Zistite, v akom stave je váš web.

5 tipov, ako na online marketing, ktorý prináša výsledky

Online marketing ponúka mnoho príležitostí pre každého, kto má chuť, snahu a cieľ niečo so svojím biznisom dosiahnuť. Kombináciou správnych nástrojov a marketingových kanálov v online svete môžete preraziť aj vy. Viete, na ktoré sa zamerať? 

e-commerce, online marketing, eshop

Obsah

Úlohou online marketingu je zvýšiť povedomie o biznise a zároveň presvedčiť potenciálneho zákazníka k aktivitám, ktoré zabezpečia predaj produktov alebo služieb. Ide o veľmi účinný nástroj, ktorý je nevyhnutný pre úspech v e-commerce.

Online marketing a jeho využitie

Online marketing môžete využiť na sociálnych sieťach, webovej stránke i pri tvorbe hodnotného digitálneho obsahu. Skvelým nástrojom na podporu predaja sú aj portály s cenovými porovnávačmi.

Produkt či službu viete dostať do sveta aj pomocou platených reklám, remarketingovými kampaňami, SEO, e-mail marketingom, influencer marketingom či ďalšími online aktivitami.

1. Ako na sociálne siete?

Sociálne siete sú obrovským trendom, ktorý naberá na obrátkach už niekoľko rokov. Ak na nich nie ste, je to chyba. Sú totiž skvelým priestorom, kde sa spájate s vašimi zákazníkmi, zdieľate s nimi obsah, ktorý ich zaujíma, získavate povedomie, vizuálne prezentujete svoje produkty a tiež využívate silu reklamných kampaní. 

Vaším hlavným cieľom pri využívaní sociálnych sietí by mal byť predaj – konverzia.

Influenceri, samí influenceri

Neoddeliteľnou súčasťou stratégie na sociálnych sieťach je influencer marketing. Pomôže vám získať pozornosť nového publika. Ak influencer spracuje prezentáciu prirodzene a pútavo, máte našliapnuté na veľmi zaujímavé výsledky. 

Práve influenceri prinášajú spôsob, ktorým viete autenticky zasiahnuť potenciálnych zákazníkov v momente, keď konzumujú digitálny obsah, ktorý presne zodpovedá ich preferenciám a záujmom. 

TIP: Nájsť vhodného influencera pre konkrétny segment vôbec nie je jednoduché. Tí najlepší sa míňajú rýchlo a vašich možností je málo. Pomôcť vám však môže šikovný mikro influencer. Zistite, kto to je, ako ho získať a ako jeho potenciál na maximum v našom článku o influencer marketingu.

influencer marketing

Ak chcete získať pozornosť nového publika, vyskúšajte spoluprácu s influencermi. 

2. SEO a Content marketing

Nenechajte všetku digitálnu stopu (obsahový marketing) v rukách influencerov. Vy predsa najlepšie viete, čím je váš produkt výnimočný, prečo ho váš zákazník potrebuje a akú hodnotu získa, keď si ho kúpi.

 

Alfou a omegou je kvalitný obsah

Zamerajte sa na kvalitu obsahu, ktorý publikujete. Vytvorte si analýzu kľúčových slov a zostavte content plán, ktorý vás navedie na správnu cestu. Aby ste zároveň boli aj dôveryhodným e-shopom, stavte na linkbuilding – získavanie spätných odkazov. 

Snažte sa váš e-shop čo najviac zatraktívniť pomocou SEO aktivít.

Nezabudnite na SEO

Prostredníctvom kombinácie SEO a kvalitných textov dokážete presvedčiť vyhľadávacie nástroje (ako Google) o tom, že váš e-shop je atraktívny. Za odmenu sa dostanete na prvé pozície vo vyhľadávaní, čím zaujmete ďalších potenciálnych zákazníkov.

3. PPC reklama na Google

PPC kampane sú najvyhľadávanejšie aj preto, že sa dajú spustiť v podstate ihneď. Potrebujete kvalitne “vyklikané” kľúčové slová, pútavo nastavenú reklamu a môžete publikovať. 

Nové reklamy sa zobrazia ihneď po nastavení. Potenciálni zákazníci ich nemajú šancu prehliadnuť, keďže pri hľadaní danej kľúčovej frázy sú vždy na dominantných pozíciách v Google. 

Vašou úlohou je nastaviť kampane tak, aby upútali pozornosť používateľa a motivovali ku prekliku. Samotný e-shop by mal byť natoľko prehľadný, dôveryhodný a funkčný, že zákazník vykoná konverziu – nákup.

e-commerce graf, výnos, ppc, online marketing

PPC kampane predstavujú rýchly spôsob, ako dosiahnuť online predaje.

PPC kampane sú súčasťou Google Ads a vyžadujú skúsenosti pri ich spravovaní. Pre začiatočníkov odporúčame kurzy priamo od Google. Ak ale už máte rozbehnutý e-shop, a neviete, či sú vaše kampane dostatočne efektívne, radi vám s nimi pomôžeme.

4. E-mail marketing

Veľmi efektívnou a skoro plne automatizovanou súčasťou online marketingu je e-mail marketing. Automatizáciou odosielania newslettrov získate cenný čas na iné aktivity a aj znovu sa vracajúcich zákazníkov na váš e-shop.

 

Stratégiou k úspechu

Je na vás, akú stratégiu zvolíte. Ak už u vás používateľ nakúpil a odsúhlasil odosielanie e-mailov do svojej e-mailovej schránky, môžete počkať pár dní a automaticky sa mu pripomenúť.

Poďakujte mu za nákup a ponúknite mu ďalšie produkty, ktoré sa mu hodia k už zakúpenému produktu. Ak však zákazník opustil nákupný košík bez zaplatenia objednávky, upozornite ho. Dajte mu vedieť o nedokončenom nákupe, ponúknite mu pomoc alebo podobné produkty, ktoré ho môžu zaujať.

5. Lokálny marketing – prepojenie online s offline biznisom

Tlak na e-commerce je obrovský, no nemali by ste zabúdať ani na kamenné prevádzky. 

Lokálne kampane umožňujú cieliť na používateľa, ktorý hľadá váš produkt, v momente, keď sa nachádza v blízkosti vašej kamennej prevádzky. Rozhodujúcimi faktormi sú referencie, cenová stratégia a očakávania zákazníka.

online marketing, lokalne kampane, lokalny marketing

Lokálny marketing prepojí váš online a offline biznis.

Web ako základný kameň vášho e-shopu

Online marketing predstavuje široký zoznam nástrojov, faktorov a kanálov, ktoré zintenzívňujú konečný dojem potenciálneho zákazníka z vášho e-shopu. 

Dôležitý je kvalitný web, pri ktorom nezabudnite na: 

  • personalizáciu, ktorá odráža potreby každého jedného zákazníka,
  • pozitívne a mienkotvorné referencie,
  • reálne skúsenosti zákazníkov s vaším produktom,
  • chatbot – live chat, ktorý by nemal chýbať na vašej stránke,
  • záruku vrátenia peňazí, jednoduchú politiku vrátenia tovaru,
  • ochotnú a okamžitú zákaznícku podporu a responzívny dizajn s prehľadnou navigáciou.

Poďte s nami ďalej

Chcete sa stať špičkou vo vašom segmente? Využite naše služby pre ambiciózne e-shopy. Zastrešíme celý online marketing, vytvoríme biznis plán a nastavíme všetky potrebné procesy pre váš ďalší rast.Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Námet: Petra Dudášová
Napísala: Veronika Svajčiaková
Spätná väzba: Martin Bartl, Petra Dudášová
Publikovala: Petra Dudášová

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.