Matej Karaba

Matej Karaba

Head of SEO dep.
& Senior Business Consultant

Matej v Dexfinity vedie SEO tím pre stredne veľkých a veľkých klientov. Pomáha im s rozvojom projektov aj ako Senior biznis konzultant. 

Matejove najsilnejšie projekty

Okrem svojho oddelenia vedie tímy projektových manažérov pre klientov:

V doterajšej kariére Matej 4 roky spolupracoval s programátormi ako projektový manažér. Vďaka silnému know-how v rámci developmentu teraz pracuje na vývoji projektu Koku.

Can-do firemná hodnota v praxi

Matej miluje komplexné debaty o biznise a jeho budúcnosti s klientom. Vyžíva sa v inováciách, rád objavuje nové funkcie, hľadá spôsoby ako expandovať, riešiť skladovosť e-shopu či pricing.

Zábava v tíme bez negatívneho stresu zvyšuje výkonnosť 

Matej patrí k najpohodovejším zamestnancom v Dexfinity. Vždy je pri ňom energická atmosféra. Má však na seba vysoké nároky a tie kladie aj na svojich kolegov.

SEO a brand sú cesta k dlhodobému biznisu

Organická návštevnosť je podľa Mateja budúcnosť každého úspešného biznisu. S klientom Vitafruit rieši celý biznis od názvu, dizajn a packaging cez kanály a v neposlednom rade aj cenník. Sám seba považuje za súčasť klientovho tímu, nie ako dodávateľa z agentúry. 

Čo dosiahol za 2 roky v Dexfinity?

  • Matej v priebehu jedného roka vybudoval SEO oddelenie so 6 ľuďmi. 
  • Rozbehol intenzívnu spoluprácu s Davidom Kořínkom (vo svete e-commerce je to jednorožec).
  • Dostal možnosť stať sa členom predstavenstva firmy.
  • Za osobný úspech považuje akvizíciu viacerých klientov (najväčší je Northfinder).

Matejova novinka?

Na Koku spúšťa Pricing Tool. Ide o náš vlastný „scraper“ konkurenčných webov, ktorý vytvorí rozličné ceny produktov na základe návštevnosti z rôznych kanálov. Tento automatizovaný nástroj cenotvorby bude obrovskou výhodou v konkurenčnom boji.

Príbeh akvizície klienta Northfinder

Northfinder je silná firma, ktorá si veľmi dlho vyberala marketingového partnera spomedzi tých najlepších na Slovensku. Matej investoval dlhé hodiny do príprav troch stretnutí, kde sa riešili konkrétne zadania od klienta. Veril v túto spoluprácu, nakoľko Northfinder je jeho lovebrand. 

Nakoniec nám zverili do rúk správu PPC a Facebook performance kampaní. Neskôr sme získali aj správu českých kampaní a spolu s ASData sme úspešne premigrovali 3 domény. 

V spolupráci nekončíme, púšťame sa do ďalších troch krajín. Naše služby sme rozšírili o content marketing, linkbuilding, CRO (optimalizácia konverzného pomeru) a cenové porovnávače.

Fun fact o Matejovi

Študoval medicínu na Masarykovej Univerzite v Brne zarovno s Podnikovou ekonomikou a manažmentom so zameraním na marketing. Keď však nestíhal pracovať aj študovať na dvoch školách zároveň, medicíny sa vzdal.

Súvisiace prípadové štúdie & články:

Jazykové zručnosti: slovenčina, angličtina

Autorské články

VOĽNÉ POZÍCIE

Poďte s nami posúvať slovenský e-commerce
za hranice.

Sme partia výkonnostných marketérov, technológov a biznis špecialistov zameraných na rast.