Zistite, v akom stave je váš web.

7 najväčších marketingových konferencií na Slovensku

Kam na Slovensku za networkingom a inšpiráciou pre podnikateľov aj marketérov? Vybrali sme sedem konferencií, kde sa na pódiách pravidelne stretáva špička marketingu. 

Oprášte kalendáre, začíname!

iStock-1308041219 (1) (1)

Obsah

Písal sa rok 1979 a na Stanfordskej univerzite sa uskutočnila prvá marketingová konferencia s názvom Market Measurement and Analysis. 

Dnes, o 44 rokov neskôr, sú konferencie o marketingu rozšírené po celom svete. Mnohé majú zvučné mená a dostať sa na ne je nielen otázkou peňazí (vstupenky nie sú lacné), ale aj prestíže. 

Niekoľko skvelých vzniklo aj na Slovensku. Ktoré to sú?

1. Upterdam

Chcete vedieť, kam sa uberá svet e-commerce a aké novinky hýbu online podnikaním? Upterdam je najväčšia konferencia svojho druhu na Slovensku, ktorá sa špecializuje na oblasť e-commerce.

Už 21. septembra 2023 sa uskutoční piaty ročník v D1 Centre v Senci. Dozviete sa, ako robiť marketing pre e-shopy efektívne, ako vyriešiť mnohé zložité situácie alebo využívať dáta pre rast podnikania. 

Upterdam 2023 marketingová konferencia
Upterdam prevedie každého návštevníka najnovšími trendmi a inováciami z oblasti e-commerce. 

Okrem konferencie môžete ísť do Expo zóny, ktorá je úplne zadarmo. Viac ako 30 vystavovateľov nájde riešenie na akýkoľvek e-shopový problém.

Poradenská zóna pre akékoľvek otázky

Máte konkrétne otázky? Zavítajte do bezplatnej poradenskej zóny s tematickými pultami. Nájdete tu odborníkov z oblasti práva, SEO, digitálnej stratégie, influencer marketingu alebo budovania zamestnaneckej značky.

Aj keď tie najzvučnejšie prednášky si vypočujú len návštevníci hlavnej sály, v Expo zóne sa nachádza pódium, na ktorom prebehnú ďalšie zaujímavé diskusie. 

Zabezpečte si bezplatný vstup do Expo zóny a zaregistrujte sa.

Hlavný stage a lídri slovenského e-commerce

Na všetkých, ktorí si za lístok zaplatia v priemere od 129 do 169 eur, čaká hlavné pódium a prednášky majiteľov známych slovenských e-shopov (Unilabs Slovensko, Zajo, Dedoles, Packeta, Gymbeam, Inspio) a skúsených marketérov z oblasti e-commerce. 

Vypočujte si ich know-how a prípadové štúdie z projektov, ktorým pomohli s rastom. Po skončení konferencie čaká na majiteľov platených vstupeniek afterparty.

Upterdam 2023 spíkri 
Na hlavnom pódiu odznejú prednášky šikovných slovenských podnikateľov a zručných marketérov. 

Tento rok ako generálny partner Upterdamu pomáhame organizátorom aj my v Dexfinity. Náš CMO Pavol Adamčák vyspovedá vedenie Dedolesa vo veľkej panelovej diskusii.

V prednáške o ziskovosti a cash-flowe biznisov sa o svoje skúsenosti podelí aj náš CEO Ján Aštary.

Okrem toho chystáme pre účastníkov 1:1 matchmaking so špičkovými špecialistami na export, výkonnostný marketing či financie. 

Ak prídete na konferenciu, určite sa zastavte aj v Dexfinity stánku. Chystáme totiž prekvapenie.

2. Marketing Rulezz

Marketing Rulezz patrí pod sériu odborných konferencií, ktoré organizuje spoločnosť Marketers od roku 2011. Dnes je Marketing Rulezz jednou z najväčších marketingových konferencií, kde sa dozviete viac o efektivite reklamy, kreativite, reklamných kanáloch a trendoch v digitálnom marketingu. 

V roku 2023 bude hlavným spíkrom Marketing Rulezz s podtitulom “Back to the Roots” legendárny Les Binet. 

Najlacnejší lístok stojí 267 € + DPH. V cene je zahrnutý celodenný catering, vstup do hlavnej sály, na workshopy a panelové diskusie, vstupenku na slávnostné vyhlásenie Digitálnej agentúry roka a afterpárty po konferencii. 

Marketing Rulezz 2023
Hlavným spíkrom Marketing Rulezz v roku 2023 je legendárny Les Binet. 

3. ShopMasters 

Aj lídri českého e-commerce prinášajú do Bratislavy poriadnu dávku skúseností a chuť vzájomne si pomáhať. 

Pravidelné stretnutia organizuje Ecomail, Shoptet a Zásilkovna v spolupráci so špeciálnymi partnermi z Heureky a Expandeca. 

