Zistite, v akom stave je váš web.

FITshop

Ako sa nám podarilo zvýšiť medziročný obrat klienta o 339 %

Task

Internetový obchod FITshop je slovenský predajca fitness zariadení, športtesterov, športovej výbavy a výživy. Na trhu pôsobí už 13 rokov a odvtedy sa mu podarilo upevniť svoju pozíciu na trhu ako odborníka vo svojom segmente.

 • Rok

  2020

 • Segment

  Fitness

 • Služby

  Google Ads

 • Špecialistov

  2

Fitshop case study

Ako sme zastrešili Google Ads kampane

Zníženie nákladovosti, zvýšenie obratov

Pre klienta zastrešujeme správu Google Ads kampaní od septembra 2018. Odvtedy sa nám podarilo skrotiť ich nákladovosť, ktorá sa nezvýšila ani počas koronakrízy. Naopak, podiel nákladov na obratoch sme nielen udržali, ale znížili aj pri niekoľkonásobnom zvýšení medziročných obratov.

Východzia situácia

Na začiatku spolupráce bolo naším cieľom dostať sa pod určitú mieru nákladovosti Google Ads kampaní. Postupnými krokmi pomocou interného know-how sme našli rovnováhu v kampaniach a tento cieľ sme splnili.

Veľká výzva prišla začiatkom koronakrízy, keď sme museli veľmi pružne reagovať na zmeny v sortimente a takisto aj klient musel zabrať na poli dodávateľsko-odberateľských vzťahov, keďže v jeho segmente sa tovar míňal rýchlosťou svetla. 

Google Smart Shopping

Aby sme túto situáciu zvládli, Google Ads kampane sme museli pripraviť na 100 %. Občas nie je potrebné vymýšľať zložitý systém štrukturalizácie kampaní. Stačí mať dokonale vyladené nastavenia a tiež povinné a voliteľné atribúty v Shopping kampaniach.

Často sa potýkame s nedokonalými feedmi alebo povinnými atribútmi, ktoré v nich chýbajú. Vďaka našim skúsenostiam dokážeme tieto nedostatky odstrániť použitím pravidiel a regulárnych výrazov, či už priamo v Merchant Center alebo použitím nástroja Mergado.

Základom úspechu je dôkladná analýza.

Zníženie počtu zamietnutých produktov

Tieto zmeny viedli k zníženiu počtu zamietnutých produktov na 1 %, čo tvorí 25 produktov. Celkovo sme použili viac ako 50 pravidiel, ktoré pomohli Smart Shopping kampani dosiahnuť najlepšie možné výsledky použitím Target ROAS stratégie.

Shoppingovú kampaň dopĺňame kampaňami vo vyhľadávacej sieti, ktoré síce od minulého roka strácajú svoje dominantné postavenie, ale pri správne zvolenom rozpočte a bidovacej stratégii dokážu priniesť želané výsledky.

Napriek tomu, že Smart Shopping kampaň zastrešuje aj dynamický remarketing, sme sa rozhodli, že ponecháme zapnutú aj samostatnú display kampaň na dynamický remarketing, aby sme mali viac kontroly nad tým, koho v obsahovej sieti remarketujeme.

Investície na základe dodávateľskej skladovosti

Portfólio sa menilo dynamicky, takže sme reklamy upravovali na základe aktuálnej skladovosti a rovnako sme pristúpili aj k bidovacím stratégiám. Skladovosť sme ustriehli už na dodávateľskej úrovni, takže sme vedeli, do ktorých reklám zainvestovať, a ktoré naopak vôbec nepúšťať. 

To viedlo k rekordným obratom e-shopu niekoľko mesiacov po sebe (viď. graf 1). Na rozdiel od niekoľkých obdobných e-shopov sme si udržali aj dobré meno, nakoľko sa darilo objednaný tovar aj dodať.

Fitshop graf case study

Medziročné porovnanie období od 1. 2. do 31. 7. – čiže porovnanie rovnakej sezóny pred a počas koronakrízy.

 

Fitshop graf case study

Porovnanie období pred koronakrízou (vianočná sezóna) a počas koronakrízy.

 

V tomto období sme zaznamenali nárast obratu o 339 % a o 329 % vyšší kredit. Kreditovú efektivitu sme tým pádom zlepšili o 2 %.

Veľmi nápomocný v danom období bol fakt, že sme s klientom mali veľmi dobrý a otvorený vzťah a ľahšie sa nám vysvetľovali veci ako vyššie náklady na kredit, s ktorými nepočítal. Tiež sme intenzívne komunikovali ohľadom skladovosti. Vďaka tomu sa nám nestalo, že “pálime” kredit na produkty, ktoré e-shop nedokáže zákazníkovi dodať včas.

Projekt v číslach

Výsledky

+339 %

Medziročný nárast obratu

Od 02/2020 do 07/2020 sme dosiahli viac ako 300 % medziročný nárast obratu pri udržaní a zlepšení celkového PNO (podielu nákladov na obratoch).

Projekt zastrešoval

Miroslav Sajban
Miroslav Šajban

Miroslav pracuje v Dexfinity ako PPC špecialista a Tím líderPodieľa sa na kariérnom raste kolegov a má na starosti aj niekoľko projektov ako Reebelo, Inlea, Autoobchod, TheRake a FITshop. Miroslav sa s tímom snaží klientov vzdelávať a pomáha určovať cesty, akými sa vydať.

Zdieľajte case study

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Global BizDev, Sales, Marketing Consultant
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Eva Čechovská

Eva Čechovská
Sales & Export Consultant
+421 918 341 781
eva.cechovska@dexfinity.com

Pavol Adamčák
International Marketing Strategy Consultant, Founder
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.