Zistite, v akom stave je váš web.

Odhaľte možnosti reklamy na Instagrame

Klient nás nedávno poprosil, aby sme mu v krátkosti popísali možnosti reklamy na Instagrame. Len stručne, čo a kde sa dá robiť.“ Možno pomôžeme viacerým, tak sem pridávame postup, ktorý sme mu poslali.

E-book zdarma
55 tipov pre úspešný
e-shop
Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

Ako vytvoriť reklamu na Instagrame

Reklamy na Instagrame vytvárate cez Facebook a vyberáte z týchto cieľov, ktoré nájdete v Ad Manageri – správcovi reklám: Keď si vyberiete cieľ, zvoľte vhodnú cieľovú skupinu a umiestnenie na Instagrame: Najjednoduchšie je spraviť kampaň / reklamu na príspevok, ktorý máte vytvorený na svojej Facebook stránke (boost your post).
 • Tu je výhoda, že nemusíte vymýšľať ďalšiu kreatívu a texty, ale zúžitkujete príspevok z timeline.
 • Dávajte pozor, aby obrázky zaujali a boli nahraté vo vysokej kvalite – platí, že všetko, čo je na Instagrame, môže ísť na Facebook, ale nie opačne. Myslite na to aj pri tvorbe reklám. Budú určené najmä pre mladých (do 35 rokov), ktorí hľadajú inšpiráciu a „únik od reality“.
Čiže príspevky, ktoré dávate na vašu Facebook page, môžete boostnuť aj na Instagram, alebo vytvoriť separátnu kampaň (ostatné ciele kampaní).

4 formáty Instagram reklamy

Facebook vám pri tvorbe reklamy na Instagrame dáva pri ostatných kampaniach na výber zo 4 formátov reklamy:
 • jeden obrázok
   • Tu viete vytvoriť až 6 kampaní so 6 rôznymi obrázkami (v 1 kampani 1 obrázok). Výhoda je tá, že platíte iba za 1 kampaň a používateľovi sa zobrazí ten obrázok, ktorý Facebook algoritmus vyhodnotí za najlepší.
 • jedno video
 • slideshow – videoreklama v slučke (looping video), kde môžete nahrať až 7 obrázkov, ktoré rotujú akoby vo videu.

Experimentujte a každé meranie zapíšte

Začnite testovať a uvidíte, čo najviac platí pre vašich fanúšikov – pravdepodobne to budú videá alebo slideshow, ktoré teraz patria medzi najobľúbenejšie aj na Facebooku (samozrejme, závisí to od obsahu). Zakaždým sa uistite, či máte priradený správny instagramový profil k reklame: Rýchly návod, ako prepojiť Instagram účet s Facebook firemným profilom.

Reklama na Instagrame nie je raketová veda

Pri Instagrame je dôležité už na začiatku pochopiť, že nejde o hard-sale zdroj, ale o „lovebrand“ kanál. Posilňujete ním vašu značku a budujete lojalitu.

Ak by ste hľadali viac info k Instagram Ads, základy inzerovania na Instagrame si môžte pozrieť aj priamo na Facebook Business podpore, prípadne rovno na Instagram Business stránke.

Reklama na Instagrame je len jednou z mnohých aktivít na posilnenie predajov. Najdôležitejšia je samotná stratégia a odhalenie najslabších miest e-shopu. Ak potrebujete pomôcť nakopnúť predaje, prípadne máte niekde dieru vo financiách, no neviete, kde, ozvite sa a radi vám pomôžeme.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Global BizDev, Sales, Marketing Consultant
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Eva Čechovská

Eva Čechovská
Sales & Export Consultant
+421 918 341 781
eva.cechovska@dexfinity.com

Pavol Adamčák
International Marketing Strategy Consultant, Founder
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.