Prebádajte hlbiny mobilnej reklamy a objavte jej výhody

Drvivá väčšina internetových používateľov prichádza z mobilných zariadení. Mobily tak zohrávajú v predajných procesoch e-shopov čoraz dôležitejšiu úlohu a nemali by zostať bez povšimnutia. Prečo sa oplatí mobilná reklama pre váš e-shop, ako na ňu a na čo si dať pozor? 

hlbiny reklamy

Obsah

Dáta hovoria za všetko: Mobilná reklama funguje

Viac ako polovica populácie navštevuje webové stránky prostredníctvom smartfónov. Aj napriek tomu, že sa mobily čoraz viac využívajú na komunikáciu a zábavu, ľudia z nich čoraz radšej aj nakupujú. Až 40 % online transakcií pochádza z mobilných zariadení.

Trend, ktorý neustále rastie

Ak ste ešte nezačali používať mobilnú reklamu, možno vás presvedčia posledné dostupné údaje od spoločnosti Statista. Tie ukazujú, že výdavky na mobilnú reklamu sa každým rokom zvyšujú. Budúci rok by mali dobehnúť výdavky reklám na desktopoch a od roku 2022 by ich mali dokonca prevýšiť.

2022 výdavky na mobilnú reklamu

Do roku 2022 výdavky na mobilnú reklamu prevýšia hodnotu reklamy na desktopoch.

Z dostupných dát za roky 2019 a 2020 je jasné, že konverzný pomer je vyšší pri desktopoch než pri smartfónoch (zdroj). Aj napriek tomu však vidieť rast konverzného pomeru na mobilných zariadeniach – pri tablete je dokonca vyšší ako pri desktope.

Konverzný pomer podľa zariadení

Konverzný pomer podľa zariadení za roky 2019 a 2020 postupne rástol.

Ste dostatočne pripravení?

Ak vlastníte stránku, mali by ste sa zamyslieť, či je pripravená na rastúcu návštevnosť a pohodlný nákup cez mobil.

Položte si otázky:

  • Je vaša stránka optimalizovaná pre mobilné zariadenia? 
  • Využívate mobilnú reklamu na Google Ads?
  • Cielite na ľudí vyhľadávajúcich cez smartfóny? 

Ako na Google Ads reklamy pre mobilné zariadenia?

Vyhľadávací nástroj od spoločnosti Google do svojho algoritmu, ktorý vyhodnocuje relevantnosť výsledkov, berie ohľad aj na zdroj vyhľadávania a prispôsobuje tomu zobrazovanie. 

Túto praktiku môžeme praxi vidieť skôr v zahraničí. V našich končinách sa rovnaké queries (postupnosť slov vkladaných do vyhľadávania Google) z rozličných typov zariadení až tak radikálne nelíšia.

Čo treba vedieť o vyhľadávaní?

Reklamy pre mobilné zariadenia majú svoje pravidlá, výhody a zaužívané praktiky, čo vyplýva z rozličného spôsobu používania mobilu. Používateľ hľadajúci napríklad výraz „pizza“ pravdepodobne chce nájsť najbližšiu pizzeriu a nie recept na výrobu svojej obľúbenej talianskej špeciality. 

Pri tvorbe mobilných reklám pamätajte:

  • Voľte nižšie CPC. Na mobilných zariadeniach je konverzný pomer nižší, preto tomu odporúčame prispôsobiť aj cenu za klik. 
  • Ľudia hľadajúci z mobilu používajú menej špecifické slová alebo menej výrazov. Testujte kľúčové slová pre jednotlivé reklamy. Môžu mať rozličnú efektivitu, rovnako ako aj texty reklám. 
  • Využite možnosť Click-to-Call funkcie, keď inzerent vytočí vami definované číslo priamo z mobilu. Cena za Click-to-Call je rovnaká ako za klasický klik na reklamu. Takéto reklamy sa zobrazia vo výsledkoch vyhľadávania Google, na stránkach s AdSense programami, Google mapách a hlasových i textových vyhľadávačoch pre mobily.

Reklama pre mobilné zariadenia nestačí. Optimalizujte

Počet vyhľadávaní aj transakcií cez mobilné zariadenia sa zvyšuje – preto tomu prispôsobte reklamy. Nezabudnite však na mobilnú optimalizáciu. Správnym nastavením UX uľahčíte svojim zákazníkom cestu ku konverzii. Aj keď svoje predaje možno nezvýšite priamo, mobilné reklamy hrajú dôležitú úlohu v sprostredkovanej reklame.

Ak si neviete dať rady s mobilnou reklamou, UX či inou marketingovou službou, radi vám pomôžeme. V oblasti výkonnostných kampaní patríme ku špičke. Veríme si natoľko, že ponúkame aj služby na báze províznej spolupráce.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Napísala: Terézia Poláková

Námet a spätná väzba: Martin Bartl

Publikoval: Róbert Hošták

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

pavol adamcak ikonka

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vlado_Nociar

Vladimír Nociar
Head of Business Development team
+421 903 568 464
vladimir.nociar@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.