Zistite, v akom stave je váš web.

Amazon už aj v Poľsku: Zamáva tamojším e-commerce trhom?

Amazon.pl prišiel na poľský trh s viac ako 70-tisíc predajcami z celého sveta 2. marca 2021. Pôsobí tak vo všetkých desiatich najväčších európskych ekonomikách, vynímajúc Švajčiarsko a Rusko. Zistite, čo jeho príchod znamená pre e-commerce.

Obsah

Poľskí zákazníci majú teraz príležitosť na Amazone nakupovať z výberu vyše 100 miliónov produktov vo viac ako 30 kategóriách so spoľahlivým a bezplatným doručením objednávok nad 100 PLN.

Amazon.pl ponúka prakticky všetko

Aj do Poľska prišiel Amazon so svojou širokou ponukou začínajúc od kníh či spotrebnej elektroniky, cez športové a exteriérové doplnky, až po náradie, doplnky do domácnosti a hračky pre deti. Ponúka aj produkty od tisícok európskych a miestnych spoločností.

Poľskí spotrebitelia si na stránke nájdu svoje obľúbené svetové značky, ale aj tie miestne.

Bezproblémové nákupy sú samozrejmosťou

Poliaci môžu nakupovať kedykoľvek a kdekoľvek s bezproblémovým vrátením tovaru. O pohodlie zákazníkov sa stará poľská zákaznícka podpora prostredníctvom aplikácie Amazon Shopping. Jednoduchá orientácia na stránke, množstvo recenzií, personalizované odporúčania, sledovanie objednávky či tvorba zoznamu želaní len vyzdvihujú pozitívnu zákaznícku skúsenosť.

Zákazníci môžu platiť kartami Visa, Mastercard, Przelewy24 a BLIK.

Príležitosť pre firmy na expanziu

Aj keď Amazon prevádzkuje svoje plniace centrá v Poľsku od roku 2014, spustenie Amazon.pl prináša mnohým miestnym spoločnostiam jednoduchšiu možnosť, ako osloviť viac zákazníkov. Amazon investoval miliardy dolárov do svojej infraštruktúry a technických služieb, ktoré pomáhajú malým a stredne veľkým firmám pri ich expanzii v rámci Európy.

Svojim obchodným partnerom poskytuje nepretržitú online podporu, otvorené a transparentné podmienky a ceny predaja či analytické nástroje, ktoré im pomáhajú rásť.

„Dnes už tisíce európskych a miestnych poľských partnerov ponúkajú svoje produkty na Amazon.pl a v ďalších Amazon obchodoch po celej Európe a v USA. Sme nadšení, že naši medzinárodní zákazníci si môžu vychutnať poľský výber a pomôcť rozvíjať poľské spoločnosti pri každom uskutočnenom nákupe. Z tohto dôvodu začíname so špeciálnou propagáciou pre našich partnerov, znižovaním poplatkov za sprostredkovanie na 12 mesiacov.

alex-ootes

Alex Ootes

Vice President, European Expansion,
Amazon

Čo znamená nové uvedenie Amazonu na poľský trh pre nás?

Keď Amazon prišiel v roku 2020 do Holandska, do konca roka prilákal viac ako 30 miliónov mesačných návštev a mobilná aplikácia bola najsťahovanejšou aplikáciou v kategórii Nákupy. Amazon tak získal významný podiel na trhu.

V súčasnosti Amazon pôsobí na 19 globálnych trhoch a v Poľsku sa predstavil štartom bez zahrnutia Prime členstva. Už teraz pokrýva väčšinu európskeho kontinentu a jeho predajcovia sa jednoduchým spôsobom dostávajú na nové trhy.

Expanzia do nových krajín je opäť o krok bližšie pre mnoho slovenských biznisov.

Amazon špecialista dokáže zázraky

Ak to myslíte s podnikaním na Amazone vážne, spojte sa s ľuďmi, ktorí majú s predajom prax. Poznajú všetky nástrahy a vedia sa vyrovnať s nekalými praktikami konkurencie. 

Pre záujem zo strany klientov sme vytvorili špeciálnu službu na podporu predaja na Amazone. Pomôžeme vám s:

  • analýzou potenciálu expandovať, 
  • vytvorením vratkovej adresy,
  • zabezpečením lokálnej zákazníckej podpory, 
  • importom a listingom produktov,
  • rozbehnutím predaja či optimalizáciou účtu a produktov. 

Ak vás láka globálne ihrisko a veríte svojmu produktu, neváhajte a poďte s nami predávať. Celosvetovo a bez otravných obmedzení domáceho trhu.

 Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Námet: Pavol Adamčák
Napísala: Veronika Svajčiaková
Spätná väzba, publikoval: Martin Bartl

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Global BizDev, Sales, Marketing Consultant
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Eva Čechovská

Eva Čechovská
Sales & Export Consultant
+421 918 341 781
eva.cechovska@dexfinity.com

Pavol Adamčák
International Marketing Strategy Consultant, Founder
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.