Zistite, v akom stave je váš web.

Ako nestratiť hlavu pri tvorbe reklamy na jedlo?

Potravinársky a reštauračný priemysel patrí k tým nasýtenejším. Je tak náročné nestratiť sa v mori konkurencie. Otvárate novú prevádzku, predstavujete novinku na trhu alebo sa len snažíte zostať v kontakte s fanúšikmi? 

Zistite, ako sa odlíšiť reklamou na jedlo, po ktorej zostanú všetci hladní.

Ako nestratiť hlavu pri reklame na jedlo

Obsah

Ak ste v reklame chceli predstaviť spokojného zákazníka, ktorý si vychutnáva jedlo, zastavte sa. Nápad esteticky nie je zlý, ale prinesie požadované výsledky? 

Pri vytváraní jedinečnej reklamy na jedlo nezabúdajte na tieto základné pravidlá:

  • Vytvárajte vizuálne ohromujúci a kreatívny obsah.
  • Používajte obrázky vo vysokej kvalite.
  • Reklamný text nechajte krátky.
  • Upútajte pozornosť videom.
  • Oslovte emócie publika príbehom alebo nostalgiou.
  • Majte prehľad o najnovších trendoch.

Využite zmysly vašich zákazníkov

Zážitok z jedla je oveľa viac než len jeho chuť. Každé jedlo je špecifické svojou vôňou, textúrou a chuťou. Cez video ani fotografie tento zážitok dodať nedokážete.

Spojte zrak a sluch

Táto kombinácia dokonale nahrádza nedostatok zmyslov, ktoré zákazník nemôže využiť. Je presvedčivejšia než spomienky na čuch a chuť.

Skvelým príkladom je táto reklama na nanuky. Zvukový efekt zahryznutia do čokolády vyvolá zážitok zo zmrzliny Magnum. No povedzte, nedali by ste si tiež? 

Pochváľte sa textúrou

Každý vie, že textúra zohráva veľkú úlohu pri charakterizácii akéhokoľvek jedla. Bola by čerstvá pizza rovnako príťažlivá bez naťahujúceho sa syra alebo mäkkej kôrky? Pravdepodobne nie. 

Ukážte všetky detaily

Viac ako polovica populácie sleduje sociálne siete cez smartfóny. Preto myslite pri tvorbe reklám aj na mobilné zariadenia a ukážte čo najdetailnejšie zábery vášho produktu. Jasný a ostrý obraz pomáha rýchlejšie komunikovať jeho výhody. 

Umožnite zákazníkom ochutnať produkt cez obrazovky. Skvelým príkladom je veľkonočná reklama na čokoládu od Marks & Spencer.

Prezentujte ľudskú stránku

Diváci svoju pozornosť udržia čoraz kratšie. Preto používajte úderné reklamy, ktoré sú zamerané výhradne na váš produkt. 

O čosi úspešnejšie sú dlhšie reklamy, ktoré obsahujú ľudský príbeh. Udržia divákov pri obrazovke, jednoduchšie odovzdajú správu a je ľahšie vytvoriť si vzťah so značkou.

Originálna reklama na jedlo

Úspešné reklamy nevyžadujú záber na sústo a následný úsmev. Experimentujte s dĺžkou reklamy, kreatívou a sami uvidíte, čo funguje na vaše publikum.

Jedným z príkladov je reklama na Radler v uzatvárateľnej fľaši. Využila na to situácie z každodenného života.

Buďte zapamätateľní

Ak chcete zvýšiť predaje, vašu značku musia spotrebitelia dôverne poznať. Spoliehať sa na logo nestačí. Urobte dojem a pridajte do reklamy hudbu, veľké písmená alebo farby vašej značky.

V reklame na Zlatý Bažant ´73 divák môže značku vidieť i počuť v chytľavej piesni, ktorá je prepojením medzi značkou piva a 70. rokom. 

Je to jedlo, nie veda

Mozog každého diváka si zapamätá z reklamy len určité množstvo informácií. Pokiaľ ide o text, posúvajte spotrebiteľom jednoduchú, no prínosnú informáciu. 

Vyzdvihnite benefity

Namiesto “nabité energiou” skúste “dodávajú silu na posilnenie vášho pohybu”. Hoci je text dlhší, jasnejšie komunikuje výhody práve vášho produktu. Ľudia si zapamätajú, že dodá silu ich pohybu a najbližšie siahnu práve po ňom.  

Reklama na Hellmann´s spomenula najväčšiu prednosť ich produktov. Vytvoriť z hocičoho, čo máte v chladničke, plnohodnotné jedlo.

Využite v kreatíve trendy

Vedieť, čo je momentálne trendy, vám poskytne mnoho príležitostí na náhle zaujatie publika a prudký rast predajov. Aj keď nie ste na všetkých sociálnych sieťach, niektoré trendy by vám uniknúť nemali.

Každá novinka je dobrá

Nemusí ísť nutne o trendy medzi mladými alebo v športe. Fungujú aj prírodné javy. Jednoducho všetko, čo je tak trochu senzáciou. Jedným zo spôsobov, ako ich monitorovať, je pomocou bezplatného nástroja Google Trends.

V roku 2015 takto využilo Oreo zatmenie mesiaca. Reklama bežala v Anglicku a zvýšila tržby o 35 % počas jedného mesiaca.

Neviete, ako na kreatívu?

Najlepší spôsob, ako zistiť, čo pre vás bude fungovať, je experimentovať s rôznymi formátmi a kreatívami reklamy. Či už je to video alebo obrázky. Ak však neviete, ako na to, obráťte sa na nás. 

Pripravíme úderné texty so silnou myšlienkou a vymyslíme kreatívy, ktoré zvýšia konverzie. Prvá konzultácia na nás, pretože podporujeme ambiciózne slovenské projekty. 

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Autor: Terézia Poláková

Editor: Martin Bartl

Publikoval: Róbert Hošták

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.