Zistite, v akom stave je váš web.

Úspešný e-shop spoznáte na prvý pohľad

Čo všetko musí spĺňať rastúci e-shop? Či už začínate alebo pár rokov podnikáte, zistite, ako ste na tom. Nechýba vám niektorá z deviatich kľúčových oblastí?

zarabajuci eshop

Obsah

Hlasovanie verejnosti v projekte E-shop Akcelerátor sa skončilo. Päť finalistov spolu s divokými kartami z každej kategórie sa “pobije” o lukratívne ceny. O víťazoch rozhodne v utorok 6. októbra porota, ktorú tvoria poprední slovenskí odborníci na e-commerce. 

Úspešný e-shop nie je len web

Na základe akých kritérií vyberú víťazov? Prosperujúci e-shop, to nie je len webstránka. Porota hodnotí všetky aspekty podnikania. Podľa Roberta Mráza, technického a e-commerce riaditeľa a spolumajiteľa spoločnosti ui42, má potenciálne prosperujúci biznis zvládnutých týchto deväť oblastí. 

Stratégia e-shopu

Pokiaľ chýba stanovená vízia a strategické ciele, šance na rast sa znižujú. Bez jasnej predstavy o smerovaní sa nedajú robiť rozhodnutia. Takáto organizácia sa o rast snaží, ale reálne málo napreduje.

Prehľad o trhovej situácii a cieľovej skupine

Každý biznis by mal mať prehľad o užšej aj širšej konkurencii, vrátane toho, ako sa vyvíja jeho trhový podiel. Trhový podiel je jednou z najdôležitejších metrík, ktorú e-shop môže použiť na zhodnotenie efektivity svojich kampaní. V neposlednom rade potrebuje jasne zadefinovanú cieľovú skupinu.

Skladové hospodárstvo a logistika

Úspešný e-shop hľadá spôsoby, ako optimalizovať nákup, platby, skladovanie a dodanie tovaru tak, aby zaručil vhodný cashflow. Tovar posiela zákazníkom adekvátne zabalený a ponúka rôzne možnosti dopravy s cieľom zaistiť rýchle a spoľahlivé dodanie. 

Rastúci e-shop tvorí obsah

V dnešnej dobe nestačí zobrazovať generické obrázky od dodávateľov spolu s informáciami o produkte. Tvorba obsahu odlíšte e-shop od konkurencie.

Pod obsahom rozumejte popisy a fotografie tovaru, kategorizáciu na webe a pravidelné publikovanie odborných textov a blogov na súvisiace témy.

Vďaka obsahu získate nových návštevníkov z plateného aj organického vyhľadávania.

tvorba obsahu Dexfinity

Aby sme vzdelávali svojich aktuálnych aj potenciálnych zákazníkov, tvoríme v Dexfinity magazín Beyond E-commerce

Zákaznícka podpora

Vysoká úroveň zákazníckej podpory je samozrejmosť, ktorú zákazníci automaticky očakávajú. Ponúknite im rôzne možnosti kontaktovania (email, chat, telefón).

Informačné systémy so zameraním na web

Pre všetky organizácie je dôležité prepojenie informačných systémov s cieľom konsolidácie dát.

Či už používate externé, alebo interne vyvíjané systémy, zaujímajte sa o ich limity a možnosti vzájomného prepájania. Na prvom mieste stojí flexibilita a rýchle možnosti úprav.

Online marketing

Ako a na základe čoho investujete čas a peniaze do jednotlivých marketingových kanálov? Na akých kanáloch sa zdržiava vaša cieľová skupina?

Hľadajte správny mix online kanálov, neustále ich optimalizujte. Rozpočet na sociálne siete a PPC kampane využívajte efektívne.

Financie a účtovníctvo

Zostavte manažment financií v podobe rozpočtu alebo finančného plánu. Zamerajte sa na plánovanie rozvoja a rastu e-shopu.

Organizácia práce

E-shop potrebuje zorganizovaný a efektívny tím ľudí, z ktorých každý vie, čo má na starosti. Od logistiky až po zákaznícky servis musí všetko fungovať hladko, aby ste dosiahli aspoň minimálne nutnú úroveň efektivity.

Chcete mať úspešný e-shop?

Ako vidíte rastúci e-shop nie je samozrejmosťou. Skrýva sa za ním veľa práce. Víťazi E-shop Akcelerátora to budú mať o niečo ľahšie, pretože získajú  podporu naozajstných odborníkov.

Chcete, aby aj po vašom boku stáli špecialisti, ktorí vedia, ako naštartovať online podnikanie? Nemusíte sa učiť systémom „pokus omyl“, spoľahnite sa na naše know-how.

Využívame dáta, automatizované nástroje a tvoríme výkonné PPC kampane. Aj vy môžete začať rásť už o pár dní.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.