Zistite, v akom stave je váš web.

Ako posilniť predaje s Facebook Lead Ads

Na sociálne siete prichádzajú potenciálni zákazníci za zábavou a nie vypĺňať formuláre z Lead Ads. Napriek tomu ich dennodenne odosielajú, dokonca radi. Prečo je to tak a ako to využiť pre vyššie predaje?

Ako posilniť predaje s Facebook Lead Ads

Obsah

Facebook Lead Ads funguje od roku 2015 a pomáha webom získavať kontakty na potenciálnych zákazníkov (leady). 

Tento formát je ideálny najmä pri predaji špecifických produktov či služieb (často s vyššou cenovkou). 

Keď srdiečka nie sú dôležité

Lead Ads reklamu vytvoríte vo Facebook Business Manageri a slúži na zber dát. Cieľom nie sú lajky, ale kontakty na možných zákazníkov. 

Informácie zberáte na základe formulára, ktorý môže obsahovať rôzny počet otázok. Maximálne však 18 jednoduchých a 3 otvorené. Reklama s preklikom na formulár sa objavuje vo feede a stories na Facebooku aj Instagrame.

lead-ad

Lead Ads formulár nezabudnite zabaliť do pútavej kreatívy, ktorá priamo súvisí s vaším produktom či službou.

Prečo Lead Ads formulár?

Ak ste doteraz získavali kontakty na základe dotazníkov na konci článkov, zmeňte to. Na sociálnych sieťach máte väčšiu šancu, pretože:

  • Mnohé otázky za návštevníka vyplní priamo Facebook (napríklad meno, e-mail). 
  • Po kliknutí na reklamu zákazník neodchádza na iný web, všetko prebieha v rozhraní sociálnej siete. 
  • Facebook napojíte na vlastný CRM systém a leady máte hneď u seba. 

Facebook reklama, ktorá funguje

Vypĺňanie formulárov nepatrí medzi typické záľuby návštevníkov sociálnych sietí. Ako zvýšiť šancu, že zákazníci na vašu reklamu kliknú a formulár vyplnia? Potrebujete kvalitnú grafiku, trefnú kreatívu a dostatočne lákavú protihodnotu.

Spoločenský súhlas 

Ľudia radi robia to, čo ostatní. Radšej kúpia produkt s väčším množstvom recenzií alebo službu, ktorú používajú ich známi. Tento spôsob správania sa volá spoločenský súhlas a výborne funguje pri tvorbe Lead Ads. 

Spoločenský súhlas dostanete do Lead Ads fotografiami alebo recenziami. Ľudia sa ochotnejšia prihlásia na kurz varenia, keď im v reklame ukážete iných spokojných zákazníkov. Ešte silnejšiu emóciu vyvolá video, ideálne priamo z kurzu.

Získajte odberateľov za lákavú odmenu

Vďaka Facebook Lead Ads rýchlo zvýšite aj počet odberateľov newslettera. Za vyplnenie formulára a poskytnutie e-mailu ponúknite odmenu. 

Najlepšou motiváciou sú darčeky. V závislosti od podnikania môže ísť o bezplatné e-booky, špeciálne zľavy, kódy na dopravu zdarma, jednoducho čokoľvek, čo predstavuje pre zákazníka benefit. Výhody jasne komunikujte v texte.

Aby sa vám investícia do reklamy vrátila, dajte si pozor, nech vaše e-maily neskončia v spame

Tip: Lead Ads kampane na získavanie odberateľov newslettra bývajú pomerne úspešné. V porovnaní s klasickým prihlasovaním cez formulár na webe je riešenie cez Facebook jednoduchšie. Zákazník nemusí vypĺňať meno ani e-mail. Facebook to vyplní za neho.

videoreklamy na Amazone

Videá na Amazone môžete sponzorovať aj vo väčších formátoch. Máte tak väčšiu šancu zaujať zákazníkov.

Ponuku časovo obmedzte 

Zákazníci vypĺňanie a prihlasovanie do formulárov radi odkladajú. Ak ste ich zaujali, nemusia konať hneď. Šance zvýšite urgenciou.

Napríklad majiteľ fitnescentra môže vytvoriť formulár, ktorým sa zákazníci registrujú na bezplatnú ukážkovú hodinu s profi trénerom. Aby zvýšil šance na vyplnenie formulára, výnimočne ponúkne dve hodiny zdarma, ale len záujemcom, ktorí sa zaregistrujú do určitého dátumu.

Stavte na chytľavú grafiku

Reklama musí zákazníka vyrušiť, zaujať a udržať jeho pozornosť. Najlepším nástrojom sú lákavé obrázky. Dbajte na ich kvalitu a ostrosť. Grafika musí byť v súlade s celkovou identitou značky a zároveň pútavo doplniť texty Lead Ads.

Dexfinity Facebook Lead Ads kampaň

V Dexfinity cez Lead Ads kampane promujeme blogové články. V prípade PPC kampaní sme názvom a grafikou trochu podráždili chuťové poháriky.

Ukážte viac vizuálov

Odlíšte sa od konkurencie a vyskúšajte rotujúce Lead Ads reklamy. Na rozdiel od klasických obrázkov alebo videí v nich môžete uverejniť až 10 kariet s rôznymi grafikami. 

S množstvom rozličných vizuálov prehľadne odkomunikujete fungovanie vašej služby či obsah kurzu. Tento formát je vhodný aj na vysvetlenie benefitov produktu.  

Facebook Lead Ads posilní vaše predaje

Pri Lead Ads aj s nízkym rozpočtom získate cenné kontakty. Z praxe vieme, že na úspech má najväčší vplyv cielenie, prvá veta a samotná kreatíva. Dôležité sú však aj aktuálne trendy a komplexná stratégia s jasne stanovenými cieľmi.

Ak vás Lead Ads reklama zaujala, no sami si na ňu netrúfate, radi vám pomôžeme. Prvá konzultácia je zdarma a bez záväzkov.

Ďakujeme Dexfinity redakcii, vďaka ktorej
vznikol tento článok

Autor: Adriána Černáčková

Editor: Martin Bartl

Publikoval: Róbert Hošták

Zdieľajte článok

KONTAKTY NAPRIAMO

Spojme sily.

Ukážte nám váš projekt a pobavíme sa o potenciáli jeho rastu.

Michal Lichner

Michal Lichner
Head of Sales & Biz. Development
+421 911 585 689
michal.lichner@dexfinity.com

Group-39-200x200

Tomáš Karaba
Sales & Biz. Development
+421 904 979 851
tomas.karaba@dexfinity.com

Pavol Adamčák
Executive Director
+421 918 435 105
pavol.adamcak@dexfinity.com

Vyberte, o čo máte záujem a nebojte sa označiť viac možností.

    Sprievodca expanziou

    Odoslaním tohto formulára súhlasíte s našimi zásadami o spracovávaní osobných údajov.