Prilákajte nových zákazníkov s brilantnou Google reklamou

Každý deň sa cez Google vyhľadáva 3,5 miliardy výrazov. Každé jedno hľadanie je pre váš biznis príležitosťou na zvýšenie konverzií a tržieb. Nevyhnutnosťou sú však kampane, ktoré sú skutočne efektívne. 

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako využiť všetky výhody PPC reklamy pre maximálny zisk.

brilantna google reklama prilaka novych zakaznikov

Obsah

Súťaž o to, kto bude na prvej strane Google v organickom vyhľadávaní, je náročná a pre mnoho spoločností z krátkodobého hľadiska nedosiahnuteľná cesta. Aj s excelentným SEO vám môže trvať mesiace, kým sa dostanete do popredia.

 

Čo je to Google Ads?

Reklama na Google (Google Ads) umožňuje zobrazovať reklamy nad organickými výsledkami vyhľadávania. Ide o overený marketingový postup všetkých e-commerce firiem, ktoré sa snažia získať svojich prvých online zákazníkov.

reklama na google, ppc reklama google

PPC reklama vo vyhľadávacej sieti Google sa zobrazuje nad organickými výsledkami s označením “Ad”.

Reklama na Google a jej výhody

PPC prináša výsledky rýchlejšie než SEO

SEO aj PPC sú nástroje na generovanie vyššej návštevnosti webovej stránky a na získanie nových zákazníkov. 

Pomocou Google Ads zvýšite relevantnú návštevnosť vašej stránky v oveľa kratšom čase, ako pri optimalizácii organiky. Reklama na Google je okamžite viditeľná.

Nezabudnite však ani na SEO. Ide o dlhodobú aktivitu, ktorá by mala mať pevné miesto vo vašej marketingovej stratégii. Neurobíte s ňou ale obrat z týždňa na týždeň. Preto treba mať dobre nastavené očakávania. 

Možno vás zaujme SEO, pri ktorom platíte len za výsledky.

Precízne cielenie

Vďaka možnostiam, ktoré reklama na Google ponúka, môžete veľmi presne definovať, na aké vyhľadávané dopyty alebo publikum chcete svoju reklamu cieliť.

google ads, reklamne kampane, reklama na google

S Google Ads nastavíte prehľadné a precízne reklamné kampane vo vyhľadávaní, v obsahovej sieti, nákupoch či vo videoreklame.

Meranie výkonnosti a remarketing

V nástroji Google Ads vidíte počet kliknutí na reklamu, nových potenciálnych zákazníkov i relevanciu kľúčových slov. Ak máte zapnuté aj meranie konverzií, uvidíte kampane a cielenia, ktoré prispeli k predaju produktov.

Jeden klik nákup nerobí

Pokiaľ PPC reklama prinesie nového zákazníka, no ten aj tak z e-shopu odíde, pripomeňte sa mu. Používateľov, ktorí odišli bez vykonania dôležitej akcie, viete pomocou remarketingových publík opäť osloviť a motivovať k dokončeniu nákupu. 

Štruktúra účtu Google Ads

Predtým, než začnete úspešne inzerovať, sa zoznámte so štruktúrou Google Ads. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých typov kampaní – podľa vášho biznisu. 

Google odporúča vytvoriť a spravovať čo najmenší počet kampaní. Pri meraní konverzií totiž štíhla štruktúra zabezpečí dostatok dát na optimalizáciu výkonu.

Založenie Google Ads účtu je jednoduché a zvládnete to za pár minút. Môžete tak urobiť na tejto stránke.

google ads, struktura uct google ads

Spravujte čo najmenší počet kampaní, ktoré vám zabezpečia dostatok dát na optimalizáciu ich výkonu.

Ako vytvoriť inzerciu?

Po nastavení účtu vytvorte reklamné kampane a nezabudnite pritom na niekoľko faktorov:

  • Nastavte fakturáciu – denný rozpočet na reklamy. 
  • Rozhodnite sa, kde budete inzerovať – v Google vyhľadávaní (prípadne v rozhraní Google Mapy a Google Nákupy) alebo v obsahovej sieti (YouTube, Gmail, AdSense, DoubleClick Ad Exchange).
  • Vytvorte kampaň – pri názve vám odporúčame kopírovať štruktúru e-shopu (napr. Slnečné okuliare).
  • Vytvorte reklamnú skupinu – aj tu sa oplatí kopírovať štruktúru e-shopu (napr. Ray-Ban slnečné okuliare).
  • Do reklamnej skupiny pridajte kľúčové slová a iné rozšírenia (podstránky, popisy či telefón).
  • Vyberte si vhodnú zhodu kľúčových slov a pridajte také vylučujúce kľúčové slová, na ktoré nechcete vašu reklamu zobrazovať.
  • Vytvorte textové reklamy – buďte struční a snažte sa používateľa čo najviac zaujať. Majte na pamäti, že nadpisy môžu mať maximálne 30 znakov.

     

TIP: Prečítajte si prípadovú štúdiu nášho kolegu Michala Lubelca o efektívnej štruktúre kampaní, automatizovaní PPC a exporte e-shopu do zahraničia. 

 

Automatizácia - využite Google Ads naplno

Ak máte veľký e-shop, nastavovanie a správa kampaní je časovo náročnou aktivitou. PPC reklama nie je výnimkou.

Automatizáciou PPC reklám šetríme množstvo času a nákladov našich biznis partnerov a zároveň zvyšujeme ich tržby. Nestrácame čas snahou o udržanie optimálneho cenu kliku (bidding), ale pri jasných dátach a automatizácii sa vieme rýchlo posúvať vpred.

“Na zefektívnenie celého procesu využívame rad moderných nástrojov. Supermetrics nám pomáha udržiavať prehľad a poriadok v dátach. Pri náročných projektoch sa spoliehame na PPC Bee či MagicScript algoritmus. Pomocou neho riadime celé projekty „jedným klikom“. Na predikciu využívame aj dashboardy v Data Studio od Google, ktoré nám ukazujú aktualizované informácie o kampaniach z daného dňa a súčasné či očakávané denné výdavky.”

Michal Lubelec

Michal Lubelec

PPC Teamleader & Project Manager,
Dexfinity

Ušetrite čas automatizáciou PPC reklám

Reklama na Google je efektívna v prípade, že pri jej správe dodržiavate všetky osvedčené odporúčania a praktiky. Maximálnu efektivitu však dosiahnete až vtedy, keď svoje kampane zautomatizujete.

Odporúčame na to využiť nástroj MagicScript. Ako jediný na trhu umožňuje bidovať produkty automatizovane podľa PNO/ROAS stratégie e-shopu. Vďaka tomu dosiahnete maximálnu úroveň obratu alebo hrubej marže vášho biznisu.

Poďte s nami ďalej

V Dexfinity máme za sebou projekty, ktoré skokovo rástli aj vďaka bohatým skúsenostiam našich špecialistov so správou automatizovaných PPC kampaní. 

Ak premýšľate nad poriadnym nakopnutím biznisu, neváhajte a obráťte sa na nás. Radi pomôžeme aj vám.Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Námet: Petra Dudášová 
Napísala: Veronika Svajčiaková
Spätná väzba: M. Lubelec, M. Bartl, P. Dudášová
Publikovala: Petra Dudášová

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

pavol adamcak ikonka

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vlado_Nociar

Vladimír Nociar
Head of Business Development team
+421 903 568 464
vladimir.nociar@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.