Zistite, v akom stave je váš web.

Foxigy

Ako sme zvýšili ročný obrat z 0 na 1 200 000 € na nových trhoch

 

Rok

2021

Segment

Home and Garden

Služby

Google Ads, Facebook Ads

Špecialistov

8

Foxigy (zatiaľ) na Slovensku nehľadajte. Spoločnosť funguje pod značkou Bestent a Profigaráž. Úspešný slovenský predajca sortimentu do domácnosti, záhrady a dielne bol v roku 2020 pripravený expandovať a hľadal partnera, ktorý mu pomôže s výberom trhu a zastreší reklamné kampane. 

Dnes úspešne predáva v šiestich štátoch a spoločne pripravujeme ďalšiu expanziu. Značka Foxigy bude čoskoro aj na SK a CZ trhoch.

1 200 000 € celkový ročný obrat na nových trhoch

Za dvanásť mesiacov sme sa z nuly dostali na viac ako miliónový obrat na nových trhoch.

 

Východisková situácia

Klient nás oslovil v roku 2020 so zámerom expandovať do zahraničia. V tom čase už predával v Čechách a na Slovensku a chcel rozbehnúť ďalšie zahraničné trhy. Ideálne tak, aby dosahovali rovnako kvalitné obraty ako na Slovensku.

Do expanzie sme sa mohli pustiť prakticky okamžite. Klient mal vyladené procesy, technické zázemie, zariadenú dopravu, dostatočne rôznorodý sortiment a vedel, kam chce expandovať.

Za 3 mesiace pod stanoveným PNO

Od decembra 2020 sme naplno rozbiehali predaj v Maďarsku a Rumunsku. Cieľom stratégie bolo maximalizovať obraty pri udržateľnom podiele nákladov na obrate (PNO). Stanovené PNO sme dodržali už tretí mesiac po vstupe na nové trhy.

Pekné čísla nevznikli náhodou, ale kombináciou:

 • správne nastavenej stratégie na sociálnych sieťach,
 • PPC kampaní prispôsobených odlišnostiam trhov,
 • vhodného rebrandingu,
 • skúseného exportného Dexfinity tímu
 • a mimoriadne dobre pripraveného klienta.

Vďaka rastúcim obratom a udržateľnému PNO mohlo Foxigy ešte v roku 2021 expandovať do ďalších dvoch krajín – Bulharska a Slovinska. 

Prechod zo značky Bestent na Foxigy

Na Slovensku má klient viacero domén s rôznymi názvami (Bestent, Profigaráž a i.) a na každej ponúka trochu iný sortiment. Na zahraničný trh sme išli s jedným e-shopom, v ktorom sme zlúčili produkty zo všetkých slovenských stránok.

Do expanzie sme sa pustili s názvom Bestent, ktorý bol vytvorený pre sortiment so záhradným vybavením. Klient rýchlo pochopil, že tento názov sa už nehodí a vznikla nová značka Foxigy. 

Našou novou úlohou bolo zabezpečiť plynulý prechod z domén Bestent na Foxigy.

Stratégia na sociálnych sieťach

Na sociálnych sieťach sme hľadali potenciálnych zákazníkov, maximalizovali konverzie a optimalizovali PNO.

Sústredili sme sa na vyladenie všetkých kanálov vrátane Facebook a Instagram Shopu, ktorý prináša síce malú, no nezanedbateľnú návštevnosť a nákupy. Potrebovali sme získať dostatočný počet sledovateľov, pretože ich počet je jednou z požiadaviek na jeho založenie.

Z našej skúsenosti získavanie fanúšikov na Facebooku nie je taký problém, ako na Instagrame. Preto sme do stratégie namiesto kampaní na zber lajkov, ktoré sa dajú robiť iba na Facebooku, zaradili kampane na engagement. Vďaka nim bol prírastok na oboch kanáloch organický.

Najlepšie fungovalo trio výkonnostné kampane, kampane na podporu značky a návštevnosti. Ľudí, ktorí reagovali na reklamu, sme opätovne oslovovali cez remarketing.

Klientovi sa dobre predávali aj drahšie produkty s vyššou maržou a mohli sme si dovoliť sledovať celkové PNO a nie cenu za nákup. 

Prekvapivé výsledky na slovinskom trhu

Ku každej krajine sme pristupovali inak. Na maďarskom trhu fungovali na sociálnych sieťach najlepšie dynamické kampane, ale zákazníci nereagovali na nárazové zľavy. Kampaniam s výpredajmi sa naopak mimoriadne dobre darilo v Rumunsku.

Najzaujímavejšie výsledky prinieslo Slovinsko. Paradoxne sociálne siete, ktoré sú na iných trhoch skôr spúšťačom konverzie, tvoria takmer rovnaké obraty ako reklama cez Google Ads. Obrat prinášajú najmä dynamické produktové kampane. 

