Matej Karaba

Matej Karaba

Head of SEO dep. & Senior Business Consultant

Matej v Dexfinity vedie SEO tím pre stredne veľkých a veľkých klientov. Pomáha im s rozvojom projektov aj ako Senior Business Consultant.

Can-do firemná hodnota v praxi

Matej miluje komplexné debaty o biznise a jeho budúcnosti s klientom. Vyžíva sa v inováciách, rád objavuje nové funkcie, hľadá spôsoby ako expandovať, riešiť skladovosť e-shopu či pricing.

Zábava v tíme zvyšuje výkonnosť

Matej patrí k najpohodovejším zamestnancom v Dexfinity. Vždy je pri ňom energická atmosféra. Má však na seba vysoké nároky a tie kladie aj na svojich kolegov.

SEO a brand ako cesta k dlhodobému biznisu

Organická návštevnosť je podľa Mateja budúcnosť každého úspešného biznisu. S klientom Vitafruit rieši celý biznis od názvu a prvotný dizajn až po packaging či cenník. Sám seba považuje za súčasť klientovho tímu, čo je vidieť aj na jeho výstupoch.

Čo dosiahol za dva roky v Dexfinity?

  • Matej v priebehu jedného roka vybudoval SEO oddelenie so 6 ľuďmi.
  • Rozbehol intenzívnu spoluprácu s Davidom Kořínkom (vo svete e-commerce je to jednorožec).
  • Dostal možnosť stať sa členom predstavenstva firmy.
  • Za osobný úspech považuje akvizíciu viacerých klientov (najväčší je Northfinder).

Matejova novinka?

Na Koku spúšťa Pricing Tool. Ide o náš vlastný „scraper“ konkurenčných webov, ktorý vytvorí rozličné ceny produktov na základe návštevnosti z rôznych kanálov. Tento automatizovaný nástroj cenotvorby je obrovskou výhodou v boji proti konkurencii.

Príbeh akvizície klienta Northfinder

Northfinder je silná firma, ktorá si veľmi dlho vyberala marketingového partnera spomedzi tých najlepších na Slovensku. Matej investoval dlhé hodiny do príprav troch stretnutí, kde sa riešili konkrétne zadania od klienta. Veril v túto spoluprácu, nakoľko Northfinder je jeho lovebrand.

 

Nakoniec nám zverili do rúk správu PPC a Facebook performance kampaní. Neskôr sme získali aj správu českých kampaní a spolu s ASData sme úspešne premigrovali tri domény.

 

V spolupráci nekončíme, púšťame sa do ďalších troch krajín. Naše služby sme rozšírili o content marketing, linkbuilding, CRO (optimalizácia konverzného pomeru) a cenové porovnávače.

Čo ste o Matejovi nevedeli

Študoval medicínu na Masarykovej Univerzite v Brne zarovno s Podnikovou ekonomikou a manažmentom so zameraním na marketing. Keďže však nestíhal pracovať aj študovať na dvoch školách zároveň, medicíny sa vzdal.

Súvisiace prípadové štúdie & články:

VOĽNÉ POZÍCIE

Poďte s nami posúvať slovenský e-commerce
za hranice.

Sme partia výkonnostných marketérov, technológov a biznis špecialistov zameraných na rast.