Zistite, v akom stave je váš web.

Ako ušetriť na Google Shopping 20% mesačne?

Míňate na reklamu v Google Shopping aspoň 1000€ mesačne? Inzerujete vo viacerých krajinách? Zapojte sa do nášho DEX CSS programu a vyžmýkajte z Google Shopping maximum.

Google Premier Partner

Kde je háčik?

Je aj nie je. EÚ prinútila Google otvoriť svoj priestor na „porovnanie tovaru“ v Google vyhľadávaní (Google Shopping) aj iným cenovým porovnávačom. To otvorilo trh iným CSS partnerom, cez ktorých si „technicky“ viete inzerciu v priestore Google Shopping kúpiť. 

Nová konkurenčná situácia spôsobila, že reklama „zakúpená“ cez nových CSS partnerov je o ~20% lacnejšia. 

Zobrazenie aj funkčnosť zostáva tá istá.

Čo DEX CSS program prináša?

V skratke zefektívnenie výkonu reklamy Google Shopping o ~20% + Podporu (Helpesk) od prémiového partnera Google.

Nižšia cena za klik

Zefektívňuje náklady na inzerciu.

Väčší dosah kampaní

Ak ušetrený peniaz investujete ďalej

Lepšie pozície reklamy

Ak správne investujete váš rozpočet

Prémiový support

Naši špecialisti sú vám na blízku

Platformy Google

Vaše štatistiky a dáta zostávajú prepojené

Dáta v bezpečí

Všetky dáta zostávajú vo vašom účte

Display reklama

Nenarúšame vaše žiadne iné kampane

Na veľkosti nezáleží

Úspora pre malé i veľké e-shopy

Set Up Zdarma

Nastavíme a skontrolujeme

Rýchla aktivácia

Žiadne prerušenie inzercie

Koľko to stojí?

Ak si viete zrátať 1+1 v biznise, tak rýchlo zistíte, že čím viac peňazí utrácate, tým viac sa vám inzercia cez DEX CSS program oplatí.

MINI

Ak sa niečo pokazí, musíte to zistiť sami
47 mesačne
 •  
Základ

ZLATÝ ŠTANDARD

Ak sa niečo pokazí, je tu DEX Helpdesk*
99 mesačne
 •  
Obľúbené

MAXI

Monitorujeme výpadky, opravujeme hneď DEX ASAP*
176 mesačne
 •  
Best Value

V roku 2017 dostala spoločnosť Google v rámci súdneho procesu pokutu až vo výške 2,4 miliardy EUR od Európskej komisie za monopolné správanie sa na trhu. Monopolné správanie práve z dôvodu, že produktové reklamy, tzv. Google Shopping Ads sú zároveň považované aj za porovnanie cien obchodov, keďže v samotných reklamách je nielen produktový obrázok, názov produktu, ale aj jeho cena a eshop, kde ho viete zakúpiť. Rozhodnutie Európskej komisie prinútilo Google, aby dal porovnávačom cien v rámci EÚ šancu a možnosť ponúkať nižšiu cenu za kliknutie v Google Shopping Ads svojim zákazníkom. Vybrané porovnávače cien tovarov v EÚ tak majú možnosť za určitých podmienok stať sa tzv. Google CSS Partnerom (Comparison Shopping Service).

Medzinárodný tovarový porovnávač [KLARNA] ako Google CSS Partner dostane zľavu až 20 % z CPC, aby mohol v Google Nákupoch vstupovať do aukcie spolu s CSS Google. Pre vás to znamená, že tých až 20% môžete buď ušetriť, alebo ďalej investovať a získať viac kliknutí do vášho e-shopu.

Áno, presne tak. Iba vybrané porovnávače cien tovarov, ktoré splnili rozsiahle podmienky Google, sa tak môžu stať poskytovateľom reklamného priestoru v Google Shopping Ads v sieti Google Search a poskytovať tak výraznú zľavu až do 20% z bežnej ceny za klik.

Nie, uvádzaná suma je síce 20% zľava ale reálna cena sa pohybuje v rozmedzí 10-15%

CSS partneri môžu poskytovať CSS program momentálne v 21 krajinách na Európskom ekonomickom území. Tieto služby môžete využívať v: Belgicku, Českej Republike, Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Grécku, Holandsku, Írsku, Maďarsku, Nemecku, Nórsku, Poľsku, Portugalsku, Rakúsku, Rumunsku, Slovensku, Spojenom Kráľovstve, Španielsku, Švédsku, Švajčiarsku a v Taliansku.

Okrem toho, že Vám CSS Partner musí ponúknuť priestor na zobrazenie Vašich produktov v porovnanči cien, tak Vám vie umožniť získať zľavu až do 20% z bežnej ceny za klik v Google Shopping / P. MAx Google Ads. Ak teda dnes platíte napr. 1,00€ za klik, tak vďaka CSS Partnerovi viete ušetriť a mať v určitých prípadoch cenu len okolo 0,80 € za kliknutie. Toto znamená, že si buď viete znížiť celkový rozpočet alebo čo aj viac odporúčame, nechať si ho tak ako máte a budete mať väčší počet preklikov.

Pri CSS programe Vám poplatok za inzerovanie naďalej zostáva v Google. Na samotnom systéme fungovania Vášho Google Ads účtu, či Google Merchant účtu sa vôbec nič nemení.

Doba zmeny CSS je pár hodín nie viac ako jeden deň.

To záleží od stratégie kampane. Vo väčšine prípadov sa náklady neznížia ale počet preklikov na web je 10-15% vyšší.

Nemusí. Naša úprimná snaha je pomôcť vášmu biznisu rásť. A akcelerovať váš eshop za vyšším rastom alebo efektivitou. Ak vám na to stačí naša expertíza pre Shopping a CSS programy, sme s tým OK.

Obchodné podmienky

   

  Poďme na to!

  Potrebujeme ešte od Vás zopár informácii.*


  Formulár odoslaný úspešne!

  Náš tím sa vám bude venovať hneď, ako to bude možné.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.