Zistite, v akom stave je váš web.

TonerPartner

Ako sme zvýšili medziročný obrat klienta o 93 %

Task

Spoločnosť TonerPartner je jednou z najúspešnejších firiem dodávajúcich spotrebný materiál do tlačiarní a kopírok. Na slovenskom a českom trhu pôsobí od roku 2014. S pomocou Dexfinity v roku 2019 expandovala do Maďarska a Poľska.

 • Rok

  2016

 • Segment

  Office supplies

 • Služby

  Google Ads, Google Shopping

 • Špecialistov

  12

V súčasnosti až 70 % všetkých spotrebiteľov vykoná ročne aspoň jeden nákup zo zahraničného e-shopu. Ide o obrovskú príležitosť, no niektorým firmám sa stále nedarí uspokojiť všetky požiadavky nového trhu. 

Ak chce byť firma úspešná, musí sa vysporiadať s novými výzvami, ktoré so sebou prináša expanzia – rôznorodosť (diverzifikácia) jazykov, logistika, komunikácia, platobné metódy a tiež pochopenie legislatívy jednotlivých trhov. 

Východzia situácia

Expanzia do Poľska a Maďarska

Spoločnosť TonerPartner sa rozhodla svoje podnikanie rozšíriť a expandovať z Česka a Slovenska aj do Poľska a Maďarska. Obávali sa, že by toto rozhodnutie mohlo zásadným spôsobom skomplikovať marketing do takej miery, že by utrpel ich zisk. 

Preto nás oslovili s požiadavkou, aby sme spoločne vytvorili plán, ktorý bude zahŕňať expanziu a výkonnostné ciele.

Naše riešenie

Klient pred začatím spolupráce pôsobil v dvoch krajinách, ktoré majú vlastný jazyk a platobnú menu. Klient ponúkal tisíce produktov, a tak sa trápil s vyše 60 kampaňami. Kľúčové slová a reklamy sa exponenciálne zvyšovali, až bola ich správa časovo náročná a neefektívna.

Tento trend by sa len stupňoval, keby sa spoločnosť rozhodla vstúpiť na ďalšie trhy. Preto ešte pred samotnou expanziou sa hlavnou prioritou stalo nájdenie efektívnejšej štruktúry PPC kampaní.

„Vďaka našej novej štruktúre a automatizácii nám výrazne vzrástla efektivita reklamných kampaní. Tento systém bolo jednoduché aplikovať a rozšíriť aj na nové trhy.“
Michal Vavro
Výkonnostný manažér, TonerPartner

Začali sme so zjednodušením reklamných skupín (ad groups). Spoločne s klientom sme sa bližšie pozreli na čísla a najmä na hodnotu konverzie každého kľúčového slova – či je v súlade so stanovenými biznis cieľmi.

Vďaka tejto analýze sme identifikovali len tie zobrazenia a kliky, ktoré mali pre firmu najväčšiu hodnotu. Umožnilo nám to výrazne zredukovať počet kampaní, ktoré sa znížili zo 60 na 8. 

S novou zjednodušenou štruktúrou sa klient mohol začať pozerať na automatizované riešenia s cieľom optimalizovať rozpočet a ušetriť čas spojený so správou a bidovaním.

Škálovanie s automatizáciou

Ďalším krokom v rámci škálovania bola Smart Bidding stratégia. Automatizácia je vždy taká dobrá ako poskytnuté dáta. Nové zjednodušené kampane ponúkali veľké množstvo konverzných dát a viac údajov, s ktorými mohol Smart Bidding efektívnejšie pracovať.

Model ROAS ako cieľová stratégia

S klientom sme ako cieľovú stratégiu zvolili “Návratnosť investícií do reklamy” (ROAS). Stratégia umožnila optimalizovať kampane na základe požadovaného zisku pre každé euro, ktoré bolo investované do reklamy.

Spustili sme Smart Shoppingovú kampaň, ktorá je kombináciou produktového feedu a samovzdelávacieho systému. Jej úlohou je zobrazovanie rôznych variácií reklám naprieč reklamnými sieťami.

Projekt v číslach

Výsledky

+93 %

Nárast obratov

Vďaka zjednodušeniu reklamných skupín a Smart Bidding stratégii medziročný nárast obratov dosiahol až 93 %.

+57 %

Viac transakcií

Podarilo sa nám dosiahnuť medziročný nárast transakcií o 57 %.

+71 %

Vyšší ROAS

Klient zaznamenal aj vyššiu návratnosť investícií do reklamy (ROAS). Oproti predchádzajúcemu roku išlo až o 71 % nárast.

Google Ads & Google Shopping 0%

Projekt zastrešoval

Michal Lubelec
Michal Lubelec

Michal pracuje v Dexfinity ako líder bratislavského PPC tímu. Je jedným z pilierov firmy pre integráciu technológií pre efektívnejšie napĺňanie biznis plánov našich klientov.

Jeho rukami prešli e-shopy MALL.sk, MALL.hu, MALL.hr, Mimovrste.si, NovýNábytok.sk, GymBeam, eyerim, TonerPartner a mnoho ďalších.

Zdieľajte case study

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.