Zistite, v akom stave je váš web.

Magic Hiring: Nájdite špecialistu, ktorý posunie hranice vášho biznisu

Vynaložili ste nemalé úsilie, no stále neviete nájsť tých správnych ľudí do vašej firmy? Využite flexibilný nábor – Magic Hiring. Pomocou neho sme našli marketingových špecialistov pre e-shopy ako GymBeam či eyerim. 

personálny nábor marketingového špecialistu

Obsah

Z každého kúta počúvame, že na trhu nie je dosť kvalifikovaných odborníkov. Podľa nás to tak nie je. Veríme, že títo ľudia tu sú, len ich treba nájsť. 

Prečo vznikol Magic Hiring?

Magic Hiring je výsledok snahy pomôcť našim klientom zabezpečiť toho správneho človeka do ich interného tímu. Kvalitní ľudia prispejú k najrýchlejšej akcelerácii vášho projektu a prípadnej úspešnej expanzii do zahraničia.

Magic Hiringu veríme natoľko, že sa pri výbere ľudí do Dexfinity držíme rovnakých pravidiel. Tento náborový systém vznikol priamo u nás, keď sme hľadali vlastných špecialistov. 

Magic Hiring vám nájde človeka:

 • ktorý je odborník nielen v životopise, ale aj v praxi,
 • ktorý mentálne zapadne do vašej firemnej kultúry, 
 • ktorého nábor vás bude stáť o tretinu menej ako cez personálnu agentúru. 

Ako prebieha nábor marketingového špecialistu?

Na prvom, zhruba hodinovom stretnutí, si prejdeme vašu predstavu vhodného kandidáta. Zaujímajú nás požadované hard skills (tvrdé zručnosti, t.j. odborná spôsobilosť) aj soft skills (mäkké zručnosti, t.j. osobnostné zručnosti a schopnosti). 

Každý človek je jedinečný

Zároveň potrebujeme vedieť, aký je preferovaný manažment – či ste autoritatívny typ, ktorý si nedá skákať do reči, alebo naopak demokrat, ktorý očakáva, že ľudia budú vedieť rozmýšľať sami. Výsledkom stretnutia je vytvorenie ideálneho profilu kandidáta.

“Oceňujem veľmi kritický, ale zároveň triezvy pracovný posudok na kandidáta (pozícia PPC špecialistu), ktorého Dexfinity tím pohovoroval. Tento pracovný posudok sa stal pre naše interné HR oddelenie a hodnotenie ľudí novým benchmarkom.“

Dalibor Cicman

Dalibor Cicman

CEO & Founder,

GymBeam

Odsúhlasenie spolupráce

Po stretnutí vám zašleme zmluvu na odsúhlasenie. Nájdete v nej:

 • proces najímania, 
 • dátum, kedy začneme s hľadaním ideálneho kandidáta, 
 • fakturáciu, cenu a platby.

Zbieranie prvých potenciálnych kandidátov

Na základe profilu kandidáta vypracujeme pracovnú ponuku s výstižným popisom práce a správne pomenovanou pozíciou. Začneme s priamym vyhľadávaním vhodných kandidátov na Profesii LinkedIne. 

Oslovíme tiež ľudí z našej databázy kontaktov, v ktorej je už viac ako 300 e-commerce profesionálov.

Lead Ad overí znalosti uchádzačov

Samostatnú časť tvorí inzercia na Facebooku, kde využívame formát Lead Ad (reklamná kampaň na Facebooku). O kampaň sa stará náš vlastný Facebook špecialista a grafik. Cena propagácie je započítaná v už odsúhlasenom rozpočte. Každá Lead Ad obsahuje 3 kontrolné otázky, ktoré overia znalosti uchádzačov.

Zúženie výberu pomocou hĺbkového testu

V priebehu 1 až 2 mesiacov získame viacerých záujemcov. Na základe vstupných kontrolných otázok z Lead Ad a životopisu zúžime výber do ďalšieho kola na maximálne 10 najlepších ľudí. 

Druhé kolo predstavuje náročnejší test, ktorý ide viac do hĺbky. 

Keď napríklad hľadáme PPC špecialistu, test vypracuje osobne náš najlepší PPC špecialista v Dexfinity. Vyplnenie trvá zvyčajne 3 až 4 hodiny podľa úrovne odbornosti kandidáta. Najlepší sa dostanú do ďalšieho kola na osobný pohovor. 

Ukážka testu na pozíciu PPC špecialistu

Ukážka testu na pozíciu PPC špecialistu.

