customer Solutions) niekoľko dní po skončení summitu.

Kľúčovou agendou bola a stále je umelá inteligencia, ku ktorej sa tento rok pridalo preorientovanie agentúr na predaj služieb spojených s konzultačnou činnosťou a dátovou analytikou.

Michal Lichner (Head of Export Consultancy, Dexfinity) a Suzanne Claassen (CEE Director, Google Customer Solutions)

Dostať sa na Google Premier Summit je samo o sebe česť pre akúkoľvek agentúru. Do hľadiska si sadnete len na pozvánku a program na pódiu prebieha pod taktovkou Google špecialistov. 

Okrem nich sa na tohtoročnom summite dostali k slovu len tri marketingové spoločnosti – Jellyfish a the7stars z Veľkej Británie, Írska a Dexfinity zo Slovenska. Ako sa nám to podarilo?

Sledovanie trendov, tvrdá práca alebo náhoda?

V lete 2023 sa konalo Google Roundtable, kde sa stretli agentúry z Čiech a Slovenska. Hlavnou témou bola orientácia marketingu na konzultácie a dáta, ktorú Google vníma ako kľúčovú pre úspech agentúr.

Počas diskusie rýchlo vyšlo najavo, že kým ostatné spoločnosti o týchto službách ešte len uvažujú, my sme už mali reálne výsledky. V júli 2023 tvorili konzultačné služby, dátová analytika a retencia 25 % príjmov Dexfinity. 

Prekročte hranice
Exportná konzultácia
s Michalom Lichnerom
Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

Suzanne Claassen, ktorá je riaditeľkou zákazníckych riešení v Google pre strednú a východnú Európu, náš pokrokový prístup mimoriadne oslovil. Snaha a tvrdá práca nakoniec priniesla pozvánku do panelovej diskusie na Google Premier Partner Summite v Dubline. 

google partner summit - inudstry panel
Industry Panel: Aislinn O’Toole (Managing Director, Jellyfish), Michal Lichner (Director, Sales and International Business Development, Dexfinity), Adam Chugg (Big Tech Activations, the7stars) a moderátor Reuben Milne.

Kľúčovou témou Google summitu bola “Zmena”

Predstavte si, že žijete v ére koní a vaši zákazníci si želajú cestovať rýchlejšie a pohodlnejšie. Chcete uspokojiť ich dopyt a preto sa so svojím tímom snažíte vynájsť ešte dokonalejšieho koňa.

To však nie je odpoveď na meniaci sa dopyt. Skutočná zmena je vynález auta, čím vznikne úplne nová kategória, ktorá napĺňa potreby zákazníkov oveľa lepšie.

google partner summit - Ian Turner
Nevymýšľajte rýchlejšieho koňa radí Ian Turner (Head of Partner Solutions, Google).

Rovnako sa mení aj prostredie online podnikania a technológie. Google počas celého summitu apeloval na zučastnených hostí, aby vytvárali nové produkty, riešenia a zvykli si na nové odvetvia marketingu ako dáta, umelú inteligenciu, omnichannel stratégiu alebo zmenu portfólia služieb.

Neskôr nasledovalo vyhodnotenie výsledkov v 6 kategóriách zo 64 shortlist (App Growth, Brand Awareness, Lead Generation, Workplace Excellence, Online Sales, International Growth).

Príklady úspešných zmien v Industry paneli

Michal Lichner za Dexfinity vystúpil v Industry paneli s našou úspešnou transformáciou portfólia služieb. Aislinn O’Toole za Jellyfish vysvetlila, ako sa im podarilo presvedčiť klientov, aby vyskúšali netradičné marketingové riešenia a služby. 

Tretím spíkrom bol Adam Chugg z the7stars, ktorý oboznámil publikum s ich prístupom k vzniku absolútne nového oddelenia vo vnútri existujúcej firmy. 

Príbeh, ktorý rozpovedalo Dexfinity

Prečo sme vlastne začali s transformáciou portfólia oveľa skôr ako ostatní? Veľmi často riešime s partnermi vstup na nový trh. Mnohí smerujú na maďarský či rumunský len preto, že to tak robí ich známy alebo konkurencia.

Niektorým takéto intuitívne rozhodnutie naozaj vyjde, ale oveľa častejšie sa cesta k úspechu poriadne skomplikuje. Prečo? Pretože expandujú bez dát a chýba im potrebná analýza trhu a konkurencie.

Tomuto sme dali stopku a rozhodli sa nastaviť expanziu klientov s prepojením na konzultačné služby a dátovú analytiku. Tie sa ukázali v praxi ako rozhodujúce faktory minimalizujúce riziká expanzie.

Google Partner Summit Dublin 
CEO Ján Aštary a Head of Sales & Business Development Michal Lichner sa zúčastnili Google Premier Partner Summitu priamo v Dubline. 

Analýza edukuje klienta aj špecialistov

Strategická exportná analýza predpovedá dopyt. Odhalí, čo zákazníci nakupujú a na aké reklamy klikajú. Zároveň ešte pred spustením e-shopu má klient dáta o správaní zákazníkov a vie, aké používajú platobné brány či spôsoby dopravy.

Exportná analýza a konzultácie pripravia klienta na expanziu a zároveň minimalizujú riziko spálenia veľkého rozpočtu v neefektívnych PPC kampaniach. Bonusom je poriadok v dátach a edukovaný klient, ktorý vie, že pracujeme na základe čísel a nie dojmov. 

Vďaka úprave portfólia služieb, náboru seniorných špecialistov a konzultantov sa nám podarilo vytvoriť systém, ktorý mení expanziu z blúdenia tmavým lesom na bezpečný výlet po vopred vyznačených trasách.  

Fantastická skúsenosť aj odozva 

Samotnú účasť a organizáciu summitu hodnotíme maximálne pozitívne. Priniesli sme si nové skúsenosti, nadviazali priateľstvá a zároveň sa nám ako prvým zo Slovenska podarilo prezentovať svoje výsledky pred množstvom ďalších agentúr z celého EMEA regiónu.

Expandujte premyslene

Máte e-shop, s ktorým by ste chceli expandovať do zahraničia? Nepodceňte nástrahy nových trhov. Ozvite sa a pomôžeme vám nájsť tú správnu krajinu pre váš produkt a spôsob, ako si tam získať a udržať prvých zákazníkov.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Adriána pracuje v Dexfinity ako Copywriterka. Píše obsah, ktorý čitateľov inšpiruje a radi sa k nemu vracajú aj po čase. Taktiež sa venuje digitálnej kresbe a jej ilustrácie zdobia nejednu detskú knižku.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Global BizDev, Sales, Marketing Consultant
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Eva Čechovská

Eva Čechovská
Sales & Export Consultant
+421 918 341 781
eva.cechovska@dexfinity.com

Pavol Adamčák
International Marketing Strategy Consultant, Founder
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.