Zistite, v akom stave je váš web.

Sociálne siete roztočia unavené podnikanie

Prítomnosť na sociálnych sieťach je nevyhnutnosť. Vyriešite reklamácie aj promovanie nového produktu. Viete, aké siete zvoliť pre váš typ podnikania?

sociálne siete Facebook

Obsah

 

Ako využívať sociálne siete?

Internet je presýtený reklamou a užívatelia ju čoraz častejšie ignorujú. Sociálne siete dajú vášmu podnikaniu ľudskú tvár. Osobný a úprimný prístup roky funguje ako najlepšia komunikačná stratégia. Buďte autentickí, reálni a ľudia vás budú sledovať.

E-book zdarma
55 tipov pre úspešný
e-shop
Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

Dnes už nikto nechce písať maily a telefonovať na zákaznícke linky, čakanie kazí zážitok z nakupovania. Dnešní zákazníci radšej sledujú firmy, od ktorých chcú alebo plánujú nakupovať na sociálnych sieťach. Od nich na oplátku očakávajú kvalitný obsah a stále nové ponuky.

Na počte fanúšikov nezáleží

Ak máte 50 000 fanúšikov na Facebooku a váš priemerný post získa dva – tri lajky, niečo nie je v poriadku. Počet fanúšikov (followerov, sledujúcich) nie je najdôležitejšia metrika a nezávisí od neho úspech na sociálnych sieťach.

Čo všetko vyriešia sociálne siete?

Cez fanpage dokážete:

 • distribuovať aktuálne informácie (zmena otváracích hodín, prebiehajúca akcia),
 • povzbudzovať fanúšikov k aktivite a nákupu (promo akcie, súťaže),
 • priviesť záujemcov na váš web,
 • zabezpečiť komunikáciu v krízových situáciách,
 • získať dôveru a lojalitu fanúšikov (kvalitný obsah a rýchle odpovede).

Je reklama na Facebooku rentabilná?

Napriek tomu, že sociálne siete nie sú primárne predajný kanál, dokážu generovať zisky. Kampane nastavte s ohľadom na očakávané výsledky (engagement, kliknutia na stránku, zisk nových fanúšikov, inštalácia aplikácie a iné). Reklama na Facebooku spadá pod formát PPC reklamy (pay per click – platba za kliknutie) a funguje na princípe biddingu – aktuálnej ponuky.

Koľko Slovákov využíva Facebook?

Na konci januára 2014 Facebook ohlásil, že za skoro desať rokov svojej existencie dosiahol počet aktívnych používateľov 1,23 miliardy. Z toho až 945 miliónov tvoria používatelia mobilných zariadení.

Čo sa týka slovenských používateľov, na Facebooku je v súčasnosti až 75 % užívateľov vo veku 18 – 44 rokov.

Socialne siete nie su len Facebook
Sociálne siete nie sú len Facebook.

Do stratégie patria viaceré sociálne siete

Pri sociálnych sieťach nevyužívajte len jednu. Twitter je vhodný pre technologické, marketingové, lifestylové alebo finančné spoločnosti. V porovnaní s Facebookom má slovenský Twitter kvalitnejšie publikum, ktoré sa reálne zaujíma o publikovaný obsah.

Kvalita followerov súvisí s vyšším CTR (click through rate – miera prekliku), pričom v niektorých prípadoch je až desaťnásobne vyššie oproti Facebooku. Nevýhodou môže byť menšia početnosť publika, ktorá je v porovnaní s Facebookom malá.

Instagram je pre vás ako šitý pre firmy, ktoré majú veľa vizuálne atraktívneho obsahu. Zaujímate sa o pracovné kontakty? Založte si účet na LinkedIn.

Chcete zarábajúce sociálne siete?

Stratégia na sociálnych sieťach funguje len v kombinácii s ostatnými online marketingovými aktivitami. Sociálne siete môžu byť opora vášho podnikania. Máte problém s nastaveném platených kampaní? Chcete zvýšiť dosah svojich príspevkov a meniť fanúšikov na zákazníkov?

Využite službu správy sociálnych sietí od skúseného Dexfinity tímu. Nezáleží na tom, či máte malý e-shop alebo plánujete expanziu.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Pomáhame e-shopom s akceleráciou rastu cez export, provízny online marketing a automatizáciu. Nie sme PPC agentúra, ale biznis partner pre váš rast. Poďte s nami ďalej, za hranice.

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.

  Sprievodca expanziou

  Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.