Zistite, v akom stave je váš web.

Chyťte nových zákazníkov cez Google AdWords

Znížte prácu na Google kampaniach až o 80 % vďaka AdWords Scriptu. Šetrí čas, peniaze a dokáže odhaliť nevýkonné kampane.

Google Adwords Script

Obsah

Máte e-shop s desiatkami, stovkami až tisíckami produktov? S najväčšou pravdepodobnosťou 80 % obratu vytvára maximálne 20 % produktov.

Pokiaľ si kampane spravujete sami, na tieto “top” produkty vytvárate vhodné AdWords kampane pravdepodobne ručne. Máte istotu, že inzerujete iba na produkty, ktoré sú aktuálne/skladom a prinášajú nielen obrat, ale aj zisk? Dbajte na aktuálnosť informácií v reklame.

Ručná kontrola nie je možná

Pri PPC kampaniach nikdy nie je dostatok času na:

 • ručnú kontrolu kampaní,
 • kontrolovanie 404 chýb (odkaz smerujúci na neexistujúcu stránku),
 • pauzovanie neefektívnych reklám,
 • bidovanie na reklamy s dobrou / zlou návratnosťou investície,
 • vytváranie reklám pre nové produkty,
 • pauzovanie neaktívnych produktov
 • alebo denné až hodinové reportovanie efektivity kampaní a reklamných skupín.

E-book zdarma
55 tipov pre úspešný
e-shop
Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

Automatizácia cez Google AdWords Script

Ako udržať aktuálnosť reklám pri veľkom alebo často sa meniacom počte produktov na webe? Výborným nástrojom od Google je AdWords Scripts pre automatizáciu reklám. Pomocou tohto nástroja dokážete vytvárať skripty na teoreticky akúkoľvek automatizáciu reklám.

V Dexfinity používame AdWords Scripts napríklad na automatizované vytváranie reklamných skupín, reklamných textov, kľúčových slov a sitelinkov (rozšírení o podstránky).

Ako využiť AdWords Script v praxi?

Pre cestovnú agentúru Firo Tour tvoríme plne automatizovanú kampaň na last minute zájazdy. Celý reklamný text a kľúčové slová tvorí Google automaticky, údaje a sitelinky sú aktuálne aj s konkrétnymi termínmi zájazdov.

Pre zľavový portál Zľavomat.sk pomocou skriptov denne vytvárame a pauzujeme reklamy. Automatizovane vytvárame kľúčové slová pre 10 až 20 nových zliav. Pre ďalších približne TOP 30 zliav automaticky bidujeme podľa ROI (návratnosti investície).

Denne vytvárame report pre porovnanie platenej reklamy a ostatných zdrojov príjmu, pridávame kľúčové slová podľa konvertujúcich hľadaných fráz, generujeme nové kľúčové slová, ale aj pauzujeme tie neefektívne. Tieto skripty sú rýchle, efektívne a plne automatické. 

Pre najväčší slovenský portál s hodinkami IRISIMO denne vytvárame reklamné texty a kľúčové slová pre rôzne variácie hodiniek a kľúčových slov. Každý deň máme aktualizovaný report s efektivitou reklamných skupín a kampaní za predošlé 3, 7 a 30 dní, ktorý nám príde emailom ešte pred príchodom do práce.

Notifikácie aj na slabé reklamy

Pre všetkých klientov denne kontrolujeme reklamné odkazy na ich web na úrovni reklám, kľúčových slov a sitelinkov. Takto máme istotu, že akýkoľvek odkaz z Google AdWords je platný a smeruje tam, kam má.

Neplatné alebo zle smerujúce linky máme spolu v jednom online dokumente a v prípade problému, dostávame notifikáciu e-mailom. Scripty upozorňujú aj na zle performujúce reklamy.

Prečo využívať scripty?

Skripty su rýchle, efektívne a dokážu viac ako niekoľko ľudí v agentúre. Šetria čas, náklady a dokážu zefektívniť veľa manuálnej práce z niekoľkých hodín až dní na zopár minút. Pôvodných 80 % času na manuálnu prácu sme skrátili na 20 %.

Zvýšili sme počet hodín strávených kreatívnou prácou, hľadaním nových príležitostí a zlepšovaniu najvýkonnejších kampaní. Vďaka efektivite práce zvyšujeme tržby našim klientom.

Nevýhody Google AdWords Scriptu

Na druhej strane aj AdWords Script má svoje úskalia. Snáď najväčšou nevýhodou je fakt, že skripty bežia na strane servera. To znamená, že používateľ stráca priamy dosah na výkonnosť takéhoto skriptu a výpočtový výkon sa prerozdeľuje medzi všetkých používateľov.

Skripty sú limitované časom a počtom entít (kľúčových slov, skupín, kampaní a reklám zvládne 50-tisíc a všetkých entít zvládne 250-tisíc). Na tieto limity narazíte až pri skutočne rozsiahlom účte, ale pre 95 % ostatných užívateľov bohato postačí.

Aká je budúcnosť scriptu?

Predpokladáme, že Google bude nútený, vzhľadom na trend používania skriptov, posunúť ich niekam až na úroveň Google AdWords API.

Google Ads špecialista musí byť detailista

Ak to myslíte s PPC reklamou vážne, spojte sa s ľuďmi, ktorí majú s Google Ads prax. Poznajú všetky nástrahy a vedia sa vyrovnať s nekalými praktikami konkurencie.

V spolupráci s MagicScript sme vytvorili unikátny spôsob biddovania na maržu, s ktorým dokážeme priniesť partnerom vyšší zisk. Pomôžeme vám s:

 • auditom či kompletným nastavením Google Ads účtu, 
 • tvorbou a optimalizáciou reklamy, (garantujeme plnenie stanoveného PNO/ROAS a nesieme finančnú zodpovednosť za to, ak sa tak nedeje; vyžaduje si to nasadenie nástroja MagicScript a jasne stanovené ciele),
 • nastavením publík nielen podľa demografických dát,
 • automatizáciou PPC kampaní (PPC Bee, Supermetrics, MagicScript),
 • prípravou detailných automatizovaných reportov (Datastudio, Zoho Analytics, Power BI).

Ak vás láka globálne ihrisko a veríte svojmu produktu, neváhajte a poďte s nami predávať. Celosvetovo a bez otravných obmedzení domáceho trhu.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.