Zistite, v akom stave je váš web.

Blíži sa posledná šanca na influencer marketing

Svet sa presunul do online priestoru a väčšina ľudí trávi voľný čas na sociálnych sieťach. Preto čoraz viac e-shopov začína využívať influencer marketing. 

Jeho kľúčovou úlohou je postaviť do popredia kampane vplyvnú autentickú osobnosť, ktorá predstaví vaše produkty (ku ktorým má vďaka svojmu pôsobeniu blízko) širšiemu publiku ľudí. Cieľom je zvýšiť o nich nielen povedomie, ale aj samotný predaj. Na čo si dať pozor pri influencer marketingu?

Obsah

Čím je jedinečný influencer marketing?

Influenceri predstavujú spôsob, ktorým vieme – autentickým spôsobom – zasiahnuť potenciálnych zákazníkov v „in-demand” prostredí. Ideálne je urobiť tak v momente, keď používatelia svojvoľne konzumujú digitálny obsah, ktorý presne zodpovedá ich preferenciám a záujmom. 

E-book zdarma
55 tipov pre úspešný
e-shop
Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

 

Rovnako cenné sú aj atraktívne fotografie s vaším produktom v každodennom prostredí, ktoré môžete po súhlase influencera ďalej používať na remarketingové kampane, blogové príspevky, ako aj obsah na sociálne siete.

Kto skôr príde, ten skôr berie

Influenceri najvyššej kvality sa „míňajú“ ako prví. Spomeňte si, koľkokrát ste za posledné dni (alebo aj hodiny) videli na sociálnych sieťach platenú reklamu u rôznych influencerov, ktorých sledujete. Odkladaním influencer marketingu prichádzate o veľké množstvo príležitostí pre získanie autentických a originálnych influencerov.

Navyše, ak máte značku s veľkou konkurenciou, strácate ešte viac. Mnohé firmy si uplatňujú exkluzivitu spolupráce. V praxi to teda znamená:

Čím viac e-shopov sa spolieha na influencerov, tým väčší je záujem o influencerov – dopyt prevyšuje ponuku.

Zaujmite atraktívnou ponukou

Získať spoluprácu s vyťaženým influencerom je veľmi náročné, ak nie nemožné. V takýchto prípadoch je potrebné vypracovať atraktívnu ponuku, ktorá osloví konkrétneho influencera. Aj keď sa nám v Dexfinity niekoľkokrát podarilo takto osloviť konkrétny profil a dostať ho na našu stranu, netreba sa na to spoliehať.

Pripravte si vlastné portfólio influencerov

Rovnaká situácia pretrváva na všetkých trhoch. Early-adopters (e-shopy, ktoré ako prvé pochopili obrovskú príležitosť influencer marketingu) využívajú svoju výhodu prvenstva a môžu si najlepšie vyberať.

Preto na našom influencer marketing oddelení v Dexfinity neustále napĺňame internú databázu novými kreatívnymi talentmi – domácimi a zahraničnými influencermi – ktorí môžu byť prínosom pre našich klientov.

influencer marketing, dexfinity

V Dexfinity máme vlastné databázy zaujímavých influencerov s autentickým pôsobením a silnou sledovateľskou základňou. Využívame pritom automatizovaný import dát.

Prečo sa oplatí sledovať začínajúce profily?

Monitorujeme aj potenciálne profily, ktoré sú momentálne v rastúcej fáze a čakáme na moment, keď sa stanú atraktívnymi a vhodnými adeptmi na propagáciu vybraných produktov. Uchovávame si ich v databáze a priebežne sledujeme ich vývoj počtu sledovateľov, dosah a spôsob komunikácie, ktorým sa prihovárajú svojmu publiku.

Aj mikro influenceri vás posunú ďalej

Univerzálna hranica pre mikro influencerov neexistuje, ale na slovenskom trhu sa riadime míľnikom niekde medzi 20 000 a 25 000 sledovateľov. V súčasnosti sú to práve oni, ktorí majú menší počet sledovateľov, no stávajú sa populárnymi vďaka autenticite ich obsahu, schopnosti ich fanúšikov sa s influencerom stotožňovať na osobnej úrovni a priaznivému engagement rate (miera zaujatosti).

Vzorec na výpočet miery zaujatosti – engagement rate.

Zaujímaví môžu byť pre klientov aj vďaka nižšej nákladovosti, čo umožňuje menším e-commerce biznisom vyskúšať tento typ reklamnej spolupráce.

Influencer marketing = záruka úspechu?

Influencer marketing má výrazný vplyv na návštevnosť webovej stránky aj na rast predajov. Celý proces však stojí na komunikácii s našimi biznis partnermi, vzájomnej dohode a rozumne nastavených očakávaniach a cieľoch.

Nadviazané spolupráce s influencermi dôkladne sledujeme a na základe dát upravujeme alebo pokračujeme v nastavenej stratégii. Týmto spôsobom sa posúvame o krok bližšie k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov.

Nájdeme autentického influencera aj pre vás

Influencer marketing oddelenie má v Dexfinity na starosti náš špecialista Šimon, ktorý nadobudol skúsenosti z oboch strán – ako influencer a zároveň aj špecialista. Počas pôsobenia v Londýne spolupracoval s renomovanými klientmi ako Apple Music, Google Photos, Amazon, Visa, Mercedes-Benz či TikTok. 

Dnes však svoje úsilie sústreďuje na influencerské kampane našich biznis partnerov a spolupráce v pozícii influencer podstupuje iba sporadicky so značkami, ku ktorým má blízko. So svojím tímom zodpovie všetko, čo vás zaujíma o influencer marketingu.Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Námet: Šimon Mladý
Napísala: Veronika Svajčiaková
Spätná väzba: Petra Dudášová, Vladimír Nociar, Martin Bartl
Publikovala: Petra Dudášová

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Global BizDev, Sales, Marketing Consultant
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Eva Čechovská

Eva Čechovská
Sales & Export Consultant
+421 918 341 781
eva.cechovska@dexfinity.com

Pavol Adamčák
International Marketing Strategy Consultant, Founder
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.