Ide o pomerne novú konferenciu, ktorá sa prvýkrát konala v roku 2022. Posledné stretnutie ShopMasters bolo v apríli 2023 v Bratislave a lístok stál 39 € bez DPH. 

ShopMasters 2023
Konferencia ShopMasters je určená najmä pre majiteľov e-shopov a marketérov z oblasti e-commerce. 

Na ShopMasters si vypočujete prednášky úspešných e-commerce značiek a odkonzultujete svoje problémy so skúsenými špecialistami. 

Počas konferencie prebiehajú takzvané Mastermind skupiny, kde môžete diskutovať na konkrétnu tému. Naposledy to boli oblasti branding, stratégia značky, influencer marketing, expanzia e-shopu či content marketing. 

Ak máte e-shop a chcete ho neustále vylepšovať, určite si odsledujte, kedy sa táto, informáciami nabitá, konferencia uskutoční v roku 2024. 

4. Marketing Menu 

Pod hlavičkou SME events vznikla konferencia Marketing Menu, ktorú môžete zažiť na vlastnej koži 4. októbra 2023 v hoteli NH Bratislava Gate One. 

Aktuálny ročník konferencie sa sústreďuje na úspešné marketingové kampane, natívnu reklamu, efektívne vyhodnocovanie kampaní a influencer marketing. 

O rady sa s vami podelí napríklad brand manager Slovenskej sporiteľne Rastislav Benka, Braňo Macko z Ponyhouse, CEO Etargetu Marcel Vass alebo Róbert Slovák (kreatívny riaditeľ Slovák & Friends) a mnohí ďalší. 

Popri konferencii prebiehajú aj tri workshopy na témy AI, LinkedIn a zmeny spotrebiteľského správania. Kompletný program nájdete na smekonferencie.sk

Lístok stojí 145 € bez DPH. 

5. SEO Vibes

SEO Vibes on Tour je séria konferencií, ktorú organizuje content marketingová platforma WhitePress. V roku 2023 sa prvýkrát objavila aj na Slovensku a s veľkou pravdepodobnosťou príde aj budúci rok. 

Hlavná a zároveň najväčšia SEO konferencia v regióne strednej a východnej Európy prebehne v Budapešti 5. októbra 2023. 

Cieľom konferencie je prepojiť SEO expertov s tvorcami obsahu a zároveň im umožniť výmenu know-how. Ak vás zaujíma SEO, ďalšia podobná konferencia sa koná každoročne v Prahe pod názvom SEO Restart

SEO Vibes on tour
SEO Vibes on Tour je séria menších lokálnych konferencií naprieč Európou, pričom najväčšia z nich sa koná v Budapešti. 

6. By Design Conference

K marketingu neodmysliteľne patrí aj dizajn. Preto aj napriek tomu, že konferencia By Design nie je priamo marketingová, rozhodne má miesto medzi nadšencami vizuálne atraktívnych e-shopov, aplikácií alebo reklamných kampaní. 

by Design Conference 2023
By Design Conference patrí medzi drahšie, ale každoročne vypredané konferencie na Slovensku. 

Táto udalosť je pravidelne vypredaná, pretože v blízkom okolí sa konferencia podobného druhu neorganizuje. Každoročne sem zavítajú svetové mená dizajnu, ktorých prednášky ocenia marketéri aj majitelia biznisov. 

Lístok stojí 350 € bez DPH.  

7. Make It Digital

Make It Digital je séria konferencií, ktoré organizuje Digital Marketing Club na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. 

V roku 2023 zorganizovali už 15. konferenciu, tentokrát pod názvom Content Marketing Masters, kde sa stretli mená ako Filip Kuna (Strossle), Tony Dúbravec (Wild Cards) či Jana Malaga (Contendy). 

Make It Digital 
Posledná zo série konferencií Make It Digital sa sústredila na obsahový marketing

Každý ročník sa venuje určitej oblasti digitálneho marketingu. Kompletný program nájdete na stránke makeitdigital.sk

Lístok stojí 25 až 30 €. Podľa toho, či prídete osobne, alebo si prednášky vypočujete online. 

Máte e-shop? Nezmeškajte Upterdam

Neviete sa rozhodnúť, na ktorú konferenciu sa vybrať? Pre majiteľov e-shopov rozhodne odporúčame Upterdam, kde máte vstup do expo zóny úplne zadarmo. 

Vystavujúce firmy vám ukážu možnosti ďalšieho rastu a na pódiu lídri e-commerce odhalia svoje know-how.

V prípade, že potrebujete pomôcť s exportom, výkonnostným marketingom či inou aktivitou, spojte sa s nami a radi vám pomôžeme.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Adriána pracuje v Dexfinity ako Copywriterka. Píše obsah, ktorý čitateľov inšpiruje a radi sa k nemu vracajú aj po čase. Taktiež sa venuje digitálnej kresbe a jej ilustrácie zdobia nejednu detskú knižku.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.