„Po dôkladnej analýze sme sa rozhodli, že najvhodnejším exportným partnerom pre nás bude Dexfinity. Zavážila hlavne personálna obsadenosť tímu, ktorý bude na projekte pracovať, pretože ich exportný tím je plný skúsených a šikovných ľudí. Po takmer dvoch rokoch spolupráce môžem konštatovať, že rozhodnutie bolo správne. Tešíme sa, že za radosťou z nášho exportného úspechu stoja práve oni, preto im za to patrí veľká vďaka. “
Jakub Uderman
CEO, Foxigy

Aj úspech mal svoje komplikácie

Pri prechode na nové Performance Max kampane sme sa stretli zo začiatku so slabým výkonom. Blížila sa jar 2022 a klient potreboval predávať nový produkt. Najzložitejšia situácia bola na maďarskom trhu, kde pomohlo upravenie signálov. Situácia sa stabilizovala a v máji 2022 už boli PMAX kampane najvýkonnejším kanálom.

Zo začiatku nás potrápil aj slovinský trh. Výsledky ukazovali vysoké PNO. Vďaka Google Tag Manageru sme opravili chyby a pridali sme do Google Ads add to cart konverzie, čo sa prejavilo na lepšom smart biddingu (automatizované bidovanie, ktoré využíva strojové učenie na zvyšovanie konverzií).

V Bulharsku a Slovinsku neexistuje Merchant Center a kampane sme nemohli postaviť len na produktových feedoch. Testovaním sme zistili, že oveľa lepšie funguje vyhľadávacia kampaň.

Platená reklama priniesla za rok až 850 000 €

V kampaniach sme sa sústredili na historicky najúspešnejšie produkty. Tie sa v priebehu roka menia, pretože sortiment Foxigy je sezónny.

Pri plánovaní reklamných kampaní sme museli zohľadniť rozdiely medzi trhmi. V Slovinsku, Rumunsku a Bulharsku pomáhali zvyšovať obrat kampane vo vyhľadávaní, ale v Maďarsku sa im tak nedarilo. V Rumunsku bol slabý smart display, ale darilo sa Performance Max kampaniam.

Keď sme pochopili všetky drobné odlišnosti jednotlivých trhov, dostavili sa výsledky:

 • Za 12 mesiacov sme sa dostali z 0 na celkový obrat 1 200 000 € v nových krajinách. 
 • Len z Google reklamy a sociálnych sietí sme Foxigy priniesli obrat vo výške 850 000 €. 
 • Maďarský trh medziročne neustále rastie (okrem marca 2022, ktorý súvisel so začiatkom vojny na Ukrajine).
 • V Rumunsku sa nám podarilo za rok a pol natoľko rozbehnúť platenú reklamu, že dnes pokrýva až 80 % obratu. Kvalitne nastavené kampane na plnej čiare prevalcovali organiku.
 • Od januára do apríla 2022 obrat z Google Ads v Bulharsku narástol sedemnásobne.

Za výsledkami hľadajte aj šikovného majiteľa

Ak hovoríme o úspechoch, obrovský podiel na výsledkoch má aj samotný klient. Foxigy má veľmi vhodne a celoročne rozložené portfólio produktov. Majiteľ nás oslovil v čase, keď bol e-shop na expanziu pripravený. Promptne vyriešil dopravu, skladovosť a všetky procesy, ktoré ovplyvňujú výkon kampaní. 

Projekt v číslach

Výsledky

129 %

Medziročný rast obratu

V prvom kvartáli 2021 bol obrat z Google Ads a sociálnych sietí 131 000 €. V roku 2022 v tom istom kvartáli je už viac ako dvojnásobný na úrovni 300 000 €. 

1 200 000 €

Celkový ročný obrat na nových trhoch

Za 12 mesiacov sme sa z nuly dostali na viac ako miliónové obraty na nových trhoch.

4

Nové trhy

Za rok sa nám podarilo úspešne vstúpiť na štyri nové trhy – Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Slovinsko. 

Špecialisti za týmto projektom

Lovás Ivan

Ivan Lovás

Ivan sa pohybuje v online reklame 20 rokov a v e-commerce segmente od roku 2013. Má skúsenosti s rozvojom e-shopov od nuly až po úspešnú expanziu. Dnes zodpovedá za ročné rozpočty presahujúce hranicu 1 milión eur. Žije v Bratislave s rodinou. S tvrdou prácou a dosahovaním cieľov má bohaté skúsenosti aj z mladosti, kedy reprezentoval Slovensko v cestnej cyklistike.

Alina Tutulan

Alina Tutulan

Export Team Leader

Andrea Horniczká

Andrea Horniczká

Social Media Project Manager

Zdieľajte case study

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Global BizDev, Sales, Marketing Consultant
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Eva Čechovská

Eva Čechovská
Sales & Export Consultant
+421 918 341 781
eva.cechovska@dexfinity.com

Pavol Adamčák
International Marketing Strategy Consultant, Founder
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.