Zistite, v akom stave je váš web.

Ako náš Social Media tím vyrástol z popola

Za dva roky vyrástol Social Media tím v Dexfinity poriadne vysoko. Rozrástol sa o ďalších šikovných ľudí, rozšíril portfólio o Influencer Marketing a Lead Ads, no zažil aj menšie otrasy. 

Čo stojí za úspešným rastom a aké zmeny v tíme nastávajú, prezrádza náš Deputy CEO, Vladimír Nociar.

phoenix

Obsah

Vladimír Nociar má na starosti najmä procesy firmy, ich implementáciu a rozvoj. Dáva nápadom systém a spolu s ostatnými ich preklápa do reality. Predovšetkým sa venuje tímu biznis developerov.

Radikálny rast počas dvoch rokov

Vladimír pred dvoma rokmi zdedil malý tím ľudí, ktorý sa venoval sociálnym sieťam. Tento tím spočiatku patril medzi úzku časť všetkých jeho zodpovedností, no postupne naberal radikálnejší smer rastu.

 Paradoxom je, že až zemetrasenie v Social Media tíme prinieslo pozitívne zmeny.

Delegovaním k úspechu

Len dva roky dozadu bola v portfóliu služieb Social Media tímu jediná služba, a to správa výkonnostného marketingu na Facebooku a Instagrame

V tíme bolo päť ľudí, no celé know-how stálo na Richardovi Kondášovi. Ako senior bol garantom, učiteľom a marketingovým stratégom v jednej osobe. Ostatní členovia tímu sa pri ňom viezli, alebo boli v Dexfinity noví. 

“Spoločne s Rišom sme vedeli, že to nie je trvalo udržateľný rast. Ako sa teda posunúť ďalej? Vsadili sme na vzdelávanie a postupné delegovanie zodpovednosti na projektoch,” spomína Vladimír.

Impulz k rozvoju Social Media tímu v Dexfinity

V Dexfinity dávame ľuďom možnosť ukázať, čo v nich je. Ak sa osvedčia, získajú väčší priestor a samostatnosť na projektoch. Od toho sa priamoúmerne odvíja aj výplata. 

Tento prístup spôsobil v Social tíme menšie otrasy. Dvaja členovia tímu začali rapídne rásť a ďalší dvaja stagnovať.

Nový vietor do plachiet 

V tom čase našťastie nastupovala do tímu Andrea Horniczká. Bolo to náročné obdobie od septembra do Vianoc, kedy je najviac práce. Vďaka Richardovi Kondášovi, Petrovi Slávkovi a Marekovi Ďuračkovi sme situáciu úspešne prekonali a dali základ novému smerovaniu tímu.

“Zemetrasenie nastalo v momente, keď som na svadobnej ceste otvoril e-maily a našiel výpovede dvoch ľudí. Rozhodilo ma to, pretože som si uvedomil, že v tíme zostanú len traja ľudia,” hovorí Vladimír.

Tajomstvo úspechu Social media tímu

Rozširovanie portfólia a tímu išlo ruka v ruke. Práce bolo neúrekom, preto potreboval Social tím posily. Lukáš Bános, náš HR manažér, pomohol nájsť nového člena tímu – Šimona Mladého. Šimon nás v Dexfinity oslovil nielen prístupom k práci, ale aj svojou skúsenosťou ako influencer v Anglicku. 

Rozšírenie portfólia o Influencer Marketing a Lead Ads

Spolu s Andy Horniczkou, ktorá má skúsenosti s obsahom na sociálnych sieťach, priniesli ako kreatívci do tímu nový rozmer. Tak, ako hovorí náš CEO Pavol Adamčák, najdôležitejšie je identifikovať u každého jeho “superschopnosť”.

Skúsenosti Šimona a Andy sme využili, aby sme rozšírili naše portfólio služieb. So Šimonom sme začali budovať Influencer marketing a s Andy Lead Ads na získavanie relevantných kontaktov.

Portfólio služieb v Dexfinity sa neustále rozrastá vďaka šikovným členom tímu.

Social media tím v Dexfinity rozšíril svoje portfólio služieb o Influencer marketing.

Rast tímu otvára priestor pre nových ľudí

Richard Kondáš je zodpovedný nielen za kvalitu práce na projektoch a zaškoľovanie ľudí, ale hlavne za rozvoj. Prináša nové riešenia a stratégie. Peter Slávka sa ukázal ako najlepší stratég v technických veciach a nastavovaní kampaní. 

Marek Ďuračka prevzal zodpovednosť za nových členov tímu. 

Social media tím neustále rastie

Takto sa nám otvoril priestor na rast a mohli sme do Social tímu v Dexfinity prijať ďalších ľudí – Denisu Pufflerovú a Teréziu Polákovú.

Vďaka Richardovi, Peťovi a Marekovi máme stabilný základ a o nový vietor do plachiet sa postarali Andy a Šimon. Denisa a Terézia tiež napredujú veľmi rýchlo.

Budúcnosť Social Media tímu

Naším cieľom je vytvoriť silnú štruktúru tímu podľa superschopností ľudí. V PPC reklame na sociálnych sieťach sme silní, preto vidíme priestor na rast v kreatívnej časti marketingu.

Od septembra nastávajú zmeny

Vladimír Nociar od septembra začína delegovať väčšie právomoci na Mareka Ďuračku. Bude tak zodpovedný za ľudí a ich rast, ako aj deľbu práce. Inovácie zastrešia Richard Kondáš, Peter Slávka aj Marek Ďuračka. 

Richard v Dexfinity vyrástol a vlastní podiel, Marek k nemu smeruje a Peter je oporou tímu. 

“Tí, čo prišli nedávno, majú vzory, ktoré môžu nasledovať. Sám som zvedavý, čo všetko prinesie budúcnosť, keď vidím, kam sme sa dostali za rok. Social tím je moja srdcovka,” prezrádza Vladimír.

Spojte sa so špecialistami na sociálne siete

Ak si neviete dať rady s reklamou na Facebooku či Instagrame, nezúfajte. Na prvý pohľad ide o pomerne jednoduchú úlohu. V skutočnosti však zaberá veľa času. Vďaka špecialistom však tieto náklady orežeme na minimum.

Ak aj vy chcete využiť reklamu na sociálnych sieťach na zvýšenie ziskovosti čo najefektívnejšie, kontaktujte nás. Spoločne prídeme na to, čo pre ďalší rast potrebujete. 

Možno je to získanie relevantných kontaktov alebo spolupráca s influencermi. Poraďte sa na prvej konzultácii zdarma.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Autor: Vladimír Nociar

Redaktor: Terézia Poláková

Editor: Martin Bartl

Publikoval: Róbert Hošták

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.