Zistite, v akom stave je váš web.

Spolupráca s Dexfinity: od prvého kontaktu po dlhodobé partnerstvo

Zvažujete zmenu agentúry, ale neviete, čo vás bude čakať? Veľa klientov v úvode uvíta jasný a prehľadný plán. Zahoďte obavy. Takto prebieha spolupráca s Dexfinity?

Spolupráca s Dexfinity

Obsah

Uvažujete nad spoluprácou s agentúrou alebo plánujete zmeniť tú, ktorú máte? Osloviť agentúru na základe webu alebo referencií je tak trochu krok do neznáma. Aby sme odstránili vašu neistotu, prezradíme vám, ako to prebieha v Dexfinity

Spolupráca s Dexfinity začína vašim záujmom

Každá potenciálna spolupráca začína záujmom z vašej strany. Možno vás oslovil posledný článok, služby v oblasti expanzie do zahraničia, alebo ste sa o Dexfinity dočítali v referenciách. Mnoho klientov sa na nás obracia na základe doporučení.

Formulárom všetko začína

Najčastejšie príde žiadosť o spoluprácu cez kontaktný formulár na Facebooku alebo cez webový formulárJe obojstranne prospešné, ak v kontaktnom formulári uvediete aj link na e-shop a priblížite mesačné investície do online marketingu.

Uveďte všetky špecifiká

Len začínate? Nebojte sa to napísať. Nezabudnite uviesť špecifické ciele a potreby. Ak je vaším hlavným cieľom online export, potrebujeme to vedieť. Na základe týchto informácií dokážeme pripraviť vhodný návrh spolupráce. 

Prvým krokom k spolupráci môže byť vyplnenie kontaktného formulára.

Úvodný telefonát so špecialistom

V krátkom čase po vyplnení kontaktného dotazníka vás osloví náš obchodný konzultant. Počas stručného telefonátu zistí čo najviac o vašich potrebách, cieľoch a súčasnom stave podnikania.

V tejto fáze potrebujeme vedieť:

  • Čo pre vás znamená úspešná spolupráca?
  • Aké je cieľové a aké je dočasne maximálne prijateľné PNO (podiel nákladov na obrate)? Ak túto metriku nepoznáte, vysvetlíme vám viac v úvodnej konzultácii. 
  • Aké platformy (ne)máte založené? Sem patrí napríklad Google Ads, Facebook Business manager, Google Search Console, Google Analytics, Google Merchant Center a i.

Počas úvodného telefonátu získame prehľad o súčasnom stave a možnostiach zlepšenia. Zistíme, aké marketingové kanály využívate a s akou efektivitou. Vysvetlíme vám, ktoré zmeny by sme navrhovali a čo vám môžu priniesť.

Prístupy do kľúčových platforiem

Dávame si záležať na príprave vysoko personalizovanej ponuky na mieru. Na vypracovanie biznis plánu a vstupných analýz potrebujeme prístupy do online platforiem, ktoré sú kľúčové pre konkrétny e-shop (napr. Google Ads, Facebook, Google Analytics, cenové porovnávače, Google Search Console a podobne). 

Vaše prístupy sú v bezpečí

Prístupy potrebujeme výlučne k vypracovaniu biznis plánu a vypočítaniu predpokladaných obratov. Dáta zdieľame len v rámci úzkeho okruhu členov tímu. 

Hneď po úvodnom telefonáte zašle náš obchodný konzultant prehľadné inštrukcie k nazdieľaniu prístupov. Čím skôr ich nazdieľate, tým rýchlejšie môžete očakávať vypracovanie analýz. 

Prezentácia biznis plánu a predpokladaný obrat

Po vypracovaní analýz dohodneme stručný videohovor, kde sa posunieme ďalej ku konkrétnejším otázkam. Zistíte, aká je cena našich služieb, ale najmä to, ako rýchlo sa vám zúročí investícia do týchto služieb.

To znamená, že vypočítame odhadované PNO na najbližšie mesiace a budete mať predstavu, na akú úroveň sa váš biznis môže dostať. Zistíte, koľko vás to bude stáť a ako rýchlo sa vám tieto peniaze vrátia. 

Kto bude vaša spojka s Dexfinity?

Zároveň vám predstavíme potenciálneho projektového manažéra, ktorý bude zastrešovať rozvoj vášho e-shopu a rast obratu (hrubej marže). Prejdete si s ním ukážku tabuľky spolupráce. Ide o prehľadný dokument s konkrétnymi výsledkami a dátami o doterajšej spolupráci.

tabuľka spolupráce

Ilustračná ukážka tabuľky spolupráce. Dáta sú ilustračné a nevzťahujú sa k žiadnemu existujúcemu klientovi.

Vystavenie faktúry a spustenie dlhodobej spolupráce

Po dohodnutí detailov, akceptácii očakávaní a úhrade faktúry sa púšťame naplno do práce. Samozrejmosťou je častejšia komunikácia formou videohovorov, aby sme čo najskôr naplnili (alebo prekonali) vaše očakávania.

V dátach musí byť poriadok

Platformy, ktoré nemáte založené, založíme. Ak nemáte vyladenú potrebnú analytiku (Google Analytics), najskôr urobíme poriadok v dátach a až potom začneme spravovať kampane.

V prípade, že váš web potrebuje zásahy do UX dizajnu, zmeny navrhneme aj s harmonogramom na ich zapracovanie a financovanie.

Rozširovanie služieb počas prvých 3 mesiacov

Ak ide všetko hladko a plynule, prehlbovanie spolupráce je logickým vyústením. Ale najskôr musíte narásť vy. Razíme filozofiu: Najskôr klient, potom my.”

Rozšírenie spolupráce môže znamenať pridanie ďalších služieb, krajín, kanálov alebo zverenie iných vašich e-shopov pod správu Dexfinity. 

Na analýzu exportu využívame pokročilý nástroj od Google – Google Market Explorer, s ktorým vám pomôžeme vybrať najvhodnejšiu krajinu pre export.

Ďalšou možnosťou prehĺbenia spolupráce je finančná analýza e-shopu alebo bidovanie na maržu, čiže maximalizovanie celkovej hrubej marže a nie len obratu.

Spolupráca s Dexfinity na províznej báze

Najvyšší level partnerstva pre nás predstavuje spolupráca na províznej báze (odmeňovanie na základe dosiahnutého obratu).

Takúto formu spolupráce neposkytujeme od začiatku. Dopracovať sa k nej môžeme pri vzájomne bezproblémovej a hladkej spolupráci v horizonte pár mesiacov.

Provízne odmeňovanie je veľmi motivačné aj pre celý tím špecialistov zo strany Dexfinity. Keďže odmena tímu nemá strop, berú všetci e-shop ako svoj vlastný. 

Win-win pre obe strany

Províznou spoluprácou získajú obe strany. Pri nedosahovaní  výsledkov nám základné paušály nepokryjú ani náklady na ľudí. Ale ak výsledky dosiahneme, naša odmena je adekvátna snahe. Klient neplatí za našu prácu z nejakých marketingových úspor, ale z reálne zarobených peňazí, ktoré sme mu priniesli. 

Prvé kroky k dlhodobej spolupráci

Celý tento proces trvá približne pár dní až 3 týždne (v prípade, ak nemáte nejakú výpovednú lehotu s vaším súčasným dodávateľom online marketingových služieb).

Chcete, aby vaše podnikanie začalo rásť už dnes? Radi sa s vami spojíme a pozrieme sa na možnosti spolupráce. 

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.