Ak si myslíte, že na to máte, pokojne test vypracujte. V prípade, že sa vám ho podarí zvládnuť na 100 %, pozíciu v Dexfinity máte takmer istú. Hotové zadanie nám pošlite na kariera@dexfinity.sk

Najlepších kandidátov pozývame na video pohovor

Na osobný pohovor pozývame iba kandidátov s minimálne  70 % úspešnosťou. Preveríme nielen hard skills a soft skills, ale sústredíme sa aj na osobnostnú stránku. Zaujíma nás, čo kandidáti považujú za svoje silné a slabé stránky, aké mali úspechy a či poznajú trendy, ktoré hýbu e-commerce segmentom.  

Veľmi dobre vieme, že aj skúsený manažér je len človek a robí chyby. Avšak radi sa na ne pýtame. Chceme vedieť, ako k nim človek pristupoval a ako sa z nich poučil. 

Príklad kvalitne vypracovaného zadania na pozíciu PPC špecialistu

Príklad kvalitne vypracovaného zadania na pozíciu PPC špecialistu.

Uchádzača preverí osobný kouč

Na pohovore sa okrem nášho personálneho manažéra zúčastňuje aj osobný kouč. Rozhovor je vedený ako behaviorálne interview – chceme zistiť, ako človek rozmýšľa, ako pristupuje k práci a aký štýl vedenia mu vyhovuje. Budúce správanie sa totiž dá najlepšie odhadnúť na základe toho minulého.

Ak sa ani po osobných pohovoroch nevieme rozhodnúť, koho pošleme k vám, kandidáti dostanú ešte jedno praktické zadanie. Vyplnenie trvá opäť 3 až 4 hodiny.

Vypracujeme profil ideálnych kandidátov

Po testovaní a osobnom pohovore vytvoríme report, ktorý obsahuje profil vybraných kandidátov (maximálne troch) a ten vám pošleme čo najskôr. 

Report zahŕňa nasledujúce informácie o uchádzačovi:

 • doterajšie skúsenosti, 
 • najväčšie úspechy a zručnosti, 
 • silné stránky, 
 • slabé stránky (aj na tie sa musíte pripraviť, zo skúsenosti vieme, že sa neodporúča ich skrývať),
 • a jednu takzvanú superschopnosť. 

Po odsúhlasení profilov sprostredkujeme osobný pohovor s kandidátmi priamo vo vašej spoločnosti. Ak máte záujem, zúčastníme sa aj tohto pohovoru. Kandidáta tak často sprevádzame od začiatku výberového konania až po jeho koniec. 

Spätná väzba nás posúva ďalej

Samozrejme, nič nenechávame na náhode a overujeme si, či sa nám podarilo získať vhodného kandidáta. Zaujíma nás nielen váš názor, ale aj názor kandidáta a jeho celkový dojem.

“Vnímali sme Dexfinity ako niekoho, kto nám má pomôcť s naším marketingom, webom a UX. Nečakali sme, že naša spolupráca prerastie do business partnerstva, keď sa budeme spolu podieľať aj na hľadaní marketingového riaditeľa pre naše projekty Cyklodresy a Holokolo. Dnes už môžeme povedať, že sa nám ho podarilo nájsť, a to vďaka Dexfinity a ich službe Magic Hiring.“

andrea-podstrelencova

Andrea Podstrelencová

Managing Director,

Cyklodresy

S Magic Hiring ušetríte až 2 000 eur

Ďalšou výhodou služby Magic Hiring je jej cena. Môže vás totiž vyjsť až o tretinu lacnejšie v porovnaní s rovnakou službou v personálnej agentúre. 

Napríklad za nájdenie marketingového riaditeľa by ste v lepšej personálnej agentúre zaplatili približne 6 000 eur. My vám ho nájdeme za 4 000 eur. 

Prečo je Magic Hiring lepší?

 • Personálna agentúra nedokáže dodať tak relevantných ľudí na danú pozíciu ako my (sme odborníci na výkonnostný marketing a e-commerce, vďaka čomu vieme lepšie posúdiť kvalitu a potenciál kandidáta).
 • Na rozdiel od väčšiny personálnych agentúr máme osobného kouča a seniorných špecialistov, ktorí sa priamo zúčastňujú pohovorov. 
 • Ponúkame lepšiu cenu. Personálnej agentúre zaplatíte za takúto službu sumu vo výške minimálne 2-mesačného hrubého platu hľadaného špecialistu. 

Prečo hľadať špecialistu s Dexfinity?

Rozumieme špecifikám e-commerce trhu na Slovensku. Na nami ponúkané pozície reagujú relevantní kandidáti z brandže, a tak úspešne obsadzujeme dve vysoko špecializované pozície mesačne (riaditeľ marketingu, PPC špecialista, SEO špecialista, projektový manažér sociálnych sietí či account manažér). 

Radi nájdeme správneho človeka aj do vášho tímu. Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Námet: Lukáš Bános
Napísala: Adriána Černáčková
Spätná väzba: Lukáš Bános, Martin Bartl, Petra Dudášová
Publikovala: Petra Dudášová

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.