Tvorte prelomové reklamy na YouTube

Reklamy na YouTube nemusia liezť na nervy. Ak ich spravíte dobre, diváka oslovíte až natoľko, že sa stane zákazníkom. Zistite, ako na efektívne reklamy, ktoré prinesú konverzie na vašom webe.

nasa-U2uKrI4lci8-unsplash (1)

Obsah

Ľudia prichádzajú na YouTube so zámerom pozrieť si konkrétny obsah. Za posledné roky si už zvykli, že si budú musieť pozrieť aj nejaké tie reklamy. Na zaujatie máte však len pár sekúnd. Využite ich správne a vytvorte konverznú reklamu na YouTube

Dĺžka reklamy nerozhoduje

Najpopulárnejší formát reklamy na YouTube je TrueView In-Stream. Takáto reklama sa zobrazuje pred videom. Používatelia ju môžu preskočiť a jej dĺžka by mala byť 15 až 60 sekúnd.

V roku 2020 však ľudská pozornosť klesla z 12 sekúnd na 8. Marketéri preto uprednostňujú kratšie, no pôsobivé formáty reklám. To však úspech nezaručí. 

Záleží na kreatíve

To, či vaša reklama bude úspešná, závisí od celkovej prezentácie a správy, ktorú chcete odovzdať. Dĺžka reklamy preto nie je tak dôležitá. Zaujímavú a dobre spracovanú videoreklamu by ste si pozreli, aj keby trvala minútu.

krátke reklamy na YouTube

30-sekundové reklamy na YouTube majú podľa štúdií omnoho vyššiu výkonnosť. Testujte a sami uvidíte, čo vám najlepšie funguje.

Strhnite na seba reflektory

Ešte dôležitejšie, než dĺžka reklamy, je zaujať publikum. Upútajte pozornosť divákov netradičnou otázkou, pesničkou, humorom alebo známym influencerom (relevantným pre vašu cieľovú skupinu). Prezentujte životné situácie, s ktorými sa diváci stotožnia.

Ukážte, že ste to vy

Vašu značku by malo byť vidieť aj počuť, aby si vás ľudia s produktom spojili. Nestačí zverejniť len logo v rohu videa. Ukážte produkt vo videu kreatívne a prirodzene.

Aby ste dosiahli maximálny účinok, urobte to počas prvých 7 sekúnd štandardnej 30-sekundovej reklamy. Používateľ môže reklamu po 5 sekundách preskočiť. Ak to stihnete za tento čas, ľudia si vás skôr zapamätajú. 

Reklama na iPad Air zaujme pesničkou a kreatívnym spracovaním a udrží pozornosť diváka.

Optimalizujte pre mobilné zariadenia

Viac ako polovica všetkých prehratí na YouTube pochádza z mobilných zariadení. V reklamách preto použite užšie orámovanie, rýchlejšie tempo, veľké písmo, vyšší jas a kontrast. Bude tak dobre viditeľná aj na menšej obrazovke.

Dvakrát meraj, raz uploaduj

YouTube podporuje aj vertikálne videá, ktoré vašich divákov môžu ešte viac pohltiť. Bez ohľadu na to, či používate vertikálne alebo horizontálne video, pred zverejnením si skontrolujte, ako vyzerá na mobile.

Ukážte sa v akcii

YouTube je skvelým kanálom na budovanie značky. Ak však chcete z videoreklamy získať viac objednávok či inú konverziu, musí byť jasný ich hlavný cieľ. Je to nákup, využitie zľavového kódu, prihlásenie sa na odber alebo niečo iné? 

Vyberte si jednu akciu, ktorú chcete získať od zákazníka. Následne ju pri tvorbe samotného videa podporte dynamickým spojením zvuku s obrazom. Využite pritom rýchly strih a nebojte sa experimentovať.

Komunikujte výhody

Rátajte s tým, že sa YouTube reklama zobrazí aj ľuďom, ktorí vašu značku ešte nepoznajú. Malo by z nej byť jasné, čo robíte, ako môže zákazník produkt alebo službu využiť a aké jedinečné výhody mu prinesiete práve vy.

Reklama od Profesie dala jasne najavo, akú novinku predstavuje a čo by mal používateľ urobiť.

Predávajte emócie

Ľudia nenávidia predaj. Viaceré značky robia veľké pokroky vďaka reklamám so zmysluplným obsahom, ktorý vzdeláva alebo baví. Zákazníci sa starajú viac o seba, ako o vaše produkty alebo služby. 

Väčšina vášho obsahu preto nemôže byť len o vašej značke. Naplňte potreby zákazníkov, riešte ich problémy a využite k tomu emócie.

Recenzie nad zlato

Diváci, ktorí vašu značku nepoznajú, majú tendenciu spoliehať sa na názory iných. Vyhľadávajú skúsenosti známych osobností alebo priateľov. Využite tieto recenzie kreatívne.

Značka Heinz vytvorila reklamu podľa skutočnej udalosti známeho speváka.  

Ľudia sa chcú zabávať

Potenciálni zákazníci prichádzajú na sociálne siete primárne za oddychom. Každá nevyžiadaná reklama je v ich očiach automaticky negatívna. Zmeňte tento pohľad už v prvých sekundách. 

Vytvorte reklamu, z ktorej nespustia oči a bude pre nich prínosom. Ak neviete, ako na to, obráťte sa na nás. Prvá konzultácia je zdarma a bez akýchkoľvek záväzkov.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Autor: Terézia Poláková

Editor: Martin Bartl

Publikoval: Róbert Hošták

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

pavol adamcak ikonka

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.